Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

LFGB

Uzmanlarımız eşliğinde yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında LFGB testi sertifikası ile ilgili aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm hususları detaylı bir şekilde cevaplamaktayız. Uzmanlarımız sektörün en tecrübeli ve bilgili kişilerinden oluşup her geçen gün çok daha fazla müşterimize yardımcı olmaktadır. Özellikle gıda sektöründe yer alan firmaların adeta imdadına yetişerek gerekli belgeleri almasına yardımcı olmaktayız. Böylece sektörde yer alan rakipleri ile mücadelede daima daha önde olmalarına katkı sağlamaktayız.

Bir çok test ve kontrol laboratuvarı ile  çalışan Aşan Danışmanlık’tan hemen hizmet alabilirsiniz. Bilgi ve diğer sorularınız için bize iletişim numaramız, whatsapp hattımız ve diğer irtibat kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Gıda temas testi olarak da bilinen LFGB testi, gıdaların temas ettiği, barındırıldığı ürünlerle ve kaplarla ilgilidir. Sizlerin de tahmin edeceği üzere gıdaya temas ettiği anda ona etkisinin ölçülmesidir. Gıdaya herhangi bir zararlı salınım yapıp yapmadığı, tadını bozup bozmadığı gibi hususların belirlenmesini amaçlar. Böylelikle gıda sağlığı için gereken güvenlik önlemlerinin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Son yıllarda gıda sektörüne yönelik çalışmaların arttığını gözlemlemekteyiz. Bu alanda yer alan tüm bileşenlerin insan sağlığı açısından en uygun halde olması için birtakım standartlar ve yasal koşullar ortaya çıkmış bulunmaktadır. Sektörde yer alan tüm firmalar bu durumdan etkilenerek sorumluluklarını gerçekleştirmek durumunda kalmaktadır. Rekabet ortamında avantajlı olmak, insan sağlığı konusunda hassasiyetini göstererek güven vermek gibi firmanın avantajına olan hususlara daha fazla önem verilmektedir. Kurumsallaşma ve sektörde yer alma niyetinde olan tüm firmalar bu tür standartları sağlayarak belgelendirme arayışına girmiş bulunmaktadır. Bu noktada firmamıza gelerek ilgili standartla için danışmanlık hizmeti talep edenlerin de hızla arttığını söyleyebiliriz. Aşan Danışmanlık olarak sizlere LFGB konusunda detaylı bilgilendirme sağladık. İhtiyacınız olan bilgilere aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz. LFGB sertifikası ile ilgili her türlü sorularınız için uzman kadromuzdan bilgi alabilir detayları öğrenebilirsiniz.

LFGB Testi ve Sertifikasyonunun Önemi

Globalleşme evresinde olan insanlar bulundukları ülkenin çevresinde kalmayıp hem çevresine hem de yerel pazarlarda ürünler satmaktadır. Ekonominin gelişmesi, teknolojik gelişmeler, ihtiyaçlarımızın artması bunlarla birlikte insanların isteklerinin artması yeni ürünler farklılıklar önemli hale gelmekte ve çoğu ürünün her ülkede kolayca bulabilir duruma gelmesi ürünlerini kalitelerini inceleyebilmek, korumak amacıyla, her ülke kendine özel yapılar kurmuş belirli standartlar belirlemiştir. Dünyamız yeniliğe açık olduğu için her kesim ülkelerin yemeklerinden başlayıp her şeylerini merak konusu haline getirip denemek istemişlerdir. LFGB, gıda ürünlerinin kimyasal zararlılığını kontrol etme amacıyla kurulmuş bir sertifikasyondur. Gıda ürünler, gıda ambalajları, mutfak eşyaları, ev gereçleri bu ürünlerin zararı gıdaya geçme riski fazla olduğu için Almanlar tarafından çıkarılan bir Alman standardıdır. Gıda güvenliğini temsil eden “bıçak ve çatal” logosu ile sembolize edilmiştir. LFGB sertifikasının en önemli amacı, üretilen ürünlerin standartlar doğrultusunda kaliteli ürünler ve hizmetler sağlamasını bu ürünlerin doğru şekilde teslim edilmesini sağlamaktır. LFGB, Almanya´da gıda hijyeni alanında önemli bir yasal belgedir. Bu nedenle, birçok altta yatan avantaj ve bununla ilişkili dezavantajlar vardır. Sonuç olarak, bu erdemler ve kusurlar, organizasyon içindeki hemen hemen tüm seviyelerde büyük bir etki yaratır.

LFGB Sertifikası


Eylül 2005’te Almanların çıkardığı bu standart günlük ihtiyaçlar, tütün ürünleri, gıda, kozmetik ve başka günlük ihtiyaçlar yasası olarak da bilinir. LFGB bir Alman standardıdır. LFGB özellikle gıda ürünleri gibi gıdalara yakından bağlantılı olan zararlı kimyasalların gıdaya teması, gıdaya geçme durumu olan ürünler için çıkarılan bir standarttır. LFGB’nin en önemli amacı, işletmelerin belirlenmiş olan standartları karşılayan güvenli kaliteli ürünler doğru hizmetler içerisinde olmasını ve topluma doğru şekilde teslim edilmesini sağlamaktadır.

LFGB Logosu

LFGB LogosuLFGB Testi, LFGB Sertifikası Bıçak ve çatal logosu gıda güvenliğini gösteren semboldür. Günlük hayatımızda gıda ile temas halinde olan ürünler, yukarıda gösterilen logo varsa, ürünün birçok Alman ve Avrupa standardı çerçevesinde test edildiği, standartlara ve yasal gerekliliklere uygun olduğu, test edildiği anlamına gelir. Almanya LFGB sertifikası, gıdaya temas eden ürünlerin Almanya ve diğer Avrupa ve Amerika pazarlarında vücuda zararlı olabilecek maddeler içermemesi gerekmektedir sertifika bu doğrultuda verilir. Avrupa pazarında, çatal logolu ürünler müşteri güvenini artırabilir ve satın alma arzusu, pazardaki ürün rekabet gücünü önemli ölçüde artıran güçlü bir pazarlama aracıdır.

LFGB Test Gereksinimleri

LFGB sertifikası verilmeden önce hangi ürün için hangi test yapılacak testlerin içeriği türü, Hangi ürünlere hangi testler uygulanmalı neler yapılması gerektiği aşağıda açıklanmıştır.

Genel plastik ürünler: Genellikle tam migrasyon ve duyusal test gerektirir.

PVC plastik ürünler: Kapsamlı migrasyon testi, duyu testi, vinil klorür monomer testi ve peroksit değeri testi gerektirir.

PE plastik ürünler: Ayrıca duyusal test, kapsamlı migrasyon testi ve peroksit değeri testi gerektirir.Bunların dışında krom içerik testi, zirkonyum içerik testi ve vanadyum içerik testi.

PP plastik ürünler: PP plastik ürünler için kapsamlı migrasyon testi, zirkonyum içerik testi, krom içerik testi, vanadyum içerik testi, duyu testi gereklidir.

PS, ABS, SAN, Akrilik plastik ürünler: Duyusal test, toplam migrasyon testi ve organik uçucu toplam dışında, bu ürünler peroksit değer testi (VOM) gerektirir.

PA, PU plastik ürünler: Kapsamlı migrasyon testi, duyu testi ve peroksit değeri testi yaygındır. Ek olarak, aromatik amin migrasyon testi yapılır.

PET plastik ürünler: Kapsamlı migrasyon testi, peroksit değeri testi, çinko içeriği testi, kurşun içeriği testi genellikle pet plastik ürünler üzerinde yapılır.

Silikon kauçuk ürünleri: Kapsamlı migrasyon testi, organik uçucu içerik, duyusal test, peroksit değeri testi, organik kalay bileşiği testi, silikon kauçuk ürünlerinde LFGB sertifikasını doğrulamak için gereklidir.

Kağıt ürünler: Kağıt ürünü için beş klor fenol testi, hg ağır metaller (kurşun, krom, kadmiyum, cıva, altı değerlikli) salıverme miktarı, formaldehit içerik testi, antibakteriyel bileşim migrasyon testi gereklidir. Ayrıca renkli kağıt ürünlerde azo boya testi yapılmaktadır.

Yapışmaz kaplama ürünleri: Duyusal testler, kapsamlı migrasyon testi ve fenol testi, formaldehit testi, aromatik amin testi, altı değerlikli krom (Vl) testi gibi farklı çözünebilirlik testleri.

Metal, alaşım ve galvanik ürünler: Duyusal testle birlikte ağır metal çözünmesi [kurşun, nikel, kadmiyum, krom gibi] testi.

Pişirme kağıdı ürünleri: Görünüm, antibakteriyel bileşim migrasyon testi, termal stabilite, duyusal test, poliklorlu bifenil testi ve formaldehit çözünme testi, gerekli pişirme kağıdı ürünleridir.

Ahşap ürünler: Ahşap ürünler pentaklorofenol testi ve duyusal test gerektirir.

Seramik, cam ve emaye ürünleri: Kurşun kadmiyum çözünmesinin içeriği genellikle gıda ile temas halinde test edilmiştir.

LFGB Belgelendirme Danışmanları

Aşan Danışmanlık olarak sizlere LFGB sertifikası sağlamaktayız, aklınızda olan tüm soru işaretleri için uzman kadromuza ulaşım sağlayabilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 

LFGB Belgelendirme Danışmanları


Günümüzde tüketiciler olarak özellikle gıda konusunda daha dikkatli ve hassas davrandığımız ve bunun da giderek yaygınlaştığı bir gerçektir. Bu durumdan yola çıkarak gıda sektöründeki ilgili firmaların yaklaşımlarının da değiştiğini görüyoruz. Sağlık açısından özen gösterilen her bir husustan yola çıkılarak çeşitli standartlar ortaya çıkmıştır. Böylece gıdaların insan sağlığı ve güvenliği bakımından uygunluğunun ölçen pek çok standart belirlenmiştir. Bunlardan birisi olan LFGB testi ile gıdanın temas ettiği tabak, çatal, kaşık, kap, kutu gibi her bir ürünün sağlık açısından uygunluğu kontrol edilmektedir. Teste tabi tutulan ürünler için gıdaya herhangi bir şekilde (tat, koku, görünüm vs…) olumsuz etki edip etmediği ortaya çıkarılmaktadır.

Danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerine sitesinde yer alan canlı destek hattından günün her saati ulaşabilirsiniz.

LFGB testi sertifikası alan firmalar ürünlerinin gıda sağlığı açısından uygun olduğunu temin eder. Müşterilerine ve tüketiciye güven vererek tercih edilebilirliğini artırır. Böylece piyasadaki rakipleri karşısında avantajlı konuma gelerek ticari açıdan büyüme elde eder. Bu konuda firmamızda yer alan uzmanlarımız eşliğinde yola koyularak ilgili süreci hızlıca başlatabilirsiniz. Süreç boyunca ürünlerin türüne ve çeşitliliğine göre uygulanacağı LFGB testinde değişiklik olmaktadır. Örneğin PVC plastik ürünler için uygulanacak test farklı iken kağıt ürünler için uygulanacak test ondan farklı olacaktır. Bu nedenle firmanızdaki ürünler için hangi testlerin yapılacağı konusundan firmamızdan bilgi almanız çok önemlidir.
 

LFGB Testi Fiyatları


Sektörün en tecrübeli ve bilgili danışmanlarından oluşan belgelendirme ekibimiz, bize ulaşarak LFBG sertifikası isteyen siz değerli firma sahiplerine gereken yardımı ve kolaylığı büyük bir özveriyle göstermektedir. İlk olarak bilgilendirme amacıyla bize ulaştıktan sonra ilgili sertifikasyon sürecine dair detaylı bilgilendirme yapılmaktadır. Sürece dair yapılacaklar belirlenerek gerekli testler yapılmaya başlanır. Ardından raporları incelenerek varsa sorunların giderilmesi talep edilir. Son bir kontrolden sonra süreç tamamlanarak ihtiyacınız olan LFGB testi belgesini almaya hak kazanmış olursunuz.

Uygun fiyatlar ve teklifler için Aşan Danışmanlık’a ulaşmanız yeterli olacaktır. Nerede olursanız olun ekiplerimiz size profesyonel hizmeti sunacaktır.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp