Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

BRCGS ETRS Danışmanlık Hizmeti

BRCGS (Brand Reputation Compliance Global Standards) Nedir?

BRCGS, küresel tedarik zincirlerinde gıda güvenliği uyumluluğunu doğrulamak amacıyla kurulmuştur. BRCGS (Marka İtibar Uyumluluğu Küresel Standartları) günümüzde tüm dünyada geçerli standartlar yayınlamakta ve üçüncü taraf belgelendirme hizmeti sunmaktadır. Gıda güvenliği, etik ticaret, sorumlu kaynak kullanımı, tüketici ürünleri, depolama & dağıtım vb gibi birçok alanda yayınlanmış BRCGS standartları mevcuttur. Aşan Danışmanlık, bu standartlara uyumluluk sağlanması ve sertifika alınması konusunda gıda şirketlerine kapsamlı danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. BRCGS kuruluşu, standartları ve sertifikasyon süreçleri hakkında daha detaylı bilgi için Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

BRCGS Standartları Nelerdir?

BRCGS’nin küresel standartları, işletmelerin başarısı için hayati önem taşıyan temel alanları ve sertifikasyon konularını kapsamaktadır. Bu standartlar, uluslararası prensiplere ve kurallara uygun şekilde hazırlanmış; kalite ve güvence odaklı sistematik bir yapısı olan düzenlemelerdir. Güçlü uyumluluk süreçleri ve detaylı derecelendirme sistemi ile kuruluşların sertifikasyon konularıyla ilgili sürekli iyileştirme yapmalarına olanak tanır.

BRCGS’nin öne çıkan standartlarını şöyle özetleyebiliriz:

Gıda Güvenliği


BRCGS Gıda Güvenliği Standardı, gıda endüstrisi uzmanları ve otorite kuruluşları tarafından titiz ve ayrıntılı, bir şekilde hazırlanmıştır. Standart, gıda ve gıda bileşenlerinin imalatında, işlenmesinde ve paketlenmesinde ürün güvenliğini, bütünlüğünü, yasalara uygunluğunu ve kalitesini yönetmek için bir çerçeve sağlar.

Acenteler ve Brokerler
Bu standart, gıda ve ambalaj endüstrilerinde imalat dışı işletmeler için ürün güvenliğini, kalitesini ve yasal uygunluğu yönetmek için geliştirilmiştir. Üst yönetimin taahhüdünü, sürekli iyileştirme, tehlike ve risk değerlendirmesi gibi çeşitli konuları kapsamaktadır.

Depolama ve Dağıtım

BRCGS Küresel Depolama ve Dağıtım Standardı, üretim standartları yelpazesi ile perakendeciler ve gıda hizmeti şirketleri gibi son kullanıcılar arasındaki temel sertifikasyon bağlantısını sağlar. Depolama ve dağıtım sırasında ürün bütünlüğünün korunmasını ve denetim ve belgelendirme yoluyla müşteri güveninin en üst düzeye çıkarılmasını sağlar.

Tüketici ürünleri

2016 yılında tamamen revize edilen BRCS Tüketici Ürünleri Global Standardı, iki farklı alanı kapsar. Bunlar Genel ürünler ve kişisel bakım ve ev ürünleridir. Bu standart, müşteri gereksinimlerini karşılayan güvenli, kaliteli ve yasal ürünler üretmeye yardımcı olan net bir çerçeve sunmaktadır.

Ambalaj Malzemeleri

Ambalaj malzemeleri için geliştirilen küresel standart, dünyada GFSI kıyaslama komitesi tarafından tanınan ilk ambalaj standardıdır. Bugüne kadar 80´den fazla ülkede 4500’den fazla tedarikçi bu programa göre sertifika almayı tercih etmiştir. Standart, gıdadan tüketici ürünlerine kadar her türlü ürün için ambalaj malzemesi üreten üreticiler tarafından farklı düzeylerde kullanılabilir. Standart, her tür ambalaj üreticisine, yasal uyumluluğu korurken müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için güvenirli bir sertifikasyon süreci sağlar.  Ayrıca orijinal ambalaj malzemeleri üretiminde ve ürün kalitesinin daha iyi yönetilmesinde yardımcı olmak için güçlü bir çerçeve sunar.

Brcgs Standardi

Perakende

2016´da tanıtılan BRCGS Perakende Standardı, gıda ürünleri ve demonte ürün perakendecileri için temel sertifikasyon çerçevesi sağlar. Standart, perakendeciliğin yanı sıra gıda deposu, tedarik ve mağaza içi üretimi kapsar. Ürün güvenliği, kalite, uyumluluk ve tüketicinin korunmasında en iyi uygulamaları teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Glütensiz Ürünler

Glütensiz Ürün Standardı, işletmeleri, tesisleri ve glutensiz üretim kontrollerini onayladığı için aynı amaçla hazırlanmış diğer tüm sertifikalarından daha avantajlıdır. Standart, HACCP ilkeleri, GFSI (Küresel Gıda Güvenliği Girişimi) karşılaştırma standartları, Gıda Güvenliği Modernizasyon Yasası vb gibi düzenlemelerde belirtilen önleyici kontrolleri teşvik etmektedir. Doğru bir şekilde anlaşıldığı ve uygulandığı takdirde tüm küresel glütensiz ürün düzenlemeleriyle de uyum sağlanabilir.

Dünya çapında milyonlarca tüketici glütensiz ürünler arayışındadır. Ancak tıbbi nedenlerle bu ürünlere güvenenlerde birtakım endişeler oluşmaktadır. Bu da piyasadaki çok sayıda glütensiz etiket iddiasına olan güveni azaltmaktadır. BRCGS Glütensiz Ürün Standardı, glutensiz ürünlerin güvenli üretimini yönetmek için önleyici ve bilim odaklı bir yaklaşıma dayanan bir dizi gönüllü sertifikasyon standartlarıdır. GlutenFree Sertifikasyon Programı, tüketici ve endüstri dernekleri, perakendeciler, üreticiler ve devlet kurumlarının fikir birliği ile oluşturulmuştur. Program, marka sahiplerinin küresel olarak daha geniş ve büyümekte olan glütensiz ürün tüketici pazarıyla bağlantı kurulmasına olanak tanır.
 

Etik Ticaret ve Sorumlu Kaynak Kullanımı


Program, tedarikçilerin kuruluşları denetlemek ve tedarik zincirleri içindeki riskleri belirlemelerine; sattıkları mal ve/veya hizmetlerin etik olarak üretildiğini ve hammaddelerin sorumlu bir şekilde tedarik edildiğini göstermelerine yardımcı olmak için geliştirilmiştir. BRCGS Etik Ticaret ve Sorumlu Kaynak Kullanımı Standardı, bir kuruluşun yönetim sisteminin bağımsız bir değerlendirmesi için resmi bir çerçeve sağlar. Ayrıca etik ticaret ve sorumlu kaynak kullanımı ilkelerine uyum sağlamayı kolaylaştırır.

Tesis Standartları

BRCGS’nin küresel düzeyde geçerli tesis / fabrika standardı, tüketici davranışındaki değişimlere yanıt olarak geliştirilmiştir. Hem sektöre hem de tüketicilere daha fazla netlik sunmaktadır. Kapsamlı bir yönetim sistemi yaklaşımı benimseyen standart, tesis bazlı ürünlerin hayvansal kökenli materyal içermemesini; ayrıca operasyonel kriterler de dahil olmak üzere tesis bazlı gıda üretimi için bir üretim çerçevesi sağlamaktadır. Standart, tesis bazlı bir yönetim sisteminde (PBMS) uygulandığında, sorunlara karşı yüksek düzeyde koruma sunar ve risklerin ve sapmaların hızlı bir şekilde tanımlanmasını ve yönetilmesini sağlar.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp