Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

INDITEX Danışmanlığı

Inditex Nedir? Inditex Danışmanlığı Nedir?

Inditex, aralarında Zara, Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear gibi markaların yer aldığı dünyanın en önemli ve en tanınan perakendecilerinden biridir. Tasarımları, geniş tedarik ağı ve yüksek üretim kapasitesiyle küresel moda endüstrisine yön veren Inditex, müşterilerine her zaman kaliteli, sağlıklı ve güvenli ürünler sunabilmektedir. Kurumsal politikalarını sürdürülebilirlik çizgisinden oluşturan Inditex, yürüttüğü her süreçte olduğu gibi tedarik zinciti yönetiminde de sosyal ve çevresel sorumluluğu önem vermektedir. Beraber çalıştığı her tedarikçiden çevresel, sosyal, insan hakları, etik vb gibi konularda da aynı yaklaşımı ve farkındalığı beklemektedir. Bunu sağlamak için de her bir tedarikçinin Inditex denetimlerinden geçmesini istemektedir.

Inditex denetimleri, Inditex’in tedarik zincirinde yer alan işletmeler için düzenlenen ve tedarikçi firmaların sosyal ve çevresel performanslarının değerlendirildiği bir sosyal uygunluk denetimidir. Bu denetimlerden geçen firmalar Inditex Belgesi alarak onaylı tedarikçi olabilmekte ve Inditex bünyesinde yer alan markalar için ürün / hizmet üretebilmektedir.

Bu denetimler oldukça kapsamlı olduğundan ve kritik konuları içerdiğinden tedarikçi firmaların denetimlere bir danışmanlık firması gözetiminde hazırlanması tavsiye edilmektedir. Sosyal uygunluk denetim danışmanlığı konusunda tecrübe ve uzmanlık sahibi olan ve şimdiye kadar çok sayıda şirkete yol gösteren Aşan Danışmanlık, Inditex danışmanlığı konusunda da bu hizmeti sunmaktadır. Inditex denetimlerine doğru bir şekilde hazırlanmak ve kısa sürede Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Stradivarius, Oysho gibi büyük markaların onaylı tedarikçisi olmak isteyen firmalar Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirler.

Inditex Denetim Danışmanlığı


Inditex denetimlerinde tedarikçilerin şu konularda Inditex tedarik zinciri gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığı doğrulanmaktadır:

* İşletme tesislerinde hiç kimse zorla çalıştıramaz ve çocuk işçiliği kullanılamaz.
* İş yerinde sağlık ve güvenlikle ilgili gerekli önlemler alınmalıdır; çalışanlara güvenli ve temiz bir çalışma ortamı tahsis edilmelidir.
* Tedarikçilerin tesislerinde çalışan kişiler arasında hiçbir konuda ayrımcılık yapılmamalıdır.
* Çalışanlara hiçbir şekilde sert ve insalık dışı muamelede bulunulmamalıdır.
* Tedarikçiler adil bir ücret politikası oluşturmalıdır. Çalışanlar yasalarda belirtilen asgari ücretten ve minimum sosyal haklardan yoksun bir şekilde çalıştırılmamalıdır.
* Üretim izlenebilir olmalıdır. Her tedarikçi üretim hattındaki gerçekleştirdiği tüm işlemleri şeffaf bir şekilde takip etmeli ve raporlamalıdır.
* Her tedarikçi düzenli istihdam yapabiliyor olmalıdır.
* Yerel iş kanunları ve / veya uluslararası anlaşmalarla belirlenen haftalık maksimum çalışma süreleri aşılmamalıdır. Bu bağlamda haftalık çalışma süresi her bir işçi için en fazla 48 saat olmalıdır.
* Tedarikçiler bilgi güvenliğini uluslararası ilkelere ve standartlara uygun şekilde sağlamalıdır.
* Çalışanlara toplu sözleşme ve işverenle toplu sözleşme hakkı tanınmalıdır. Hiçbir çalışan sendikal faaliyetlere katıldığı için yargılanmamalıdır.
* Çevresel uyumluluk sağlanmalıdır. Her bir tedarikçi kapsamı yerel yasalar, uluslararası standartlar, sektörel kurallar vs ile belirlene çevre düzenlemelerine uymalıdır.
* Inditex bünyesindeki markalara satılan her bir ürün Indidex’in kalite, güvenlik ve sağlık kurallarına uymalıdır.

Inditex tedarikçi davranış kuralları ve denetimler hakkında daha detaylı bilgi için Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

inditex danişmani


Inditex Denetimleri


Inditex denetimleri kapsamlı tedarikçi denetimleri veya belirli konularda yapılan özel denetimler şeklinde düzenlenebilmektedir. Bu denetimler, tedarikçi firmalara haber verilip bir denetim programı oluşturularak ya da tamamen habersiz şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Inditex’in yetkili denetçileri ya da Inditex tarafından akredite edilen bağımsız denetim kuruluşlarının uzmanları tedarikçi tesislerini yerinde ziyaret ederek etik denetimler yapabilmektedir. Bu denetimlerde denetçiler çalışanlarla toplu veya özel olarak görüşebilmektedir. Ayrıca, yönetim kadrosuyla da detaylı görüşmeler yapabilmektedir. Denetim sırasında üretim hatları, atık depolama sahaları, ofisler, atölyeler ve diğer açık / kapalı alanlarda yerinde incelemeler yapılabilmektedir.

Inditex’in onaylı tedarikçisi olmak moda ve giyim endüstrisinde faaliyet gösteren her bir firma için son derece önemlidir. Onaylı tedarikçi olmak kuruluşlara yüksek satış hacmi kazandırırken aynı zamanda kurumsal itibarın da artmasını sağlamaktadır. Bu avantajları elde etmek için her tedarikçinin Inditex denetimlerinden geçmesi gerekmektedir. Bu konuda firmaların en güvenilir çözüm ortağı da her zaman olduğu gibi Aşan Danışmanlık’tır. Inditex Belgesi ve Inditex denetimleri hakkında Aşan Danışmanlık’a her zaman ulaşabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp