0212 438 04 76
0545 556 60 45
Teklif Al

Q-Mark Belgesi

Q-Mark Belgesi


Günümüzde proje firmaları, mimarlar ya da müteahhitler, özellikleri test edilen ya da evrensel çapta belgelendirilen ürünleri öncelikli olarak talep eder. Bu standartlar ürünün ya da hizmetin kalitesi açısından bir referans oluşturur. Üreticiler genellikle ürünlerinin söz konusu nitelikleri taşıdığını iddia ederler; ancak bu noktada söylenen sözlerden öte yazılı belgeler, gerçek birer referans sayılır.
Dolayısıyla söz konusu ürünlerin ya da hizmetin gerçekten ilgili kriterleri karşılayıp karşılamadığı ancak bağımsız denetçiler tarafından tespit edilir. Burada pek çok test ve denetleme devreye girebilir. Akredite ve onaylı olan bağımsız kuruluşların tamamen objektif olduğu kabul edilir.
Q-Mark Belgesi ya da Q-Mark Sertifikası alma noktasında da Aşan Danışmanlık’a başvurabilirsiniz. Aşan Danışmanlık pek çok ulusal ya da uluslararası standarda profesyonel danışmanlık hizmeti sunar. Aşan Danışmanlık’ın uzman personelinden gerekli desteği almak için dilediğiniz zaman iletişim kurabilir ve Q-Mark Belgesi özelinde destek talep edebilirsiniz.
Q-Mark Belgesi Nedir?
Q-Mark son zamanlarda adını daha çok duyduğumuz bir belgelendirmedir. Diğer belgelerde olduğu gibi Q-Mark Belgesi de pazar payının artırılmasında, rekabet ortamında ayakta kalmada ya da hedef kitleye güven verme noktasında oldukça somut faydalar sunar. Q-Mark Belgesi’ni almanın yollarına bakmadan önce Q-Mark kavramının ne olduğuna bakalım.
Q-Mark hizmet ve montaj kalitesi konusunda uluslararası bir model sunar. Hem sektörel hem de ulusal ya da uluslararası koşullarına göre üretici firma standartları belirlenmiştir. Q-Mark Belgesi de tam olarak bu standartlar baz alınarak oluşturulan bir belgedir.
Pazarlama maliyetleri ya da etkinlikleri ölçüldüğü zaman sayısal olarak da açıkça ortaya çıkacak ki belgeli ürünleri ya da hizmetleri sunabilen firmalar, çok ciddi avantajlar elde edebiliyor. Q-Mark Belgesi ile bu avantajları pekiştirmeniz mümkündür. Tüketiciler çok büyük ölçüde belgeli olan ürünlere belgesiz ürünlere kıyasla daha çok ilgi gösteriyor. Daha da önemlisi, bu tarz ürünlerin belgeli olanlara kıyasla %86 civarında daha güvenilir olduğu düşünülüyor.
Tüketicilerin %84’lük bölümü ise belgeli olan ürünlerin belgesiz ürünlere kıyasla daha nitelikli olduğunu düşünüyor. Belgeli ürünlerde tavsiye etme oranları da son derece yüksek.


Belgelendirmenin Önemi
Tüketicilerin %75’lik kısmı, kalite garantisi için yüksek fiyat ödemeye kendilerini hazır hissediyor. Dolayısıyla dünya çapında kabul edilirliği olan Q-Mark Belgesi ile tüm bu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.
Pek çok firma ürün ve hizmetlerini hedef kitlesi ile daha kolay ve güvenilir şekilde buluşturma noktasında Q-Mark Belgesi’ne ihtiyaç duyuyor ve bunun için gerekli resmi başvuruyu gerçekleştiriyor. Ancak danışmanlık desteği almadan gerçekleşen başvuruların başarılı olma olasılığı düşük olduğu gibi zamansal ve maddi kayıpların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
Ürünlerin hem daha farklı hem de daha etkili bir şekilde sunulması, geniş kitlelere güven aşılanması, güvenilir standartlara olan uyumla doğrudan ilişkilidir. İnsanların artık bu konularda eskiye kıyasla çok daha dikkatli ve seçici olduğu rahatlıkla ifade edilebilir.
Q-Mark Belgesi’nin en önemli özelliği, gücünü tarafsızlığından almasıdır. Bu konuda gerçek anlamda bir güven oluşturmayı başaran Q-Mark, ürünün ya da hizmetin kaliteli, uyumlu, güvenilir olduğunu teyit eder.
Q-Mark Belgesi’nin bir diğer özelliği de denetimleri sürekli kılmasıdır. Belli periyotlar halinde gerçekleşen denetimler sayesinde işletmelerin yakaladığı istikrar yakından gözlemlenir. Çünkü bu tarz sistemlerin sürekliliğinin doğrulanması, oldukça kritik bir rol oynar.
Denetimlerle Süreklilik Sağlanır
Q-Mark, özellikle de yapı malzemeleri kapsamında yer alan ürünlerin niteliğinin Standart BM Trada tarafından belirlenen kriterlerle eşleştiğini gösterir. Söz konusu işarete sahip olan tüm ürünler, belli bir standardı yakalamış ürünler olarak kabul edilir. Aynı zamanda Q-Mark Belgesi sahibi işletmelerin daima aynı düzeyde ürün ya da hizmet kalitesini yakalayabilecekleri düşünülür. Sıkı denetimler, bu sürekliliğin en önemli teminatıdır.
Q-Mark firmaların bayi, şube, istasyon ya da mağaza gibi birimlerini geliştirmek, kalite açısından tek bir ortak paydada buluşturmak adına ortaya çıkmıştır. Q-Mark Belgesi’ne olan ilgi, dünya çapında ne kadar ciddi bir başarı yakaladıklarının en önemli kanıtıdır.
Dünyanın pek çok ülkesinde, ürün ya da sistem montajları gerçekleştiren firmalar ve kuruluşlar, Q-Mark Belgesi için başvuruda bulunabiliyor. Q-Mark programının kendi içinde Q-Mark Plus gibi çeşitli seviyeleri bulunur. Q-Mark Belgesi alma yolunda iş birliği yapmak adına Aşan Danışmanlık ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL