Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

Gıda Sektörü Belgelendirme

Gıda Sertifikaları

Söz konusu gıda olduğunda özellikle güvenirlik açısından belgelendirme son derece önemlidir. Gıda sektörü belgelendirme ise yetkilendirilmiş kuruluşlar aracılığıyla yapılmalıdır. Gıda sertifikası içeriğinde gıda olan tüm işletmeler için gerekli bir belgedir. Bu belge hem yasalara uyum açısından hem de müşteri sağlığı ve memnuniyeti açısından önemlidir.

Aşan Danışmanlık olarak ülkemizde gıda üreticileri ve gıda sektörüne hizmet veren tüm firmaların yanındayız. İhtiyaç duydukları anda bu uluslararası belgeyi alabilmek için gerekli adımları atmalarına destek olmaktayız.

Belgelendirme işlemi yapan yetkili kurumlar birtakım denetimlere tutarak firmanın bu belgeyi almaya hak kazanıp kazanmadığını ölçerler. Eğer firmada herhangi bir eksiklik söz konusu ise bu raporlayarak işletmenin yönetimine sunarlar. Bu sayede hem iyileştirmeler yapılabilir hem de güvenilir bir gıda servisi yapıldığına dair belge edilmiş olur. Gıda sektöründe denetimler yapan danışmanlık firmamız her biri alanında uzman personeli ile gerekli kontrolleri sağlamakta ve sizler için işletmenizde kapsamlı bir denetim raporu hazırlamaktadır.

Gıda Sertifikası Neden Önemlidir?

Gıda sertifikası kısaca gıda ürünlerinde önceden belirlenmiş hijyen ve saklama standartlarına uygunluğu gösteren bir belgedir. Gıda raflarına gelen yiyeceklerin belli yönetmelik çerçevesinde kontrolünün sağlandığına dair bir ispat niteliği taşımaktadır. Bu sebeple küçük ya da büyük fark etmeksizin içeriğinde gıda satış ya da tüketimine dair faaliyet gösteren tüm işletmeler bu sertifikaya sahip olmalıdır. Bu sertifikaya ise yetkilendirilmiş bağımsız denetim kurumları yapmaktadır. Gerekli denetimler ve beraberindeki iyileştirmeler neticesinde kurum belgeyi almaya hak kazanmaktadır.

Aşan Danışmanlık sizlerin hizmetindedir. Web sitemizde yer alan numaralarımızdan uzman görüşü alabilir ve en uygun fiyatlardan hizmet alabilirsiniz.
 

Gıda Sertifikası Nedir?


Gıda ürünlerinin, belirli standartlar doğrultusunda amaçlanan kullanıma uygunluğu için verilen sertifikalardır. Gıdaların raflarımıza gelene kadar belli yönetmelikler içerisinde kontrolünü sağlayan belgeler bütünüdür.

 

Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?


“Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi” adıyla bilinen ilk uluslararası standarttır. Gıda güvenlik yönetimi gerekliliklerini tanımlayan, gıdaya dair yapılan incelemelerin analizine imkan veren ve risklerin yönetimini sağlayan uluslararası yönetim sistemidir.

 

Gıda Sertifikası Almam Gerekiyor Mu? Faydaları Nelerdir?


Gıda sektöründe üretim yapan üreticilerin ürünlerini yurtiçi ve yurt dışı pazarında, güvenli şekilde sunabilmeleri için bu belgeleri firma bünyesinde bulundurmaları gerekmektedir. Gıda Sertifikası bulunan firmaların asıl amacı, ürünlerin üretimden raflarımıza yerleşene kadar oluşabilecek sorunları kontrol etmek ve güvenliğini sağlamaktır. Tüketiciler kullandığı ürünün Nerede? Nasıl? Sağlıklı mı? Güvenli mi? Hijyenik mi? Sorularının cevaplarını almak isterler, bu yüzden bu belgeleri almak üretici için pazarlama konusunda büyük fayda sağlamaktadır.
 

Gıda Sektöründe En Çok Kullanılan Belgeler Nelerdir?


Gıda ürünlerinin kullanabilirliğini, insan sağlığı açısından hijyeni gibi üreticinin ürünlerini inceleyen gerekli belgeler;

 

Başvuru Evrakları

Üreticiler gıda ürünleri için belgeleri almaya karar verdiklerinde belgelendirme firmasına vermesi gereken belgeler,

  • vergi levhası,
  • ürün bilgisi,
  • faaliyet belgesidir.

 

Gıda Ürünleri Belgelendirme Hizmetlerimiz

Aşan Belgelendirme Hizmetleri olarak üretim yapan tüm üreticilerin yanındayız. Helal Gıda Belgesi, IFS, ISO 22000, HACCP, BRC, GHP, İyi Tarım Uygulamaları gibi gıda belgelerini de firmamız bünyesinden temin edebilir ve prestijinizi arttırabilirsiniz. Gıda Belgelendirme hakkında uzman kadromuz ile sizlere 7/24 telefon desteği sağlamaktayız. İlgili numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Gıda Sertifikası

Bu yönetim sistemi ilk uluslararası standart olarak geçmektedir. Yani önceden belirlenmiş gıda güvenlik yönetimi gerekliliklerini tanımlamakla beraber analiz ve risk yönetimini olanaklı kılan uluslararası bir yönetim sistemidir. Bu uyumluluğu sağladığını gösteren belge için danışmanlık firmalarına başvurmak gerekir. Bu sertifika hem yurt içi hem de yurtdışı pazarında geçerli bir belge olup pazarlama faaliyetlerini güvenli bir şekilde yapılabilmesi adına önemlidir.

Gıda sertifikasındaki esas amaç üretimden raflara kadar giden süreçte kontrol mekanizmasının olduğunun belgelenmesidir. Yani ürün nerede yapıldı, nasıl bir ortamda üretildi, sağlıklı mı, güvenilir mi, hijyen koşulları nasıl gibi soruların cevaplarını doğru bir şekilde verebilmek adına gıda sertifikası edinmek gerekir.

Gıda Sertifikası Çeşitleri Nelerdir?


Gıda sertifikası pek çok farklı daldan oluşur. Hangi gıda sertifikası için başvurulması gerektiği de bilinmelidir. İnsan sağlığı ve ürünlerin hijyenini inceleyen belgeleri şu şekilde sıralamak mümkündür: Helal Gıda Belgesi, GLOBAL GAP-İyi Tarım Uygulamaları, GHP-İyi Hijyen Uygulamaları, BRC Belgesi, HACCP Belgesi, FSSC 22000 Belgesi, ISO 22000 gıda güvenliği, IFS Belgesi. Bu belgelerin hepsi gıda sertifikası olarak geçmektedir ve gıda ile uğraşan işletmelerin bu sertifika ya da sertifikaları temin etmesi beklenir.
 

Gıda Sertifikası Nasıl Alınır?


Bu gıda sertifikalarından birini ya da birkaçını almak için yetkilendirilmiş danışmanlık firmalarından destek alınmalıdır. Bu noktada firmamız sizlere gıda sertifikasyonu konusunda hizmet vermektedir. Her biri alanında uzman denetim personelimiz gerekli denetimleri sağlayarak ve varsa eksikleri raporlayarak eksiklerin giderilmesini ve dolayısıyla sertifikanın alınmasına yardımcı olmaktadır.

Yukarıda saydığımız tüm gıda sertifikalarını danışmanlık firmamız gerekli denetimler sonunda sizlere temiz etmektedir. Danışmanlık firmamıza belge başvurusunda bulunmak isteyen işletmeler vergi levhası, ürün bilgisi ve faaliyet bilgisi ile bizzat başvuruda bulunabilirler. Danışmanlık firmamız belgelerinizi doğruladıktan sonra gerekli denetim işlemlerine vakit kaybetmeden başlayacaktır.

Eğer siz de gıda sektörü belgelendirme hizmetinden faydalanarak işletmenizin güvenirliğini resmi olarak ortaya koymak isterseniz firmamız ile haftanın 7 günü irtibata geçebilirsiniz. Gıda belgelendirmesi hakkında aklınıza takılan tüm sorularda firmamızı arayabilir, danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bizlere hafta içi her gün irtibat numaralarımızdan arayarak ulaşabilirsiniz.

Belgelendirme faaliyetlerinde etkili firma Aşan Danışmanlık’ın müşteri temsilcilerine hemen ulaşın.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Sıkça Sorulan Sorular
Gıda Sektöründe Alınması Gereken Belgeler Nelerdir?

ISO BELGELERİ

CE BELGESİ
HELAL GIDA BELGESİ
GHP
GMP
BRC
HACCP
IFS
Belgelendirme İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belgelendirme için gereken evraklar;

-Vergi levhası,

-Faaliyet Belgesi,

-Ürün bilgileridir.

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp