Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Q-Mark Belgesi

Mimarlık ve müteahhitlik alanında kullanılan ürünlerin uluslararası alanda yüksek kaliteye sahip olduğunu gösteren Q-Mark belgesi için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Günümüzde inşaat, yapı ve mimarlık sektörlerinde kullanılan tüm ürünlerin yüksek kalitede olması bekleniyor. Özellikle globalleşen dünyanın bir gereği olarak Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) kriterlerine uyum koşulu, birçok firmanın öncelikli beklentileri arasında yer alıyor. Mimarlık ve yapı sektöründe kullanılan ürünlerin talep edilen kalite kriterlerini taşıyıp taşımadığı Q-Mark belge ile ispatlanabiliyor. Siz de üretim ve hizmet aşamasında tercih ettiğiniz ürünlerin müşteri memnuniyeti ve global kalite standartlarına uyum sağladığını ispatlamak istiyorsanız, Q-Mark belge başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türkiye’nin öncü belgelendirme kurumu ile yola çıkın! Aşan Danışmanlık Türkiye’nin her yerindeki müşterilerine destek verebilmektedir.

Q-Mark Belge Nedir?


Q-Mark standardı, AB kriterlerine uyumlu uluslararası yapı ürünleri standardı olarak tanımlanıyor. Belge kapsamında kabul edilen ürünler, İngiltere merkezli olarak kabul edilen standart kriterleri doğrultusunda üretilip kullanılıyor.

Yapı, inşaat ve mimarlık sektörlerinde kullanılan kapı ve pencere gibi ürünler tüm güvenlik önlemlerine uygun bir şekilde tasarlanıyor. Özellikle dünya genelinde kabul gören güvenlik ve kalite kriterlerini karşılayan yapı ürünleri, Q-Mark belge ile tüm standartlara uyum sağladığını gösteriyor.

Q-Mark belge sahibi olmak isteyen kuruluşlar yapı ve mimarlık sektöründe kullandığı ürünleri belirli testlere tabi tuttuktan sonra bu belgeyi almaya hak kazanıyor. Başvuru sürecinden sonra gerekli denetimler tamamlandıktan sonra Q-Mark belge sahibi olabilir, ticari pazarda hedeflediğiniz konuma kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

İletişim numaramız, email adresimiz veya whatsapp hattımız ile anında Aşan Danışmanlık temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz.

Günümüzde proje firmaları, mimarlar ya da müteahhitler, özellikleri test edilen ya da evrensel çapta belgelendirilen ürünleri öncelikli olarak talep eder. Bu standartlar ürünün ya da hizmetin kalitesi açısından bir referans oluşturur. Üreticiler genellikle ürünlerinin söz konusu nitelikleri taşıdığını iddia ederler; ancak bu noktada söylenen sözlerden öte yazılı belgeler, gerçek birer referans sayılır.
Dolayısıyla söz konusu ürünlerin ya da hizmetin gerçekten ilgili kriterleri karşılayıp karşılamadığı ancak bağımsız denetçiler tarafından tespit edilir. Burada pek çok test ve denetleme devreye girebilir. Akredite ve onaylı olan bağımsız kuruluşların tamamen objektif olduğu kabul edilir.

Q-Mark Belgesi ya da Q-Mark Sertifikası alma noktasında da Aşan Danışmanlık’a başvurabilirsiniz. Aşan Danışmanlık pek çok ulusal ya da uluslararası standarda profesyonel danışmanlık hizmeti sunar. Aşan Danışmanlık’ın uzman personelinden gerekli desteği almak için dilediğiniz zaman iletişim kurabilir ve Q-Mark Belgesi özelinde destek talep edebilirsiniz.

Q-Mark son zamanlarda adını daha çok duyduğumuz bir belgelendirmedir. Diğer belgelerde olduğu gibi Q-Mark Belgesi de pazar payının artırılmasında, rekabet ortamında ayakta kalmada ya da hedef kitleye güven verme noktasında oldukça somut faydalar sunar. Q-Mark Belgesi’ni almanın yollarına bakmadan önce Q-Mark kavramının ne olduğuna bakalım.

Q-Mark hizmet ve montaj kalitesi konusunda uluslararası bir model sunar. Hem sektörel hem de ulusal ya da uluslararası koşullarına göre üretici firma standartları belirlenmiştir. Q-Mark Belgesi de tam olarak bu standartlar baz alınarak oluşturulan bir belgedir.
 

Q-Mark Belge Ne İşe Yarar?


Günümüzde tüketiciler, firma ve işletmelerin yüksek kalitede hizmet göstermesini talep ediyor. Bu noktada mimarlık ve yapı sektörü gibi ülkemizin önemli iş kollarında kullanılan malzemeler, gerekli uluslararası kriterlere uyum sağladığını Q-Mark belge ile ispatlama fırsatı elde ediyor.

Firmalar hedefledikleri müşteri kitlesine güven aşılamak için onların arzuladığı kalite standartlarını karşılamayı istiyor. Q-Mark, tamamen tarafsız bir şekilde kalite standardizasyonu sağladığı ve ürünleri gerekli denetimlere tabi tuttuktan sonra uluslararası alanda kalite geçerliliği olduğunu ispatlamak için büyük önem taşıyor. Siz de faaliyet gösterdiğiniz alanda kullandığınız ürünlerin tüketici tarafından güven duyulmasını istiyorsanız, Q-Mark belge başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
 

Q-Mark Sertifikasyon Süreci


Yapı sektöründe kullanılan pencere ve kapı ürünleri üreten firmalar, Avrupa Birliği tarafından kabul gören kalite kriterlerini karşılamayı hedefliyor. Yapı ve mimarlık sektöründe kullanılmak üzere üretilen ürünlerin uzun ömürlü kullanılması için Q-Mark sertifikasyon sürecinin başlatılmasını isteyebilirsiniz.

Uluslararası pazarda yer edinmeyi hedefleyen üretici firmaların ISO standartlarına uyum sağlayan ürünleri kullanması gerekiyor. ISO kapsamında kabul gören kriterler doğrultusunda kullanılan malzemelerin kalitesinden emin olmak isteyen müşteriler, firmaların sahip olduğu Q-Mark belgelerini inceliyor.

Q-Mark belge başvurusu yapan firmaların bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan denetlemelere tabi olduktan sonra, başvuruları sonuçlanıyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan firmalar, Q-Mark belge sahibi olmaya hak kazanıyor. Q-Mark belge sahibi olan firmalar, yılın belirli zaman aralıklarında denetime tabi tutuluyor. Böylece firmaların sahip olduğu uluslararası kalite kriterleri süreklilik arz ediyor.


Q-Mark Belgesi

Pazarlama maliyetleri ya da etkinlikleri ölçüldüğü zaman sayısal olarak da açıkça ortaya çıkacak ki belgeli ürünleri ya da hizmetleri sunabilen firmalar, çok ciddi avantajlar elde edebiliyor. Q-Mark Belgesi ile bu avantajları pekiştirmeniz mümkündür. Tüketiciler çok büyük ölçüde belgeli olan ürünlere belgesiz ürünlere kıyasla daha çok ilgi gösteriyor. Daha da önemlisi, bu tarz ürünlerin belgeli olanlara kıyasla %86 civarında daha güvenilir olduğu düşünülüyor.

Tüketicilerin %84’lük bölümü ise belgeli olan ürünlerin belgesiz ürünlere kıyasla daha nitelikli olduğunu düşünüyor. Belgeli ürünlerde tavsiye etme oranları da son derece yüksek.

Belgelendirmenin Önemi

Tüketicilerin %75’lik kısmı, kalite garantisi için yüksek fiyat ödemeye kendilerini hazır hissediyor. Dolayısıyla dünya çapında kabul edilirliği olan Q-Mark Belgesi ile tüm bu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.
Pek çok firma ürün ve hizmetlerini hedef kitlesi ile daha kolay ve güvenilir şekilde buluşturma noktasında Q-Mark Belgesi’ne ihtiyaç duyuyor ve bunun için gerekli resmi başvuruyu gerçekleştiriyor. Ancak danışmanlık desteği almadan gerçekleşen başvuruların başarılı olma olasılığı düşük olduğu gibi zamansal ve maddi kayıpların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Ürünlerin hem daha farklı hem de daha etkili bir şekilde sunulması, geniş kitlelere güven aşılanması, güvenilir standartlara olan uyumla doğrudan ilişkilidir. İnsanların artık bu konularda eskiye kıyasla çok daha dikkatli ve seçici olduğu rahatlıkla ifade edilebilir.

Q-Mark Belgesi’nin en önemli özelliği, gücünü tarafsızlığından almasıdır. Bu konuda gerçek anlamda bir güven oluşturmayı başaran Q-Mark, ürünün ya da hizmetin kaliteli, uyumlu, güvenilir olduğunu teyit eder.

Q-Mark Belgesi’nin bir diğer özelliği de denetimleri sürekli kılmasıdır. Belli periyotlar halinde gerçekleşen denetimler sayesinde işletmelerin yakaladığı istikrar yakından gözlemlenir. Çünkü bu tarz sistemlerin sürekliliğinin doğrulanması, oldukça kritik bir rol oynar.

Denetimlerle Süreklilik Sağlanır

Q-Mark, özellikle de yapı malzemeleri kapsamında yer alan ürünlerin niteliğinin Standart BM Trada tarafından belirlenen kriterlerle eşleştiğini gösterir. Söz konusu işarete sahip olan tüm ürünler, belli bir standardı yakalamış ürünler olarak kabul edilir. Aynı zamanda Q-Mark Belgesi sahibi işletmelerin daima aynı düzeyde ürün ya da hizmet kalitesini yakalayabilecekleri düşünülür. Sıkı denetimler, bu sürekliliğin en önemli teminatıdır.

Q-Mark firmaların bayi, şube, istasyon ya da mağaza gibi birimlerini geliştirmek, kalite açısından tek bir ortak paydada buluşturmak adına ortaya çıkmıştır. Q-Mark Belgesi’ne olan ilgi, dünya çapında ne kadar ciddi bir başarı yakaladıklarının en önemli kanıtıdır.

Dünyanın pek çok ülkesinde, ürün ya da sistem montajları gerçekleştiren firmalar ve kuruluşlar, Q-Mark Belgesi için başvuruda bulunabiliyor. Q-Mark programının kendi içinde Q-Mark Plus gibi çeşitli seviyeleri bulunur. Q-Mark Belgesi alma yolunda iş birliği yapmak adına Aşan Danışmanlık ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Uygun Fiyatlı Q-Mark Belge İçin Bizleri Tercih Edin!

Uzun zamandır danışmanlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren bir firma olarak Q-Mark sertifikasyon sürecinde uygun fiyat avantajları sunuyoruz. Alanında uzman ve profesyonel kadromuz ile iş birliği içerisinde çalışıyor, yeniliklere uyum sağlayan çeşitli iş dinamikleri ile siz değerli müşterilerimiz için ISO standartlarında belge sertifikasyon hizmeti sağlıyoruz.

Büyük veya orta ölçekli işletmeler, mimarlık ve yapı sektöründe faaliyet gösteren firmalar, üretim sırasında kullandığı ürünlerin uluslararası standartlarda belirlenen kalite ilkelerine uyum sağlamasını hedefliyor. Özellikle müşterilerin memnuniyeti bağlamında büyük önem taşıyan uluslararası standart kriterleri, Q-Mark belgesi ile firmaları bir adım öne çıkarmayı başarıyor. Siz de uluslararası pazarda etkili bir konumda yer almak istiyorsanız, Q-Mark belgelendirme süreci hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara bizimle iletişime geçerek elde edebilirsiniz.

En uygun fiyatlara hemen Aşan Danışmanlık ile erişin.. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp