Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Kalite Belgelendirme

Teknolojik gelişmeler doğrultusunda çalışmalarına ara vermeden devam eden firmamızdan kalite belgelendirme hizmetlerini en hızlı şekilde alabilirsiniz.

Kalite belgelendirme dünyanın her yerinde her türlü ürünlerin güven içinde kullanımına yardımcı olmaktadır. Son derece önemli bir yere sahip olan bu tarz belge çeşitleri için her zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. İşinde uzman olan ve özel eğitim almış profesyonel ekibimiz her türlü ürün çeşitleri için gerekli olan bu tarz belgelendirme işlemlerine büyük bir titizlikle hizmet vermektedir.

Dünya piyasasında çok önemli bir yere sahip olan ve her zaman öncelik verilen kalite belgeleri konusunda firmamızdan her zaman en doğru bilgilere ulaşmanız mümkün olmaktadır. Güvenirliği ile alanında her zaman farkını koruyan firmamızı merak ettiğiniz tüm konularda ziyaret edebilirsiniz. Güler yüzlü ekibimi en doğru bilgilere ulaşmanızı sağlayacak ve detayı incelemeler sonrasında en doğru belgeyi almanızı sağlayacaktır.

Türkiye’de ihtiyacınız olan tüm ISO belgeleri için en uygun fiyatları sunan Aşan Danışmanlık aynı zamanda kumaş imalatlarınızda Ce sertifikalarını da sizlere de sağlayabilmektedir. Daha fazlası için canlı destek hattımız veya whatsapp hattımızdan anında bilgi alabilirsiniz.


Kalite Belgesi Nedir?


Genel olarak bir ürün ya da hizmet ile alakalı taraflara belirli standartlara uygu olacak şekilde sunulduğunu gösteren belgelere kalite belgesi denilir. Ulusal ya da uluslararası standartlar veya bir takım yasal düzenlemeler bir ürünün ya da hizmetin teknik, sağlık, güvenlik ve bunlar gibi konularda bulunması gereken özellikleri tanımlayabilir. Bu konu ile ilgili kalite belgesi olan firmalar müşterilerine ürün, hizmet ya da sürecin istenilen kalite seviyesinde olduğunu sunmaktadır. İşletmeler arası rekabetin gün geçtikçe arttığı günümüzde firmalar çalışmalarını piyasa tarafından talep edilen kalite belgeleri üzerinden devam ettirmeye dikkat etmektedir.

Böylece müşterilerini elinde tutma ve yeni müşteriler kazanması mümkün olmaktadır. Bunların yanı sıra piyasada yer alan rekabet gücünü arttırmak finansal bakımdan pek çok kazanım elde etmektedir. Piyasada yer alan tüm ürün ya da hizmet veren firmalar için gerekli olan kalite belgesi çeşitleri için firmamızdan yardım alabilirsiniz. Pek çok faklı özelliklerde olan belge çeşitleri arasında firmanız ya da markanız için gerekli olan belge işlemleri firmamızda profesyonel ekibimiz tarafından özenle yapılmaktadır. Firmamız için müşterilerimizin memnun kalması ve güven duyması çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır.

Aşan Danışmanlık kurumsal sitesinde bir çok detay sizler için sağlandı, sitemizde yer alan bu detayları, belgeleri ve hizmetleri incelemenizin ardından merak ettikleriniz için bizi aramaktan asla çekinmeyin.

Kalite belgesi bir ürün ya da hizmetin ilgili taraflara belirli standartlara uygun olarak sunulduğunu göstermektedir. Ulusal veya uluslararası standartlar ya da birtakım yasal düzenlemeler bir ürünün veya hizmetin (bazı durumlarda süreçlerin) teknik, sağlık, çevre, güvenlik vb gibi konularda taşıması gereken özellikleri tanımlayabilir. Bu konuyla ilgili kalite belgesi bulunan şirketler müşterilerine söz konusu ürün, hizmet veya sürecin istenilen kalite düzeyinde sunulduğunu beyan etmektedir. İşletmeler arası rekabetin her geçen gün arttığı günümüzde firmalar faaliyetlerini piyasa tarafından talep edilen kalite belgeleri çerçevesinde sürdürmeye dikkat etmektedir. Bu sayede müşterilerini elinde tutabilmekte ve yeni müşteriler kazanabilmektedir. Aynı zamanda piyasadaki rekaber gücünü artırabilmekte; finansal açıdan birçok kazanım elde edebilmektedir.

Kalite Nedir?


Kalite kavramı ürünleri, hizmetleri, sistemleri ve süreçleri iyileştirmekten tüm organizasyonun uygun ve etkili olmasını sağlamaya kadar, kuruluşların paydaşları için performans göstermesini sağlamak için gereken tüm prosedürleri ifade etmektedir. Kaliteyi yönetmek, faaliyetlerde sürekli mükemmelliği takip etmektir. Kuruluşlar kalite politikalarında, sadece faaliyetlerini amacına uygun hale getirmeyi değil sürekli gelişmeyi hedeflemektedir. Kalite, sadece kusursuz ürünler ve hizmetler ortaya koymak değildir. Bu hedef sadece resmi çerçevenin bir parçasıdır; kurumlar kalite yönetimi ve kalite belgeleriyle aslında kurumsal bir kültür yaratmayı hedeflemelidir.

Kuruluşlar için kabul edilebilir bir kalite düzeyi paydaşlar için her zaman talep edilen bir şeydir. Bu noktada paydaşların sadece müşteriler veya tedarikçiler değil; kurumun resmi, gayriresmi, ticari, sosyal vs olarak ilişki içerisinde bulunduğu tüm gerçek ve tüzel kişiler olduğunu belirtmekte fayda var. Müşteriler, işletmelerin çoğunluğu için en önemli paydaş grubu olacaktır, ancak yatırımcılar, çalışanlar, tedarikçiler ve daha geniş anlamda toplumumuzun üyeleri de paydaşlardır. Kurum içerisinde kabul edilebilir bir kalite düzeyi elde etmek, hem şimdi hem de gelecekte paydaşların kim olduğunu bilmek, ihtiyaçlarının ne olduğunu anlamak ve bu ihtiyaçları karşılayarak kurumsal sürdürlebilirliği elde etmek için olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

Kalite, çok geniş bir kavramdır. Farklı konularda farklı gereksinimlerle karşımıza çıkabilmektedir. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Kullanıma/amaca uygunluk: Ürün, hizmet ya da sürecin, amaçlandığı şekilde kullanımı onun kaliteli olduğunu gösterir.
 • Gereksinimlere uygunluk: Malzeme/bileşenin, kullanıcı tarafından amaçlanan uygulamada tatmin edici bir şekilde performans gösterme yeteneğidir. Bu nedenle, bir ürünün kalitesi, müşterinin gereksinimlerine uygunluk anlamına gelir. Bu da daha ziyade imalata dayalı bir tanımdır.
 • Derece : Ürünün görünüm, performans, ömür, güvenilirlik, tat, sürdürülebilirlik vb. açılardan ayırt edici bir özelliği veya derecesidir. Bu tür kriterlere genellikle kalite özellikleri denilmektedir.
 • Mükemmellik derecesi: Uygun bir fiyata mükemmellik derecesinin ve uygun bir maliyetle değişkenlik kontrolünün bir ölçüsüdür. Bu genellikle değere dayalı bir tanımdır.
 • Tercih derecesi: Belirli bir ürünün benzer derecedeki rakip ürünlere göre tercih edilme derecesidir. Müşteriler tarafından desteklenen karşılaştırmalı testler, normalde müşterinin tercihi olarak adlandırılır.
 • Vaatlerin yerine getirilmesinin ölçüsü: Bir ürünün kalitesi, alıcılara/kullanıcılara verilen garantilerin yerine getirilmesinin bir ölçüsü olabilir.

Kalite gereklilikleri hangi ürün, hizmet, süreç ya da sektör için söz konusu olursa olsun mutlaka ölçülebilir bir kavramdır. Kalite düzeyi ölçülen bir unsur kalite belgesi ile sertifikalandırılır ve paydaşlarına sunulur.

Kalite Belgesi Nedir?


Kalite belgesi kuruluşların sundukları ürün veya hizmetlerin; ulusal veya uluslararası otoriteler ya da sektör kuruluşları tarafından yayınlanan belirli standartlara uygun olduğunu göstermektedir. Bunun yanı sıra şirketler kendi içerisinde bir kalite yönetim sistemi kurarak müşteri memnuniyetini sürekli olarak karşılamayı ve iyileştirmeyi hedeflediğini göstermek için kalite belgesi almaktadır. Genellikle ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi olarak karşımıza çıkan bu belge, AS9100 (havacılık),  ISO 13485 (tıbbi cihazlar), ISO/TS 16949 (otomotiv) gibi sektör bazlı kalite belgesi de olabilmektedir.


Kalite Belgelendirme Fiyatları

Kalite belgesi çok farklı ürün ve hizmetler için verilebilmektedir. Bu bağlamda ürün ve hizmet için istenilen güvenlik, kalite, sağlık, çevre, sürdürülebilirlik vb gibi kriterler farklılık gösterdiğinden her kalite belgesi farklı bir amaç için düzenlenmektedir. Kalite belgelerinin düzenlenebilmesi için farklı test, analiz, doğrulama, denetim vb gibi çalışmaların yapılması gerekebilir. Bazı kalite belgeleri ürünlerin doğrudan kendi beyanı olabilirken bazıları için üçüncü taraf bağımsız akredite belgelendirme kuruluşlarına ihtiyaç duyulabilmektedir.

 

Kalite Belgeleri Nelerdir?


Ulusal veya uluslararası düzeyde farklı kalite belgeleri düzenlenebilmektedir. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz: 

 

 • ISO 9001 Kalite Yönetim Sisyemi
 • Güvenli Turizm Belgesi: Ülkemizde geçerli olan bu kalite belgesi, turizm tesislerinin temizlik, hijyen, güvenlik, havalandırma, aydınlatma vb gibi konulardaki yeterliliğini göstermektedir.
 • SEÇ-G Belgesi: Akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren firmaların sağlık, emniyet, çevre ve güvenlik konularında uluslararası standartlara uygun şekilde faaliyet gösterdiğini doğrulamaktadır.
 • Q-Mark Belgesi
 • Yerli Malı Belgesi
 • Yeşil Yıldız Belgesi: Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çevre Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesinin Verilmesine Dair Yönetmelik uyarınca turizm tesislerinin çevresel sürdürülebilirliğini doğrulayan bir kalite belgesidir.
 • GMP (İyi Üretim Uygulamaları) Belgesi
 • GPP (İyi Eczane Uygulamaları) Belgesi
 • GVP (İyi Veteriner Uygulamaları) Belgesi
 • GAP (İyi Tarım Uygulamaları) Belgesi

Aşan Danışmanlık, bu tür kalite belgelerine sahip olmak isteyen firmalara özel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Daha detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilir ve doğrudan iletişime geçebilirsiniz.


Kalite Belgesi Çeşitleri


Dünyanın her yerinde ulusal ya da uluslararası düzeyde çok sayıda farklı kalite belgeleri düzenlemek mümkün olmaktadır. Firmaların sunmuş olduğ hizmet ve ürün çeşitlerine göre kalite belgesi çeşitleri vardır. Kalite yönetim sistemi, turizm belgesi, iyi üretim uygulamaları, iyi eczane uygulamaları, iyi tarım uygulamaları, iyi veteriner uygulamaları ve daha pek çok farklı kategoride yer alan ürün ve hizmet çeşitliliklerine göre kalite belgeleri vardır. Sektörlere göre alınması gereken belge çeşitleri hakkında detaylı bilgileri almak için her zaman firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Alanında yer alan diğer firmalar arasında çalışmaları ile farkını ortaya koyan firmamız için müşterilerimizin memnun kalması çok daha önemli olmaktadır. Kalite belgesi çok daha farklı ürün ve hizmetler adına verilmektedir. Ürün ve hizmet için gerekli olan güvenlik, sağlık, kalite, çevre e devam ettirmek gibi kriterler farklılıklar göstermesinden dolayı her kalite belgesi farklı bir amaç adına düzenleme yapılmaktadır. Sunmuş olduğunuz hizmet çeşitliliğine göre en uygun kalite belgesi için firmamızdan yardım alabilirsiniz.
 

Kalite Belgelendirme Fiyatları


Her geçen gün alanında yenilenen firmamız teknolojik gelişmeler doğrultusunda çalışmalarına 7gün 24 saat boyunca ara vermeden devam etmektedir. Kalite belgelendirme fiyatları firmamızda çok daha uygun olduğundan her türlü bütçeler ile uyumlu olmaktadır. Müşterilerinin güven duymasına önem veren firmamızdan aldığınız belge danışmanlık hizmetlerinden kesinlikle memnun kalacaksınız.

Nerede olursanız olun, en uygun fiyatlardan sizlere hizmet veririz. Daha fazla bilgi edinmek istediğinizde Aşan Danışmanlık sitesindeki canlı destek hattını kullanabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp