Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

Gıda Sektörü Belgelendirme

Gıda Sertifikaları

 

Gıda Sertifikası Nedir?

Gıda ürünlerinin, belirli standartlar doğrultusunda amaçlanan kullanıma uygunluğu için verilen sertifikalardır. Gıdaların raflarımıza gelene kadar belli yönetmelikler içerisinde kontrolünü sağlayan belgeler bütünüdür.

 

Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

“Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi” adıyla bilinen ilk uluslararası standarttır. Gıda güvenlik yönetimi gerekliliklerini tanımlayan, gıdaya dair yapılan incelemelerin analizine imkan veren ve risklerin yönetimini sağlayan uluslararası yönetim sistemidir.

 

Gıda Sertifikası Almam Gerekiyor Mu? Faydaları Nelerdir?

Gıda sektöründe üretim yapan üreticilerin ürünlerini yurtiçi ve yurt dışı pazarında, güvenli şekilde sunabilmeleri için bu belgeleri firma bünyesinde bulundurmaları gerekmektedir. Gıda Sertifikası bulunan firmaların asıl amacı, ürünlerin üretimden raflarımıza yerleşene kadar oluşabilecek sorunları kontrol etmek ve güvenliğini sağlamaktır. Tüketiciler kullandığı ürünün Nerede? Nasıl? Sağlıklı mı? Güvenli mi? Hijyenik mi? Sorularının cevaplarını almak isterler, bu yüzden bu belgeleri almak üretici için pazarlama konusunda büyük fayda sağlamaktadır.
 

Gıda Sektöründe En Çok Kullanılan Belgeler Nelerdir?

Gıda ürünlerinin kullanabilirliğini, insan sağlığı açısından hijyeni gibi üreticinin ürünlerini inceleyen gerekli belgeler;

 

Başvuru Evrakları

Üreticiler gıda ürünleri için belgeleri almaya karar verdiklerinde belgelendirme firmasına vermesi gereken belgeler,

  • vergi levhası,
  • ürün bilgisi,
  • faaliyet belgesidir.

 

Gıda Ürünleri Belgelendirme Hizmetlerimiz

Aşan Belgelendirme Hizmetleri olarak üretim yapan tüm üreticilerin yanındayız. Helal Gıda Belgesi, IFS, ISO 22000, HACCP, BRC, GHP, İyi Tarım Uygulamaları gibi gıda belgelerini de firmamız bünyesinden temin edebilir ve prestijinizi arttırabilirsiniz. Gıda Belgelendirme hakkında uzman kadromuz ile sizlere 7/24 telefon desteği sağlamaktayız. İlgili numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

Ne Aramıştınız ?