Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

USDA (ABD Tarım Bakanlığı) Belgesi

 

USDA (ABD Tarım Bakanlığı) Belgesi

 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Tarım Dairesi (USDA), çiftçilik, ormancılık, kırsal ekonomik kalkınma ve gıda ile ilgili federal yasaları geliştirmek ve uygulamaktan sorumlu federal yürütme birimidir.


USDA;

·       Çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılamak,


·       Tarımsal ticareti ve üretimi teşvik etmek,


·       Gıda güvenliğini sağlamak,


·       Doğal kaynakları korumak,


·       Kırsal toplulukları desteklemek ve


·       ABD’de ve uluslararası alanda açlığı sona erdirmekiçin çalışmalar yürütmektedir. Kurum, bilimi esas alan yönetim ve uygulama anlayışıyla; gıda, tarım, doğal kaynaklar, kırsal kalkınma, beslenme ve ilgili konularda kamu politikalarına liderlik sağlamaktadır.USDA’nın yenilikler ve inovasyon yoluyla ekonomik fırsatlar oluşturmak ve ABD’nin kırsal bölgelerinin gelişmesine yardımcı olmak gibi geniş bir vizyonu bulunmaktadır. USDA bu hedeflerle, ülkenin doğal kaynaklarını; tarım arazilerini, ormanlık alanlarını ve su havzalarını korumak için geniş çaplı çalışmalar yürütmektedir.USDA, ülke genelinde ve yurtdışında 4.500´den fazla noktada Amerikan halkına hizmet veren ve yaklaşık 100.000 çalışanı olan 29 ajans ve ofisten oluşmaktadır. Kuruma bağlı olarak faaliyet gösteren ajansları şöyle sıralayabiliriz:


·       Tarımsal Pazarlama Servisi (AMS)


·       Tarımsal Araştırma Servisi (ARS)


·       Hayvan ve Bitki Sağlığı Kontrol Servisi (APHIS)


·       Ekonomik Araştırma Servisi (ERS)


·       Çiftlik Hizmetleri Ajansı (FSA)


·       Gıda ve Beslenme Servisi (FNS)


·       Gıda Güvenliği ve Denetim Servisi (FSIS)


·       Dış Tarım Servisi (FAS)


·       Orman Hizmetleri (FS)


·       Ulusal Tarım İstatistikleri Servisi (NASS)


·       Ulusal Gıda ve Tarım Enstitüsü (NIFA)


·       Doğal Kaynakları Koruma Servisi (NRCS)


·       Risk Yönetimi Ajansı (RMA)


·       Kırsal Kalkınma (RD)USDA’nın kuruluşu 19. yüzyılın ortalarına kadar uzanmaktadır. 1862´de ABD başkanı olan Abraham Lincoln, ABD Tarım Dairesini kuran bir kongre yasasını imzalamıştır, Kurum, 2012 yılında 150. yılını kutlamıştır.

 

USDA’nın Faaliyet Alanları·       HayvanlarHayvan hastalıkları, hayvan yönetimi ve hayvan sağlığı araştırmaları gibi çalışmalar yürütmektedir.·       BiyoteknolojiUSDA, 21. yüzyılın tarımsal zorluklarını ve tüketici ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için biyoteknolojik çalışmaları desteklemektedir.·       GenişbantGüvenilir ve uygun fiyatlı yüksek hızlı internet bağlantısı, ABD´deki ekonomik faaliyetler için en önemli konulardan biridir. USDA da bu konuda çalışmalar yürütmektedir.·       İklimDeğişen iklim, ABD tarımsal üretimi, orman kaynakları ve kırsal ekonomiler için ciddi tehditler oluşturmaktadır. USDA da iklim değişikliği sorununa modern çözümler üretmek için adımlar atmaktadır.·       KorumaUSDA, tarım arazilerinin ve ormanların korunması ile sürdürülebilir bir tarımın sağlanacağına inanmaktadır.·       VeriUSDA, Ekonomik Araştırma Servisi, Dış Tarım Servisi ve Ulusal Tarım İstatistikleri Servisi dahil olmak üzere analiz ve istatistik sağlamak için araştırma yapan birkaç ajansa sahiptir.·       FelaketUSDA, olası felakatlerin doğru bir şekilde yönetilmesi ve atılacak adımların belirlenmesi için diğer kurumlarla beraber çalışmaktadır.·       Gıda ve BeslenmeUSDA, milyonlarca aileye beslenme yardımı sağlamaktadır.·       OrmancılıkUSDA´nın orman hizmetleri, mevcut ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılamak için ülkenin ormanlarının ve tarım arazilerinin sağlığını, çeşitliliğini ve üretkenliğini sürdürmek için çalışmaktadır.·       Sağlık ve güvenlikUSDA´nın Gıda Güvenliği ve Denetleme Hizmeti, ülkenin et, kümes hayvanları ve işlenmiş yumurta tedarikinin sağlıklı ve güvenli olmasını ve ürünlerin uygun şekilde etiketlenmiş sağlamaktadır.·       OrganikUSDA, halihazırdaki organik ürünler ve organik üretimine geçiş yapmak isteyen üreticiler ile ilgili çalışmalar yürütmektedir.·       BitkilerUSDA´nın Zararlı Ot Programı ve haşere popülasyonlarını yönetmek için teknolojik ürünler olmak üzere araştırma ve izleme, kontrol stratejisi vb gibi   kaynakları ve kabiliyetleri mevcuttur.·       Yeniden yaratmaUSDA’nın evcil hayvan seyahati için kurallar ve gereklilikler, hayvanların ithal edilmesine ilişkin yönergeler ve düzenlemeler, rekreasyon ücretleri ve geçişler, raporlar ve yayınlar gibi kaynakları bulunmaktadır.·       Araştırma ve BilimUSDA, 100 yılı aşkın süredir güvenli ve bol miktarda gıda ürünü üretme çalışmalarında Amerika´nın çiftçilerini desteklemiştir. Bu desteğin arka planında ise yıllardır süregelen araştırmalar ve bilimsel faaliyetler mevcuttur.·       KırsalUSDA, kırsal kalkınma misyonu ile kırsal topluluklar, yerliler ve işletmeler için finansal kaynaklar ve destek sağlamaktadır.·       Ticaret
USDA, araştırma, veri ve analiz, ticaret anlaşmaları, hibeler ve programlar yoluyla, Amerikan çiftçileri ve tarımsal işletmeler için hem dış hem de iç pazarları genişletmek ve devamlılığını sağlamak için çalışmaktadır.USDA’nın TeşvikleriUSDA, ABD’de tarımsal faaliyetleri geliştirmek ve sürdürülebilir hale getirmek için kişi ve kurum bazında birçok destek programı sunmaktadır. Kurumun verdiği ana teşvikleri şöyle sıralayabiliriz:·       Tarım İnovasyon Ajandası


·       Birleşik Federal Kampanyası


·       Enerji


·       Federallerin Gıda Aileleri


·       USDA Çiftçi Pazarı


·       Veteranlar


·       Tarımda Kadın


·       Gençlik ve Tarım“Aşan Belgelendirme Kuruşu olarak bütün süreçlerde sizlere hizmet sağlamaktayız. Detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

Ne Aramıştınız ?