Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

USDA (ABD Tarım Bakanlığı) Belgesi

Ülkemizde organik olarak üretilerek Amerika Birleşik Devlet’lerine ihraç edilmek istenen ürünler için USDA (ABD Tarım Bakanlığı) belgesi olması gerekmektedir. Birçok firma bu belgeyi alarak Amerika’ya satış yapabilmek için firmamıza başvurmaktadır. Firmamız çatısı altında alabileceğiniz bu belge ile organik ürünlerinizin Amerika’ya gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu belgeyi aldığınızda aşağıdaki hususları sağladığınızı ve garanti ettiğinizi belgelemiş olursunuz:

•    Çevre ve iklim koruması,
•    Toprak verimliliğinin ve biyolojik çeşitliliğinin korunması,
•    Doğa döngüsüne uygunluğun sağlanması,
•    Herhangi sentetik ve kimyasal malzemenin kullanılmadığının garantisi,
•    GDO kullanılmadığının garantisi,
•    Tüketiciye yönelik şeffaf etiketlemenin sağlanması gibi durumlar garanti edilmektedir.

ABD Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kuruluşlarca verilen bu sertifika ile organik ürünler ve organik ürünlerle elde edilen tüm gıda, kişisel bakım ürünleri ve yem gibi üretimlerin ülkeye girişine müsaade edilmektedir.  Bu sertifika yoksa ilgili ürünün geçişini müsaade edilmemektedir. Yetkili belgelendirme firması olarak yıllardır bu belgeyi siz değerli müşterilerimizin alabilmesi için gerekli yardımları sağlamaktayız. Siz de organik ürünleriniz için bu belgeyi alarak prestij kazanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu alanda uzman teknik personellerimizle ihtiyacınız olan standartları sağlamak adına gereken yardımı sağlayarak yardımcı olmaktayız.

Aşan Danışmanlık bu konuda tecrübesi ile en çok tercih edilen firmalar arasında yer alıyor. Bu belge için Türkiye’den başvuracak herhangi birisi için ekiplerimiz en hızlı şekilde sonuca ulaşabilmektedir.
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Tarım Dairesi (USDA), çiftçilik, ormancılık, kırsal ekonomik kalkınma ve gıda ile ilgili federal yasaları geliştirmek ve uygulamaktan sorumlu federal yürütme birimidir.

USDA;


·       Çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılamak,


·       Tarımsal ticareti ve üretimi teşvik etmek,

·       Gıda güvenliğini sağlamak,

·       Doğal kaynakları korumak,

·       Kırsal toplulukları desteklemek ve

·       ABD’de ve uluslararası alanda açlığı sona erdirmek

için çalışmalar yürütmektedir. Kurum, bilimi esas alan yönetim ve uygulama anlayışıyla; gıda, tarım, doğal kaynaklar, kırsal kalkınma, beslenme ve ilgili konularda kamu politikalarına liderlik sağlamaktadır.

USDA’nın yenilikler ve inovasyon yoluyla ekonomik fırsatlar oluşturmak ve ABD’nin kırsal bölgelerinin gelişmesine yardımcı olmak gibi geniş bir vizyonu bulunmaktadır. USDA bu hedeflerle, ülkenin doğal kaynaklarını; tarım arazilerini, ormanlık alanlarını ve su havzalarını korumak için geniş çaplı çalışmalar yürütmektedir.

USDA, ülke genelinde ve yurtdışında 4.500´den fazla noktada Amerikan halkına hizmet veren ve yaklaşık 100.000 çalışanı olan 29 ajans ve ofisten oluşmaktadır. Kuruma bağlı olarak faaliyet gösteren ajansları şöyle sıralayabiliriz:

·       Tarımsal Pazarlama Servisi (AMS)

·       Tarımsal Araştırma Servisi (ARS)

·       Hayvan ve Bitki Sağlığı Kontrol Servisi (APHIS)

·       Ekonomik Araştırma Servisi (ERS)

·       Çiftlik Hizmetleri Ajansı (FSA)

·       Gıda ve Beslenme Servisi (FNS)

·       Gıda Güvenliği ve Denetim Servisi (FSIS)

·       Dış Tarım Servisi (FAS)

·       Orman Hizmetleri (FS)

·       Ulusal Tarım İstatistikleri Servisi (NASS)

·       Ulusal Gıda ve Tarım Enstitüsü (NIFA)

·       Doğal Kaynakları Koruma Servisi (NRCS)

·       Risk Yönetimi Ajansı (RMA)

·       Kırsal Kalkınma (RD)

USDA’nın kuruluşu 19. yüzyılın ortalarına kadar uzanmaktadır. 1862´de ABD başkanı olan Abraham Lincoln, ABD Tarım Dairesini kuran bir kongre yasasını imzalamıştır, Kurum, 2012 yılında 150. yılını kutlamıştır.
 

USDA’nın Faaliyet Alanları


·       Hayvanlar

Hayvan hastalıkları, hayvan yönetimi ve hayvan sağlığı araştırmaları gibi çalışmalar yürütmektedir.

·       Biyoteknoloji

USDA, 21. yüzyılın tarımsal zorluklarını ve tüketici ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için biyoteknolojik çalışmaları desteklemektedir.

·       Genişbant

Güvenilir ve uygun fiyatlı yüksek hızlı internet bağlantısı, ABD´deki ekonomik faaliyetler için en önemli konulardan biridir. USDA da bu konuda çalışmalar yürütmektedir.

·       İklim

Değişen iklim, ABD tarımsal üretimi, orman kaynakları ve kırsal ekonomiler için ciddi tehditler oluşturmaktadır. USDA da iklim değişikliği sorununa modern çözümler üretmek için adımlar atmaktadır.

·       Koruma

USDA, tarım arazilerinin ve ormanların korunması ile sürdürülebilir bir tarımın sağlanacağına inanmaktadır.

·       Veri

USDA, Ekonomik Araştırma Servisi, Dış Tarım Servisi ve Ulusal Tarım İstatistikleri Servisi dahil olmak üzere analiz ve istatistik sağlamak için araştırma yapan birkaç ajansa sahiptir.

·       Felaket

USDA, olası felakatlerin doğru bir şekilde yönetilmesi ve atılacak adımların belirlenmesi için diğer kurumlarla beraber çalışmaktadır.

·       Gıda ve Beslenme

USDA, milyonlarca aileye beslenme yardımı sağlamaktadır.

·       Ormancılık

USDA´nın orman hizmetleri, mevcut ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılamak için ülkenin ormanlarının ve tarım arazilerinin sağlığını, çeşitliliğini ve üretkenliğini sürdürmek için çalışmaktadır.

·       Sağlık ve güvenlik

USDA´nın Gıda Güvenliği ve Denetleme Hizmeti, ülkenin et, kümes hayvanları ve işlenmiş yumurta tedarikinin sağlıklı ve güvenli olmasını ve ürünlerin uygun şekilde etiketlenmiş sağlamaktadır.

USDA Belgesi

·       Organik

USDA, halihazırdaki organik ürünler ve organik üretimine geçiş yapmak isteyen üreticiler ile ilgili çalışmalar yürütmektedir.

·       Bitkiler

USDA´nın Zararlı Ot Programı ve haşere popülasyonlarını yönetmek için teknolojik ürünler olmak üzere araştırma ve izleme, kontrol stratejisi vb gibi   kaynakları ve kabiliyetleri mevcuttur.

·       Yeniden yaratma

USDA’nın evcil hayvan seyahati için kurallar ve gereklilikler, hayvanların ithal edilmesine ilişkin yönergeler ve düzenlemeler, rekreasyon ücretleri ve geçişler, raporlar ve yayınlar gibi kaynakları bulunmaktadır.

·       Araştırma ve Bilim

USDA, 100 yılı aşkın süredir güvenli ve bol miktarda gıda ürünü üretme çalışmalarında Amerika´nın çiftçilerini desteklemiştir. Bu desteğin arka planında ise yıllardır süregelen araştırmalar ve bilimsel faaliyetler mevcuttur.

·       Kırsal

USDA, kırsal kalkınma misyonu ile kırsal topluluklar, yerliler ve işletmeler için finansal kaynaklar ve destek sağlamaktadır.

·       Ticaret

USDA, araştırma, veri ve analiz, ticaret anlaşmaları, hibeler ve programlar yoluyla, Amerikan çiftçileri ve tarımsal işletmeler için hem dış hem de iç pazarları genişletmek ve devamlılığını sağlamak için çalışmaktadır.

USDA’nın Teşvikleri

USDA, ABD’de tarımsal faaliyetleri geliştirmek ve sürdürülebilir hale getirmek için kişi ve kurum bazında birçok destek programı sunmaktadır. Kurumun verdiği ana teşvikleri şöyle sıralayabiliriz:

·       Tarım İnovasyon Ajandası

·       Birleşik Federal Kampanyası

·       Enerji

·       Federallerin Gıda Aileleri

·       USDA Çiftçi Pazarı

·       Veteranlar

·       Tarımda Kadın

·       Gençlik ve Tarım

Aşan Belgelendirme Kuruşu olarak bütün süreçlerde sizlere hizmet sağlamaktayız. Detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.USDA sertifikası ile çiftçilerin organik tarım yapmak için ihtiyaç duydukları kıstaslar belirlenerek kontrolü sağlanmaktadır. Aynı zamanda firmanın uluslararası piyasalarda güvenilirliğini ve kalitesini gözler önüne sererek itibar kazanmasına yardımcı olur. Tarımsal üretimi ve ticareti teşvik ederek üreticiye yardımcı olur. Kırsal kesimlerde yaşayan kişileri tarımsal üretime teşvik eder. Bu sertifikanın amacı aynı zamanda Amerika’daki ve dünyadaki açlığı bitirmektir.
Yukarıda bahsi geçen amaçlar doğrultusunda sizler de firmanızı güçlendirmek ve organik ürünlerinizi Amerika’ya satmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Gün içerisinde dilerseniz telefonla arayabilirsiniz. Ya da dilediğiniz zaman tarafımıza mail atarak gerekli bilgileri talep edebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız bu konuda gerekli bilgilendirmeleri yaparak sizlere yardımcı olacaktır.
USDA, aslında koymuş olduğu standartlarla Amerika’daki tarımı ve kırsal bölgelerdeki çiftçileri destekleyerek aynı zamanda çeşitli teşviklerle yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra kendi ülkesine gelecek olan organik ürünler için de aynı standartları sağlamış olmasını şart koşmaktadır. Ormanlık araziler, su kaynakları, tarım arazileri ve doğal kaynaklar gibi sınırlı durumların korunmasını ve sağlıklı bir şekilde idame ettirilmesini amaçlamaktadır.
 

USDA Belgesi Hangi Alanlarda Geçerlidir?


Firmamızdan alabileceğiniz belgelerden birisi olarak USDA belgesi hangi alanda geçerlidir diye merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle organik tarımla ilgili bir işiniz veya merakınız varsa bu belgeyi mutlaka duymuşsunuz. USDA sertifikası hayvan, biyoteknoloji, iklim ve doğa koruması, ormancılık, gıda ve beslenme, sağlık ve güvenlik, organik tarım, bitkiler, kırsal alandaki tarım ve ticaret gibi birçok alanda geçerliliği bulunmaktadır. Bu konuda gerekli sertifikayı alarak firmanızın kalitesini belgelendirebilirsiniz.  

Son dönemlerde USDA (ABD Tarım Bakanlığı) belgesi almak için firmamıza başvuruda bulunanların sayısında bir hayli artış gözlemlemekteyiz. Birçok kimse firmalarının prestijini yükseltmek, güvenilirliğini artırmak ve bunların da kanıtı olarak belgelendirmesini yapmak için arayışta olmaktadır. Söz konusu durum karşısında firmamıza müracaat etmek yeterli olacaktır. Uzmanlarımız eşliğinde yürütülecek olan sıkı çalışmalar neticesinde ilgili sertifikayı almaya hak kazanacaksınız.

Türkiye’nin önde gelen belgelendirme kurumu Aşan Danışmanlık ile yola çıkın. Gerek FDA belgesi gerekse gıda alanındaki belgeler için size destek olacak olan profesyonel ekiplerimiz ile hizmet veriyoruz. Bunlara ek olarak gıda sertifikaları ile alakalı bir çok hususta kurumsal instagram hesabımızda veri akışı düzenli olarak olmaktadır. Bizi takip edebilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp