Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Yeşil Yıldız Belgesi Nedir?

Çevreye duyarlı olan konaklama tesisleri için düzenlenen yeşil yıldız belgesi nedir? Kalite etiketi anlamına gelmekte olan bu belge konaklama tesislerinin kalitesini ve de ne kadar uygun ya da doğru olduğunu gösteren bir belgedir. Çevreye zararı olmayan ya da en az şekilde zarar vermeyi hedefleyen konaklama tesislerinin alabileceği bir belgedir. Yani burada çevre ve tesisler tarafından çevrenin zarar görüp görmeyeceği önem arz eder.

Kişilerin tesisler için alabileceği ve temin edebileceği bu belge için firmamız ile iletişime geçmesi yeterli olur. Çünkü firma olarak her detayına dikkat edilerek en doğru ve de tüm şartları sağlamakta olan firmalara ya da işletmelere bu belge verilir. Dünyaya gün geçtikçe daha fazla zararı olan insanların olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi adına artık bu şekilde belgeler ile bunun durdurulması söz konusudur.
Turizm alanında faaliyet göstermekte olan her türlü tesis için verilebilecek olan önemli bir belge ve sertifika konumundadır. Duyarlı olan tüm tesislerin gerekli koşulları sağlaması halinde rahatlıkla alabileceği bir belgedir. Bu yüzden kişilerin uygunluk ve gerekliliklerine göre bu belgeden alması mümkündür. Çevreyi korumak ve de insanlara da zarar vermemek adına alınması gereken önemli bir belgedir.

Otel ve benzeri işletmelerin ihtiyaç duyduğu bu belgeye Aşan Danışmanlık ile kısa sürede erişebilirsiniz.

Yeşil Yıldız Belgesi Nedir?

Faaliyetlerini çevre ile uyumlu hale getiren turizm tesisleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Yeşil Yıldız Belgesi alabilmektedir. Bu içerikle ilgili uygulanacaktır. En son çalışma ise 2017 yılında başlatılmıştır. Bakanlık tarafından çevre “Çevreye Verilmesine Dair Tebliğ” ile Yeşil Yıldız Belgesi´nin mücadelesini veriyor. Buna göre planlamade enerji tüketimi, süslemeler, süslemeler için faydalı vb. Yönetmeliğe göz önünde olmak, genel köyleri, golf tesisleri, termal tesisler, turizm kompleksleri vs yeşil yıldız alabiliyor.

Yılını güzel hoş yerel ve büyük çok sayıda turistlayan turizm için bir role sahip. Yeşil Yıldız Sertifikası´nın en önemli amacının geleceği yaratmaktır. Zira, iklimlendirme ve iklimlendirme hizmetleri kapsamındaki hazırlık hazırlıkları kapsamındaki bir hazır giyim malzemeleridir. Turizim´in geleceği en başarılı oyunculardan biri olan herkesin sahip olduğu konularda. Yeşil Yıldız Belgesi, bu bağlamda bir temel teşkil gösterimi; bölümündeki ve diğer tesislerin tamamlanmasını sağlamak.

Yeşil Yıldız Belgesi Nasıl Alınır?


Çevre Duylu Konaklama Tesisi Belgesinin Verilmesine Dair Teğ´de yer alan yazın denenebilir, bakanlı bir yıldız olarak seçilebilir. Bunun için istekte bulunmak için gözden geçirebiliriz:

-Başvuru uygulaması ve bakımı ile başvuru formu doldurularak onaylanmaya başlanır.
-Başvuruları uygun durumda görülürse yerinde denetmeler yapılır. Denetlemelerde yeşil yıldızlara uygun değildir.
-Denetlemelerde başarılı olane 1 - 5 arasında puan (yıldız sayıları) verilir. Buna göre göre 3, 4 yıldız olarak plan.
-Süreç´e yeniden başvurulursa sahibi tesise Yeşil Yıldız Belgesi takdim edilir. Bu, geleceği planlamak için gereken bir eğitime sahip olacaktır.
Belgelendirme sürecinde en kritik adımlardan biri denetimlerdir. Bakanlığın yetkilendirdiğiler bu denetimlerde şartlardala ilgili konularda:
-İşletmenin çevre koşulları; enerji, su, atık ve karbon yönetimi sistemleri
-Tesisin iklimlendirme (ısıtma, verme, soğutma vs) ve tamamlayıcısı için uygun olması (düşük enerjili dış olması, zarar görmemesi vs)
-Peyzaj düzenlemesi ve düzenlemesi ve
kaplama, kapı, cephe kaplaması yalıtım, rüzgarlık vb gibi özellikleri -Yenilenebilir enerjiyi
koruyabilecek (r.gar, güneş, jeotermal vs)
kullanım -Bahçede, kullanımlar, ortak kullanımlarda, su israfını vs su israfını ve sistemlerin kullanımı
-Deterjan, dezenfektan ve diğer kimyasal maddelerle ilgili süreçlerin yönetimi. Hiçbir şeyi insanlara yönlendirmeyecek şekilde kullanılmamalıdır.
-Haşere ile mücadele
-Havuzların ürünlerini (sudan, temizlik, vs)
-Gürültü yönetimi

Bu değerlendirmelerin onun için bir puan karşılığı mevcuttur. 1 - 5 yıldız için asgari puanları toplayan teçhizatlı üst puana göre bir yıldız sayısı kazanılabilir.

Yeşil Yıldız Belgesi Nedir?

Yeşil Yıldız Sertifikası Alan Oteller

Bakanlık göre göre 10 Ocak 2022 tarihi ve Türkiye´deki yeşil yıldızlı otel sayısı 450´dir. çok büyük bir bölümü (228 otel) Antalya´dadır. Onu 61 otelle İstanbul izlemektedir. Muğla (46), İzmir (27) ve Ankara (20) yeşil yıldızlı otel en fazla şehirlerimizdir. Yeşil Yıldız Sertifikası içinde bulunan toplam odamızdaki toplam oda sayısı 136 bin olup toplam yatak sayısı 292 bindir. Bu olmak olmak isteyen tesisler Aşan Danışmanlık ile ilgili ürün belgelerinden ve denetimler ayrıntılı bilgi alabilir.
 

Yeşil Yıldız Sertifikası Faydaları


Yeşil ışıktan faydalanmak turizm tesisine ekonomik, ve kullanışlı bir kaynaktan faydalanmak. Bunlarla şöyleyebiliriz:

-Tesislerin her biriminde su ve enerji törenleri düzenlendi. Geri dönüşüm uygulamaları yaygın şekilde hayata geçirilir. Bu da tesis fiyatları düşük oranda azaltmak.
-Atık miktarı en aza indirilir. Sürdürülebilirliği gerçek anlamda benimseyen zaman içerisinde “sıfır atık” düzeyine ulaşılabilmektedir.
-Çevre üzerinde etki oluşturabilecek madde kullanımı kontrol edilir. Bu yerel toplumdan etkilenebilir; su, ve hava gibi kaynaklara sahip olursunuz.
-Yeşil yıldızlı olmak iyileştirmenin iyileştirilmesi. Ayrıca, turizminin daha kapsamlı halene destek olur. Bu sayede daha fazla yabancı turist çekilebilir.
-Daha verimli iş süreçleri planlanır.
-Çalışanların çevre bilinci.
-Yeni tesis yatırımlarında sürdürülebilir merkeze alan planı ve geliştirilebilir.

 

Yeşil Yıldız Belgesi Ne İşe Yarar?

Çevreye olan zararının yadsınamaz şekilde olduğu insanoğlu için ve onların ürettikleri ya da yaptıkları işler için en iyi şekilde önlem alınması gerekir. Hem çevreye hem de insana, canlıya zarar gelmemesi açısından turizm işçin son derece önemli olan tesislerin de aynı şekilde güvenliği ve de sağlığı etkilememesi adına çalışılmalıdır. Bu belgenin olması ile kişilerin ya da firmaların hem tesislerine olan güven ve itibar artacak hem de kişiler daha sağlıklı koşullarda kalabilecektir.

Aynı zamanda kişilerin şirket ya da işletme olarak en ufak şekilde sorun yaşamamasını hedeflemekte olan bu belge kişilerin güvenlik ve sağlıklarını da olumlu derecede etkiler. Bu yüzden firmamız ile iletişime geçerek bizlerden bu belgeyi en kısa süre içerisinde pratik şekilde temin edebilirsiniz.

Aşan Danışmanlık firmasına sitede yer alan telefon numarası veya email adresinden ulaşabilirsiniz.

Yeşil Yıldız Belgesi Avantajları Nelerdir?


Otellere ve tesislere doğrudan ya da dolaylı olarak birçok avantaj ve fayda sağlayan belgelerden biridir. Faaliyetlerini bu belgeye göre düzenlemekte ve geliştirmekte olan kişiler finansal anlamda da en iyi şekilde kar elde eder. Tesis genelinde su tasarrufu sağlamakta ve havuz, duş, tuvalet gibi yerlerde fazla suyun israfını önlemektedir. Enerji verimliliğinin ciddi şekilde artmasına yardımcı olur.

Doğal kaynakların daha tasarruflu şekilde kullanılmasını sağlayarak çevreye zararlı olan maddelerin kullanımını da ciddi şekilde kısıtlar. Yenilenebilir olan enerji kaynaklarının kullanımı artar. Yeni kurulmak istenen tesisler için de daha en baştan çevrecilik ve sürdürülebilirlik bilinci kazanmasına yardımcı olur. Eldeki işgücünün en verimli şekilde kullanılmasını sağlayarak kişilerin de firma ya da işletme olarak daha fazla itibar kazanmasına olanak tanır. Otellerin ve tesislerin bulunduğu ortamda daha fazla rekabet artarak bu belgeyi bulundurulanların daha fazla müşteri kitlesine ulaşmasına yardımcı olur.
 

Yeşil Yıldız Belgesi Alma Hizmeti


Kişiler tarafından son derece önemli olan ve de alınması gereken bu belge ile tesislerin avantaj elde etmesine yardımcı olunduğundan firma olarak kaliteli şekilde hizmet vermekteyiz. Uzman ve profesyonel olan ekibimiz ile birlikte kişilere yardımcı olunarak tüm aşamalarda destek verilerek en doğru şekilde belge verilir. Yeşil yıldız belgesi nedir? Konusunda kişilerin tesisler için kar ve de avantaj elde etmesine yardımcı olan bir belge olduğunu belirtmek doğru olur.

Bu belgeye sahip olabilmek için en uygun fiyatları Aşan Danışmanlık sizlere sunmaktadır. Detaylı bilgi ve fiyatlandırma seçenekleri için sitemizde yer alan numaralarımızı hemen arayabilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp