Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Sosyal Uygunluk Danışmanlığı

İlgili denetimler sırasında yeterli olacak kadar ve daha fazlasını sunmak isteyen markaların, firmaların bu danışmanlık hizmetini alması önerilir. Öncelikli olarak firma içerisindeki çalışma şartları gözden geçirilecek ve akabinde çalışma saatleri, personel maaşları, firma içerisindeki işçiler ile yetkililerin davranışları vb.. durumlara dikkat edilecektir. Sosyal uygunluk alanında bir çok farklı sertifikalandırma yer almaktadır. Tüm sertifikalandırma sistemlerin ilkeleri ve standartları belilenmiş ve kurumsal bir yapı ile hizmetleri sunuyor olmak gerekir. Son senelerde global anlamda tüm pazara adapte olmak isteyen firmaların klasik olan pazarlama yöntemlerinin dışına çıkması ve hem pazarlama hemde şirket içi faaliyetlere dikkat etmesi gerekir. Verimin artmasını sağlamak için sosyal uygunluklar ve sorumluluklar bilinmelidir. Firmaların sosyal uygunluk danışmanlığı almak istediklerinde Aşan Danışmanlık olarak Türkiye´nin her yerinde hizmetlerimizi sürdürebilmekteyiz.

 

SOSYAL UYGUNLUK NEDİR?


Bir firmanın personellerine ve çevreye nasıl davrandığı durumu sosyal sorumluluk kavramını ortaya çıkarır. Etki alanlarında hizmetlerin nasıl uygulandığı ve firma davranışlarının belirlendiği bir gösterge olan sosyal uygunluktaki standartların karşılanabildiğinden emin olmak istenilebilir. Bu durumda ise firmaların kendi talepleri ile sosyal uygunluk denetimi alması gerekmektedir. Sosyal uygunluk denetimlerine sektörde diğer bir adı ile " ETİK DENETİM " ismi verilmektedir. Bir çok kurum, kuruluş ve marka artık globalleşen dünyada satın almaların öncesinde yalnızca fiyatlara dikkat etmemektedir. Satın alacağı ürün ve firmanın sosyal uygunluk seviyesi oldukça önemlidir. Dünya üzerinde kabul gören bir çok büyük markanın yanı sıra gelişmekte olan markalarında artık tedarik zincirleri kapsamında üretim tesislerinde bazı standartları aradıkları, bazı kanun ve yasalara uygun olup olmadıklarını görmek istemektedir. İşte bunların derecelendirilmesi ve uygunluklarının kontrollerinin yapılması için SOSYAL UYGUNLUK DENETİMLERİ tercih edilmektedir.

Teknolojinin de gelişmesiyle markaların itibar yönetimlerini kontrol altına alması zorlaşmış ve bu durumdan muzdarip olmamaları ve kaliteyi belli bir standartta tutabilmeleri için bu denetimleri yaparak tedarik zincirlerini kontrol altında tutmak istemeleri oldukça normaldır. Misal çok ünlü bir tekstil markasının tedarijk zincirinde yer alan üreticisinin, üretim yapmış oldukları fabrikalarda veya tesislerde çocuk işçi çalıştırıyor olması, işçilerin haklarını tam karşılamıyor olması bu tekstil devi marka için büyük bir sorunu beraberinde getiriyor demektir. Hem tüketiciler, hem marka hissedarları, sivil toplum kuruluşları ve rakipleri gibi tüm paydaşları karşısında itibar zedelenmesi ve bazı kayıplar ortaya çıkacaktır. İşte bu kayıpların ve yok oluşların önüne geçilmesi için sosyal uygunluk denetimi sizin ve markanız için oldukça önemlidir.

 

SOSYAL UYGUNLUK SİSTEMLERİ


Aşan Danışmanlık firmasından alacağınız sosyal uygunluk danışmanlığı ile firmanızı tüm sektöre hakim bir duruma getirecek ve sektörün istediği tüm gereklilikleri biz uzman nezdinde karşılamış olacaksınız. Firma içerisinde var olan uygunsuzlukların uzman danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz sayesinde kısa süre içerisinde giderilmesi ve bu alandaki düzeldici faaliyetlerin başlaması takibimizde olacaktır. Aşan Danışmanlığın sizlere sunacağı bu hizmet kapsamında yer alan otonom yapımız sayesinde dışarıdan bir desteğe ihtiyaç duymadan sonralarda kendi kendini düzelten ve geliştiren bir yapı sizleri bekliyor.

Sosyal Uygunluk Denetimlerinin Değerlendirme Maddeleri

* Çocuk İşçilik
* Zorla Çalıştırma
* Çalışma Saatleri
* Ödemeler ve Haklar
* Ayrımcılık
* Birleşme ve Toplu Görüşme Özgürlüğü
* İş Sağlığı ve Güvenliği
* Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele
* Disiplin Uygulamaları
* Çevre

Sizlere sunduğumuz bu kaliteli danışmanlık hizmetinden yararlandığınızda sosyal uygunluk yönetim sistemlerimiz sayesinde firmanızın tüm uygunsuzlukları kısa süre içerisinde ortadan kaldırması ve düzeltici bir şekilde yola devam etmesi beklenmektedir.  Firmanızın hizmette bulunduğu ülke içerisindeki tüm iş kanunlarına, iş güvenliğine, iş sağlığına, yasalara, çevre kanunlarına, mevzuatlara ve firmanın hizmet verdiği global markaya ait olan sosyal uygunluk standartlarına uygun olması gerekmektedir. İşte burada biz devreye giriyor ve sizi tamamına uygun bir firma haline getiriyoruz.

AŞAN DANIŞMANLIK
SOSYAL UYGUNLUK DANIŞMANLIĞI


Firmanız için sosyal uygunluk denetimleri için  eğitim ve destek almak adına en doğru yerdesiniz. Kurumsal web sitemizde yer alan eğitim başlıklarını ve danışmanlık hizmetlerinin tamamını inceleyerek ihtiyacınız olan hizmetten en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve detay için hemen bizi arayın.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp