Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Bitki Koruma Ürünleri Ruhsatlandırma ve Danışmanlık

İnsanların tarım ve bitkiler yoluyla edindiği bilgi birikiminin artması, verim ve kalite konularının öne çıkarılmasında etkili olmuştur. Tarımın gelişmesiyle birlikte insanlık aynı miktarda tohumdan çok daha fazla ve daha kaliteli ürün üretilebileceğini anlamıştır. Bitkilere hangi organizmanın zarar verdiği, bu organizmalarla nasıl mücadele edileceği veya hangi yöntemlerin kullanılacağı konusunda her gün farklı bilgilerin alınması da bir konu haline gelmiştir. Bu konudaki ürünlerden biri de bitki koruma ürünleridir. Tohumdan yeterli ve kaliteli ürün elde etmek için sadece üretim ve yöntemlerinin kullanılması yeterli değildir. Bitkiyi korumak da gereklidir. Dolayısıyla bu durum, bitki koruma ürünlerinin önemini göstermektedir.

Aşan Danışmanlık olarak gıda ürünleri ile alakalı belgelendirme süreçlerinde deneyimli bir ekip ile hizmet veriyoruz.

Bitki koruma ürünü; Bitkileri ve bitkisel ürünleri zararlı organizmalardan koruyan veya bu organizmaların bitki gelişimini etkileyen etkilerine engel olan, özel yönetmelik kapsamına girmeyen bitkisel besinler hariç olmak üzere, kullanıcıya çeşitli şekillerde sunulan, istenmeyen bitkileri veya bitki parçalarını yok etmektedir. Bu konuyla ilgili düzenleme; 30235 sayılı "Bitki Koruma Ürünlerinin Ruhsatlandırılması ve Pazarlanması Hakkında Yönetmelik"te tanımlanmıştır. Söz konusu bu yönetmelik, 9 Kasım 2017´de Resmi Gazete´de yayımlanmıştır.

Bitki Koruma Ürünleri Ruhsatlandırma Süreci


Bitki koruma ürünleri; Tarım, Hayvancılık ve Gıda Bakanlığını ilgilendirmektedir. Bitki koruma ürünleri ruhsatlandırma süreci; başvuru yapıldıktan sonra bakanlığın  bitki koruma ürününün tüm ülkede veya ülkenin bir bölümünde pazarlanmasına izin verdiği idari bir süreçtir. İlgili mevzuata göre ruhsat almayı talep eden firmalar; başvuru ekinde ilgili yönetmeliğin Ek-1´inde yer alan "Bitki koruma ürünleri için iştigal izni almak için gerekli olan belgeler" bölümünde belirtilen bilgi ve belgeleri Genel Müdürlüğe göndermelidir. Sonrasında ilgili yönetmeliğin Ek-2´sinde yer alan bitki koruma ürünü çalışma iznini almaları gerekmektedir.

Firmaların aldığı "Bitki koruma ürünleri çalışma izni"nin geçerliliği 3 yıl olarak belirlenmiştir. Bu belgenin geçerliliğini uzatmak için firmalar; İlgili yönetmeliğin Ek-1´inin birinci, dördüncü, beşinci ve sekizinci maddelerinde istenen belgeler ve daha önce yayınlanmış belgenin aslı ile birlikte belgenin geçerlilik süresi bitiminden bir ay önce Genel Müdürlükle irtibata geçmelidir. Veri ve belgelerin Genel Müdürlükçe onaylanması halinde, söz konusu belgenin geçerlilik süresi, geçerlilik süresi bitiminden itibaren 3 yıl uzatılacaktır. Bitki koruma ürünleri çalışma izni iptal edilen ya da bu belgenin geçerlilik süresini uzatmayan firmanın, ithalat ruhsatı ve işletme ruhsatının geçerlilik süresinin uzatılmasına yönelik başvuruları kabul edilmeyecek, ticari faaliyetine son verilecektir. Zira yönetmeliğe göre ülkemizde izinsiz olan bitki koruma ürünlerinin dağıtımı ve kullanımı yasaktır.

Bitki Koruma Ürünleri Ruhsatlandırma  Hakkında Danışmanlık Hizmeti

En deneyimli kadrosu ile size hizmet verecek olan Aşan Danışmanlık numaraları iletişim sayfasında yer almaktadır. Hemen arayabilir veya canlı destek hattından teklif talep edebilirsiniz.
 

Bitki Koruma Ürünleri Ruhsatlandırma Hakkında Danışmanlık Hizmeti


Yetkili bakanlıktan bitki koruma ürünleri ruhsat başvurusunda bulunmadan önce bir danışmanlık firmasından bu konuyla ilgili danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Günümüzde işletmelere yönelik pek çok yönetmelik, standart, direktif ve kanun bulunmaktadır. Tüm bu mevzuatları iyi anlamak, bunlara uymak ve güncellemeleri takip etmek kurum yetkilileri için biraz zor olabilmektedir. Ayrıca böyle bir durum özel çalışma ve zaman gerektirmektedir. Bundan dolayı, uzman hizmet sunan bir danışmanlık firmasıyla iletişime geçerek izin prosedürleri hakkında bilgi almak hem zaman hem de maliyet açısından sizin için kârlı bir seçenek olacaktır. Diğer yandan, bir danışmanlık firmasından bu hizmeti talep etmek, izin işlemlerine ilişkin denetimlerden geçme ihtimallerinizi de artıracaktır. Firmamız bu konuda size gerekli özen ve disiplinle yardımcı olacak, tüm süreç boyunca sizlere rehberlik ederek profesyonel hizmet sağlayacaktır. Donanım, tecrübe, kalite, yeterlilik ve gerekli tüm uzmanlık bünyemizde mevcuttur. Hemen iletişime geçerek kaliteli belgelendirme ile Bitki Koruma Ürünleri Ruhsatlandırma ve Danışmanlık hizmetlerimizden siz de yararlanabilirsiniz.

Türkiye’nin öncü belgelendirme firması Aşan ile yola çıkan şanslı oluyor. Sizlerde firmamıza ait INSTAGRAM hesabından gıda sertifikaları ve ürünleri ile alakalı önemli bilgilere hemen erişebilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp