Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

QUALICOAT-QUALANOD Belgesi

Mimari uygulamalarda kullanılan QUALICOAT-QUALANOD belgesi alüminyum yüzeylerde uygulanan toz ve yaş boyaların kalitesini belirlemek için uluslararası bir standart niteliği taşıyor.

Qualicoat alüminyumların kalitesini korumak amacıyla hazırlanan bir kalite etiketi olarak küresel bir uygunluk taşıyor. Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından belirlenen yüksek kalite kriterlerine uyum sağlayan firmalar, bu belgeyi alarak ürünlerin gerekli kalite seviyesine sahip olduğunu gösteriyor. İsviçre merkezli bir kalite organizasyonu olan Qualicoat-Qualanod dünyanın önde gelen markaları arasında yer alıyor. Alüminyum yüzeyler için kullanılan her türlü boya ve vernik malzemeleri için ihtiyaç duyulan qualıcoat-qualanod belge sahibi olmak için firmamızın danışmanlık hizmetlerine başvuru yapabilirsiniz.

Bu belgeyi en hızlı şekilde temin edebilmek adına Aşan Danışmanlık firmasına hemen ulaşın.

QUALICOAT ve QUALANOD, geliştirdikleri standartlar ile günümüzde küresel ölçekte alüminyumlarla ilgili kalite etiketi sunan en saygın kuruluşlardan biridir. Üreticiler, ürünlerini ve üretim tesislerini bu standartlarla uyumlu hale getirerek QUALICOAT Belgesi ve/veya QUALANOD Belgesi alabilmektedir. Bu kurumlar ve standartlarla ilgili detaylı bilgilere geçmeden önce alüminyum üzerinde yapılan yüzey bitirme işlemlerine kısaca değinmekte fayda var.


Alüminyum Yüzey İşlemleri


QUALICOAT Nedir?


Dünya genelinde ürünlerin kalitesini ispatlamak için tercih edilen bu belge mimari sektörde kullanılan kaplama ve boya malzemelerini kapsıyor. Qualıcoat-qualanod Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) kriterlerine uyum sağlayan bir standart olarak öne çıkıyor. Alüminyum yüzeylerde kullanılan kaplama malzemeleri, çevresel etkilere karşı yüksek dayanıklılık gösteriyor.
1986 yılında İsviçre merkezli kurulan bir dernek olarak Qualıcoat-qualanod üst düzey bir kalite etiketi niteliği taşıyor. Boya ve alüminyum endüstrisi için gerekli kalite koşulları, bu standart ölçütünde belirleniyor.

Qualicoat dernek üyeleri kaplama ve boya endüstrisinde kullanılan ürünlerin yeterli kalitede olduğunu ispatlıyor. Dünya genelinde yüksek kalite onayı vermeye yetkisi olan bu kurum, belgeleri boya, kaplama ve vernik malzemeleri için veriyor. Böylece tesisler bu belge ile rekabet ortamında bir adım öne çıkmayı başarıyor.

Türkiye’nin önde gelen belgelendirme kurumları arasında gösterilen Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın! Hemen iletişim sayfamızda yer alan numaramızdan bize ulaşın.
Ürünlerinizin dünya genelinde kabul gören ve ünü hızla yayılan bu kalite etiketine sahip olmasını istiyorsanız, web sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz. Belgelendirme sürecine yönelik merak ettiğiniz her bilgi için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

QUALANOD Nedir?


Alüminyum yüzeylerde uygulanan her türlü boya ve kaplama ürünlerinin hijyen ve kalite koşullarına uyum sağladığını göstermek için qualıcoat-qualanod belgesine sahip olmak gerekiyor. Ürünlerin üretim, hazırlanma ve kullanım aşamasında uluslararası standartlarda bir kaliteye sahip olduğunu göstermek için qualıcoat-qualanod belgesi alabilirsiniz. 1986 yılından itibaren kurulan bu kalite etiketi, rekabette etkili bir konumda yer almak isteyen siz değerli müşterilerimiz için büyük bir referans oluyor. Alüminyum yüzeylerde gerçekleşen boya ve kaplama gibi işlemler için kullanılan ürünler, qualıcoat-qualanod belgesi ile uluslararası hijyen ve kalite kriterlerine uyum sağladığını ispatlıyor.

Lisanslı tesisler olarak rekabette istediğiniz bir konumda yer almak ve müşteri memnuniyetini sağlamak istiyorsanız firmamızın danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak qualıcoat-qualanod belge sahibi olabilirsiniz.

Alüminyum Yüzey İşlemleri

Alüminyumun doğal cilası ve yüzey kalitesi çoğu zaman herhangi bir son işlem gerektirmeden birçok uygulamada kullanılabilir. Estetik iyileştirme, farklı renk, aşınmaya karşı daha iyi direnç, iyileştirilmiş yansıtıcılık, daha iyi yüzey yapısı ve iyileştirilmiş elektrik yalıtımı gibi farklı nedenlerle farklı alüminyum kaplamaların gerekli olduğu durumlar vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

* Eloksal kaplama

Eloksal işlemi, alüminyum profillerde çok yaygın bir kaplamadır. Bu kaplama genellikle şu amaçlarla yapılmaktadır:

o   Ürünün yeni görünümünü korumak

o   Alüminyumun korozyona dayanma kabiliyetini artırmak

o   Estetik görünüm kazandırmak

o   İşlevsel özel yüzeyler oluşturmak

o   Elektrik yalıtımı sağlamak

o   Daha yumuşak yüzeyler oluşturmak

Farklı faydalar elde etmek için alüminyuma uygulanan farklı kalınlıkta eloksal katmanları vardır. Anodik tabaka ne kadar kalın olursa, korozyon direnci o kadar iyi olur.

o   Yüzey parlatma

Bu işlem, alüminyum yüzeye fırçalanmış veya parlak bir yüzey kazandıran mekanik olarak aşındırıcı bir işlemdir. Parlatma yaygın bir işlem değildir, ancak alüminyumun farklı özelliklerini ve faydalarını sunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

o   Geliştirilmiş estetik görünüm

o   Alüminyumun yansıtıcı özelliklerinin iyileştirilmesi

o   Ürün yapışmasının azaltılması

o   Yüzeyi temizleme kolaylığının artırılması

o   Alüminyum boya işlemi

QUALICOAT-QUALANOD Belgesi

Alüminyum boyamanın en yaygın yöntemi, boyanın uygun şekilde yapışmasını sağlamak için boya uygulamasından önce ön işlem gerektiren toz kaplamadır. Alüminyum profillerin boyanmasında toz boya tercih edilir. Bunun sebepler arasında şunlar sayılabilir:

o   Toz boya dış mekan kullanımı için idealdir.

o    Bu boya akma yapmaz ve kabarmaz.

o   Toz boya, aşınmaya ve darbelere karşı ıslak boyamaya göre daha dayanıklıdır.

Bu sayılanların dışında çok farklı alüminyum yüzey işlemleri bulunmaktadır. Fakat halihazırda alüminyum endüstrisindeki en yaygın yüzey işlemi eloksal kaplamadır.

QUALICOAT, mimari uygulamalar için alüminyum ve alaşımları üzerinde vernikleme, boyama ve kaplama kalitesini korumak için çalışan küresel bir kalite etiketi organizasyonudur. Kayıtlı ofisi İsviçre’nin Zürih şehrinde bulunan QUALICOAT’ın halihazırda 500’den fazla onaylı ürünü bulunmaktadır. Kurum şimdiye kadar 400’ün üzerinde tesise kaplama lisansı vermiştir. QUALICOAT kalite etiketi sayesinde kaplama tesisleri rakiplerine göre önemli bir piyasa avantajı elde edebilmektedir. Ayrıca, müşteriler ve şartname hazırlayıcılar, açıkça tanımlanmış kalite ve performans kriterlerini karşılayan kaplamalı ürünleri satın alabilirler.

QUALICOAT Standardı

QUALICOAT standardının amacı, tesis kurulumlarının, organik kaplama malzemelerinin, kimyasal dönüşüm malzemelerinin, proseslerin ve bitmiş ürünlerin karşılaması gereken minimum gereksinimleri belirlemektir. Standart, kalite etiketinin verilmesi ve yenilenmesi için bir temel oluşturmaktadır. Standarttaki tüm gereksinimler, kalite etiketi verilmeden önce karşılanmalıdır. Tesis kurulumları için açıklanan spesifikasyonlar, iyi kalitede üretim yapmak için minimum gereksinimlerdir. Diğer yöntemler ancak daha önceden QUALICOAT tarafından onaylanmışsa kullanılabilmektedir. QUALICOAT standardı, ne tür bir kaplama işlemi kullanılırsa kullanılsın mimari uygulamalarda kullanılmak üzere yüksek kaliteli kaplamalı ürünler sağlamak için tasarlanmıştır.

QUALANOD, eloksal kaplı alüminyum malzemelerin kalitesini korumayı ve geliştirmeyi taahhüt eden bir kalite etiketi kuruluşudur. Eloksal kaplamanın müşterinin gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek için sonuçların teknik şartnamelere göre ölçülebilir olması gerekir. QUALANOD, eloksallı ürünleri olan müşteriler adına kapsamlı kalite gerekliliklerini tanımlamakta ve dünya çapındaki lisanslı fabrikaların uyumluluğunu izlemektedir. Bu sayede, eloksallı alüminyum alıcıları, iyi kalitede uzun vadeli değer sunan birinci sınıf ürünler alabilmektedir. QUALANOD şimdiye kadar birçok nihai pazarda kullanılan alüminyum parçaların kalitesinin sağlanmasına büyük katkı sağlamıştır. QUALANOD´un Avrupa, Asya, Afrika ve Kuzey Amerika´da 39 ülkeye dağılmış yaklaşık 210 lisansı bulunmaktadır.
 

QUALANOD Standardı


QUALANOD standardı, lisans sahipleri ve muhtemel lisans sahipleri tarafından kesinlikle uyulması gereken gereklilikleri ve lisans sahipleri için bazı tavsiyeleri içermektedir. Ayrıca, genel lisans sahipleri, test enstitüleri, denetçiler ve QUALANOD tarafından yürütülen faaliyetlerin lisans sahipleri için ilgili bilgileri sağlarlar. Genel lisans sahiplerinin QUALANOD tarafından eloksal tesislerine QUALANOD kalite etiketini kullanmaları için lisans vermelerine izin verilmektedr. Genel lisans sahipleri ayrıca test enstitülerini de düzenlemektedir. Standart, aksi belirtilmedikçe, mimari anotlama dahil dekoratif ve koruyucu eloksal işlemi için bir belirleme yöntemi olan ISO 7599´a uygundur ve ayrıca sert eloksallama için bir spesifikasyon olan ISO 10074´ün gerekliliklerini içermektedir.

Standart çok sayıdan maddeden ve birkaç ekten oluşmaktadır. Maddeler, herhangi bir lisans sahibi için geçerli olan genel gereksinimleri kapsar ve lisanslama, denetimler, kalite etiketinin kullanımı ve ürün performans testleri için gereksinimleri içerir. Ürünler ve süreçlerle ilgili rehberlik ve tavsiyeler de yine standart içerisinde yer almaktadır.

Standartta yer alan ekle aşağıdaki konularla ilgili gereksinimleri detaylandırmaktadır.

*Mimari eloksal

*Endüstriyel eloksal

*Dekoratif eloksal

*Sert eloksal

QUALANOD standardı şu ürünler için uygulanmamaktadır:

*Litografik levhaların üretiminde yapılan eloksal işlemi

*Toz kaplama, boya, inorganik kaplama veya yapıştırıcı uygulamasından önce ön işlem olarak yapılan eloksal

*Kombine kaplama üretiminde kullanılan eloksal uygulaması
 

QUALICOAT Belgesinin Avantajları Nelerdir?


Qualıcoat-qualanod belge sahibi olmak firma ve tesisler için büyük avantajlar sağlıyor. Alüminyum yüzeyler için kullanılan boya ve kaplama malzemeler için uluslararası bir kalite etiketi olarak kullanılan qualıcoat-qualanod belge, tesisler için şu avantajları sağlıyor;

•    Lisanslı üretim ve alüminyum yüzey işlemleri uygulayan tesisler, bu belge ile rekabette rakiplerine üstünlük sağlıyor.
•    Yüksek kalite etiketine sahip olduğunu gösteren bu belge ile tesisler, müşterilerin istenen hijyen ve kalite kriterlerini karşılıyor. Böylece hedeflenen müşteri memnuniyeti sağlanıp, tesisler için uzun vadede kapsamlı avantajlar sağlıyor.

Sertifikasyon sürecine gösterdiğimiz büyük özen sayesinde sizlere yüksek kalite sorumluluğu sağlıyoruz. Üretici tesisler için uluslararası geçerliliği bulunan kalite standartları sağlayan qualıcoat-qualanod belge, gerekli uygunluk evrakları ile istenen kalite standardizasyonuna sahip olduğunu ispatlıyor.
 

QUALICOAT-QUALANOD Uygunluk Belgesi Nasıl Alınır?


Alüminyum yüzeyler için kullanılan toz ve yaş boyaların gerekli uluslararası standartlara uygunluğunu gösteren qualıcoat-qualanod belge için yapılan başvurular, birtakım test ve denetlemelere tabi oluyor.
Yapılan testler sonucunda uluslararası geçerlilik kriterlerine uygun olduğu kabul edilen ürünler için bu belgenin alınması onaylanıyor. QUALICOAT-QUALANOD belgesi için başvuru süreci ve fiyatlandırma bilgisi için web sayfamızı ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aşan Danışmanlık işletmemizin uzman temsilcilerine anında yazarak bilgi almak isterseniz INSTAGRAM hesabımızdan bize yazabilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp