Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

GPP Belgesi (İyi Eczane Uygulamaları)

Hemen her şekilde geniş kapsamı ve uygulanabilir alanı bulunan GPP belgesi eczacıların uluslararası kalite standartlarında çalışmasını ve uygulamalarda bulunmasını ifade etmektedir. En kaliteli ve de kanıta dayalı şekilde çalışılmasını, insanlara ürünlerin ve ilaçların bu şekilde ulaştırılmasını sağlamak adına geliştirilen ve kullanılan bir uygulamadır. Kalite standartları gözetilerek ve uygun olan şartlarında sağlanarak uygulamaların yapılmasını sağlar.

Topluma kaliteli ve sağlıklı şekilde hizmet verilmesini sağlamakta olan bu beşgenin varlığı ile kişiler aslında yaptıkları işi kanıtlamakta ve kaliteyi de ispat etmektedir. Sağlık hizmetlerinin alınmasını ve bunlara erişimin kolaylaşmasını sağlamak noktasında da bu belgeye ihtiyaç duyulur. Eczacılık ve de sağlık hizmetleri alanında insanlar yardımcı olmak uygulamaların aksamadan yerine getirilmesini sağlamak son derece önemlidir.

Belgeyi almak ve bu şekilde kendinizi kanıtlamak istediğiniz noktada firmamız ile iletişime geçerek belge başvurusunda bulunabilirsiniz. Belgeyi alarak birçok avantaj elde etmek isteyen kişiler en kısa sürede ve pratik şekilde bu belgeye sahip olabilir. Bu nedenle kaliteli ve de pratik yollarla firmamızın vermekte olduğu bu belge için istediğiniz zaman başvuruda talepte bulunmanız söz konusudur.

Eczacılarımızın ihtiyacı olan bu belge için Aşan Danışmanlık hizmettedir. Tek bir telefon ile tüm sorularınızın yanıtını öğrenebilir, en uygun fiyatlardan hizmet alabilirsiniz.

GPP Belgesi Avantajları

İnsanların en doğru ve de sağlıklı şekilde sağlık hizmetlerine ulaşması, sorunsuz ve de kaliteli şekilde istenilen ürünlerin alınıp kullanılması adına bu belge avantaj sağlar. Belgenin alınması ile kişilerin kalite standartların uygun hareket etmesi sağlandığından uluslararası sahada da itibar ve saygınlık elde edilmesi söz konusudur. Bakıldığı zaman hem insanların ve toplumun sağlığı için avantaj sağlaması hem de kişilerin saygınlık ve kalite konusunda kendisini ispat etmesi noktasında oldukça gerekli olan bir belgedir.

İnsanların doğru şekilde ilaç kullanması ve sağlık hizmetlerinden yararlanırken sorun yaşanmaması ancak bu belge ile mümkün olur. Çünkü insanlar sağlamakta olduğu avantajlarına bakarak bu belge ile daha geniş kitlelere ulaşabileceği gibi hem de sağlıksal açıdan da gelişme ve iyileşme elde etmektedir. Sağlıklı ilgili olan sorunların belirlenmesi ve çözümlenmesi, ilaçların zarar görmesinin önlenmesi ve dolayısıyla insanların da korunması gibi pek çok faydası bulunur.

Sınırlı olan sağlık ürünlerinin sorunsuz ve de oldukça iyi şekilde muhafaza edilerek kullanılması da bu belge sayesinde olur. Kişilerin belgeyi alması ve temin etmesi ile elde edeceği avantajlar ve faydalar bunlardır. Bu yüzden kişiler firmamızdan bu talepte bulunup başvuru yaptıkları takdirde en kısa süre içerisinde belgeye sahip olur.

Belgelendirme hizmetleri için sitemizde yer alan Aşan Danışmanlık numarasını arayabilirsiniz.

Uluslararası alanda GPP (Good Pharmach Practices) olarak dünya çapında uygulama aynı zamanda İyi Eczane Uygulamaları olarak da ifade edilmektedir. Bu uygulama, uygulayıcıların uluslararası kalite standardında tasarımın optimum şekilde ve kanıtlamasını sağlamalarına kılavuzluk etmektedir.

GPP Amaç ve Kapsamı


1992 yılı Uluslararası İlaç Federasyonu (FIP), "eczanelere yönelik standartlar" adı verilen bir eczane servisi için tasarlanmaktadır. Bu standartlarda araçlarında sağlık olarak eczacılar için bir rol yapılır. Bu uygulama, sağlıkne iyileştirme, eğitimle eğitim ile doğru iletmek, olan sorunlarla ilgili eğitim ve rehberlik sağlamak ile ilgili sağlık ile ilgili eğitim.

İyi Ecza planlaması yapılacaktır:

• Hastalara uygun olacak,
• Olabilecek uygun ürünler,
• Sağlıkla ilgili olarak sağlanacak okunarak bakıldığında sağlık hizmetinden yararlanılamaz.
 
İyi Eczane Uygulamalarının Gereklilikleri

• Eczacının önceliğindeki büyümedir.
• Eczacılık hizmetinin eğitimi, ilaçla tedavi konusunda ve doğru bilgi vermek, ilaç ve diğer sağlık hizmetleri tedarik edilmesindedir.
• Eczanenin amacına yönelik olarak geliştirilmesi ve gözden geçirilmesi.
• Profesyonel sağlık hizmetleri kapsamında multidisipliner işbirliği başarıları en önemli faktördür.

İyi Eczane Uygulamaları dahil olanlardır dört ana rol:

1. İlaçları ve sağlık bakımı güvenliği bir tedarik etmek ve depolamak. Eczane içinde ilaç sağlık bakımı her türlü yapıyı ve kesin standartlar olabilir.

• Bu kullanım için asgari düzeyde standartlar oluşturulmalıdır.
• Eczacıların ilaçlarını geçirmemesi uygun olmalıdır.
• kullanılan ürünler temiz ve güvenilir olmalıdır.
• Kalite tasarımına uygun ürünler için tasarlanmışlara uygun şekilde hazırlanmalıdır.
• Tedarikten sorumlu tasarımcılar, modellerden, profesyonel ve etik bir şekilde gerçekleştirilmelidir.
• Tedarikten sorumlu eczacılar tedariki kalite ilkeleri ile desteklemelidir.
• Ecza, sağlıksız, yanlış satın alınabilecek durumdaki ilaç satın alınamaz.
• Tedarikten üreticilerin tedarikleri için gerekli, doğru ve güvenilir bir bilgi sistemi desteklemelidir.
• Eczacılar, ilaç kıtlığı ve acil başlangıç ??düzeyi bilgilidir.
• Eczacılar, herkes için uygun durumda olmalıdır.
• Eczanelerde veya sağlıklarında kullanılan, muayenehanede kontrollere yönelik hizmetlerza uymalıdır.
 
2. İlaç tedavisini etkin bir şekilde sunmak.

• Ecza okulları, eğitim, inançlar, okuryazarlık, din, beğeniler ve tercih edenler gözet tümmeden eğitim,
 kabul edilir.
• Ecza reçetelerinde yazanlar doğru bir şekilde teslim edilmelidir. Uygun uygulamada açık bir şekilde ifade edilir.
• Eczacılar standart bir işletme oluşturulmalıdır. İhtiyaç kapsamındaki diğer hastaları doktorlara, amaçlı veya sağlık hizmetlerine yönlendirilmelidir.
• Eczacılar onu hastayı özel olarak düşünmelidir.
• Eczacılar, gerekli klinik ve hasta örneğinle gerekir.
• Eczacılar bol miktarda, ilaç bulundurmalıdır.
• Eczacılar anti mikrobiyallerin uygun kullanımı hakkında bilgi vermelidir.

3. Eczacılar profesyonel olarak çalışmalı ve geliştirmelidir.

• Eczacılar sürekli ormanda doldurulmalıdır.
• Bilgi ve kullanım açısından faydalı olmak için geliştirilmelidir.
• Eczacılar hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

4. Eczacılar, sağlığın gözünde büyütmeye yönelik.

• Eczacıların hastaları ile paylaştıklarında kanıta dayalı, diğer uzmanların bilgileri ile doğru orantıda, nesnel, iyi olabilir.
• Eczacılar sağlık için eğitim materyalleri geliştirmeli ve / veya kullanmalıdır.
• Eczacılarımız, hastalarımıza sahip olmalılar, güneşle ilgili analizler için.
• Eczacılar, koruyucu bakım hizmetleri ve hizmetlerine yönelik bulunarak bu konuda bilgilendirilmelidir.
• Eczacılar diğer sağlıkla işbirliği içinde olmalıdır.

GPP Belgesi Alma Hizmeti

İyi Eczane Uygulamaları Eğitimi

İyi Eczane Uygulamaları Türk Eczacılar Birliği tarafından düzenlenen hizmet içi kampanyaları yapılmaktadır. Eğitim süreci ve sertifikasyonu yine Türk Eczacılar Birliği tarafından gerçekleştirilmektedir.
 

İyi Hijyen Uygulamaları (GPP) Belgesi


GPP´nin spesifik standartlarında, iyi uygulayıcılık alanlarında eğitim verebilmektedir. İyi Eczane uygulamaları bir kılavuzdur ve eczacılar, yardım amaçlı ve diğer sağlık uygulamalarından faydalanmaktadır. Bir sanayi sanayiciliği mesleğinin amacının onun yararınadır. Türk Eczacılar Birliği bu kullanımlar içinde iyi eczane uygulamaları için gerekli eğitimleri düzenlemektedir.
 

GPP Belgesi Alma Hizmeti


Belgeyi almak ve de bu şekilde en doğru anlamda kullanmak son derece mümkündür. Firmamızın vermekte olduğu hizmet içeriğinde bu belgenin temininin sağlanması da yer aldığı için kişilere destek ve yardımcı olunur. Hem doğru şekilde işler yapmak hem de toplumun sağlığının korunmasını sağlamak adına bu belge önem arz eder. Doğru ve eksiksiz şekilde sağlık hizmetlerinin sunulması, insanların da düşünülmesi açısından kişilerim başvuru yaptıkları takdirde bu belgeyi alması tüm değerlendirme süreçlerinden sonra mümkün olur.

Türkiye’nin her ilinden işinde uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz, Aşan Danışmanlık firmasına sitede yer alan telefon numarası, email adresi, canlı destek hattı veya kurumsal INSTAGRAM hesabından ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

GPP Belgesi Neden Gerekli?


Sağlık hizmetleri ve alanlarındaki ilaçlar, ürünler ve de kişilerin kullanması gereken her türlü malzeme için bu belge gerekir. Çünkü eczacılık alanında faaliyet göstermekte olan şirketlerin kendilerini kanıtlaması ve doğru şekilde çalıştığını ispatlaması adına bu belge alınmalıdır.

Belgeyi alarak kişilerin kalite standartlarına göre uygun şekilde hareket ettiğini göstermesi ve de bu sayede en doğru şekilde satış ya da dağıtım yapabilmesi mümkündür. GPP belgesi almak ve en doğru şekilde kullanmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sorularınız için bizi aramaktan çekinmeyin.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp