Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Reflektörlü ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi

CE Belgelendirmeleri alanında uzman ve profesyonel olarak hizmet sunan firmamız aynı kaliteli hizmetleri şimdilerde Reflektörlü ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi kapsamında da siz değerli üreticilere sunmaktadır.

Genel olarak bakıldığında reflektörlü ve fosforlu iş kıyafetleri, güvenlik ve iş sağlığı açısından önemli bir rol oynar. Bu kıyafetler, özellikle gece veya az ışıklı ortamlarda çalışanlar için hayati önem taşır. Reflektörlü ve fosforlu kıyafetler, kişilerin görünürlüğünü arttırarak, kazaların önlenmesine yardımcı olur. Ancak, bu kıyafetlerin kullanımı, belirli standartlar ve yönergelerle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle, CE belgesi hizmeti veren firmamız reflektörlü ve fosforlu iş kıyafetlerinin kalitesini ve güvenliğini garanti altına alması gerektiğinden hem üretim süreçlerinizi kontrol ederek revize etmekte sonrasında da belgeyi alabilmeniz için kaliteli ve profesyonel denetlemeler ile hizmet sunmaktadır.

Bu ürün grubu için bir çok üretici firmaya ürünlerini pazara sunabilmesi için Aşan Danışmanlık olarak hizmet verdik, en uygun fiyatlardan yararlanabilmek adına işletmemize telefon numaraları veya INSTAGRAM hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Reflektörlü Ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi Neden Alınmalıdır?


CE belgesi,
Avrupa Birliği (AB) tarafından tanınan bir belge olarak kullanılmaktadır ve çoğu ürünün pazarlarda satışının gerçekleştirilmesi için gerekli olarak görülmektedir. Bu belge, ürünlerin AB pazarında satılabilmesi için gerekli olan bir uygunluk işareti olarak da nitelendirilebilmektedir. Bu anlamda firmamız da Reflektörlü ve fosforlu iş kıyafetlerinin, AB pazarında satılmak isteniyorsa, CE belgesine sahip olmak zorunda olmasından ötürü bu alanda süreç kontrolü ve belgelendirme hizmetlerini sağlamaktadır.
Firmamız tarafından belirli prosedürlerden sonra uygulanan bu CE belgesi, iş kıyafetinin AB standartlarına uygun olduğunu ve güvenli bir şekilde kullanılabileceğini belirtir. Sizler de bu alanda bir üretim gerçekleştiriyor iseniz firmanızın güvenilirliğini artırmak, daha büyük pazarlarda hizmet sunmak ve üretim kapasitenizi yükseltmek istiyorsanız ilgili belgenin temini için ekiplerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Avrupa Birliği (AB) pazarına sunulacak birçok ürün gibi reflektörlü ve fosforlu iş kıyafetlerinin de CE Belgesi olmalıdır. İş kazalarının önlenmesinde aktif rol oynayan bu kıyafetler, birçok sektörde kullanılmaktadır. Yüksek görünürlüklü iş kıyafetleri kategorisine giren reflektörlü ve fosforlu giysilerin amaçlandığı gibi kullanılabilmesi için belirli kriterler mevcuttur. Yüksek görünürlüklü reflektörlü yelek, mont, tulum, pantalon vb gibi kıyafetler ile ilgili teknik ve güvenlik gereksinimleri ağırlıklı olarak Kişisel Koruyucu Donanımlar Yönetmeliği’nde ele alınmıştır.

 

Reflektörlü ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi Nedir?

Günümüzde yüksek görünürlüklü reflektörlü iş kıyafeti kullanımı giderek daha fazla sektörde kullanılmaya başladı. Özellikle, yapılan işin büyük bir bölümünün trafik, vinç ve diğer motorlu araçların yakınında gerçekleştiği endüstriler ve karanlıkta yapılan işler için bu kıyafetlerin önemi daha yüksektir. Sertifikalı ve belgeli iş kıyafetleri çalışanları işe konsantre olurken güvende tutmaktadır. Çalışanlar yüksek görünürlüklü reflektörlü giysiler sayesinde gece ve gündüz saatlerinde ve görünmelerinin güç olduğu birçok açıdan görünebilir hale gelebilmektedir.

Yüksek görünürlüklü reflektörlü iş kıyafetlerin CE belgeli olabilmesi için üzerindeki yüksek görünürlüklü öğelerin ve ilgili tüm bileşenlerin uyumlaştırılmış bir standart çerçevesinde test edilmesi gerekmektedir. Kıyafetler, hem tasarım hem de ergonomik değerlendirmelere tabii tutulmalı ve imalat, malzeme, tasarım ve spesifik niteliklerinin ayrıntılarını gösteren bir teknik dosyaya sahip olmalıdır. Yüksek görünürlüklü reflektörlü iş kıyafeti CE Belgesi alınması için hangi adımların atılması gerektiğini ve belgelendirme sürecinde referans alınacak tasarım, üretim ve test standartlarının kapsamını Aşan Danışmanlık’tan öğrenebilirsiniz.

Reflektörlü ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi

Reflektörlü ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi Kapsamı

Yüksek görünürlüklü reflektörlü iş kıyafeti CE Belgesi almak isteyen üreticilerin dikkate alması gereken temel standartlar şunlardır:

•    TS EN ISO 13688 - Koruyucu giyecekler - Genel özellikler
•    TS EN ISO 20471 - Yüksek görülebilirlik uyarısı olan giyecek - Deney metotları ve özellikler
•    TS EN 17353 - Koruyucu giyecekler - Orta riskli durumlar için geliştirilmiş görünürlük donanımları - Deney yöntemleri ve gereklilikler
Reflektörlü ve fosforlu iş kıyafeti CE Belgesi alım sürecinde üretici firmaların dikkate alması gereken en önemli standart TS EN ISO 20471’dir. Bu standart, bir iş kıyafetinin her bir unsurunun tasarımı ve performansı için yüksek görünürlüklü giysi düzenlemelerini ortaya koymaktadır. Bu kıyafetler için genellikle üç ana bileşenden bahsedilir:
•    Floresan malzeme: Gece ve gündüz saatlerinde çalışanların görünürlülüğünü büyük oranda artırır.
•    Yansıtıcı şeritler: Günün karanlık saatlerinde görünürlüğü artırmak için tasarlanmıştır. Yansıtıcı şeritler, çalışmak ve geri yansıma oluşturmak için bir ışık kaynağı gerektirir. Gece çalışanlar için gereklidir. Giysinin amaca uygun ve tam uyumlu kalmasını sağlamak için bu şeritlerin bakımının dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Standart, CE işaretli ve sertifikalı bir giysinin bacakları ve kolları etrafında yansıtıcı şeritlere sahip olması gerektiğini şart koşmaktadır.
•    Kontrast malzeme: Bazı yüksek görünürlüklü reflektörlü giysiler, kire karşı floresan malzemeden ve yansıtıcı şeritlerden daha az hassas olan koyu renkli parçalarla tasarlanmıştır ve bunlar olmadan işlevselliği azalmaktadır. Kontrast kumaşla kaplı alanlar, kirin birikme olasılığının en yüksek olduğu yerler olma eğilimindedir.

TS EN ISO 20471, yüksek riskli alanlarda çalışanlar için yüksek görünürlüklü iş kıyafeti gereksinimleri belirleyen uluslararası bir standarttır. Doğru kıyafetin kullanılması önemlidir ve işverenler bu konuya öncelik vermelidir. Görünürlüğün önemli olduğu alanlarda çalışma, iş gününün yalnızca kısa bir bölümünde gerçekleşse bile bu gereksinimlerden taviz verilmememlidir. Standart, çalışılan risk bölgesine ve ürünün çalışanı ne kadar iyi koruyabildiğine göre üç sınıfa ayrılmaktadır.

1.    Sınıf 1’deki yüksek görünürlüklü giysiler, çarpışma ve kaza riskinin düşük olduğu durumlarda kullanılabilir. Bu giysiler, halka açık yollarda çalışmak için uygun değildir, ancak bir şirketin tesislerinde tam veya kısmi gün ışığında çalışmak için uygundur. Bu alanlarda maksimum trafik hızı 30 km/s olmalıdır.
2.    Sınıf 2 kıyafetleri yol çalışmaları, kurye hizmetleri ve hafif karanlık zamanlarda yürütülen işler için iyi bir görüş sağlar. Bu giysiler, maksimum trafik hızı 50 km/saat olan halka açık yollarda çalışmak için uygundur.
3.    Karanlıkta çalışırken Sınıf 3’e giren yüksek görünürlüklü reflektörlü iş kıyafeti giyilmesi zorunludur. 90 km/s´ye kadar trafik hızlarında görülebilir. Bu optimum görüş, kaza riskini büyük ölçüde azaltmaktadır

 

Reflektörlü ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi Danışmanlık

 


Yüksek görünürlüklü reflektörlü iş kıyafeti üreten firmalar için CE belgelendirme ve TS EN ISO 20471 standardının gerekliliklerine uyulması son derece önemlidir. Bu firmalar, ürünlerinin TS EN ISO 20471 standardına ve gerekli durumlarda diğer standartlara uyum sağlaması için birtakım test ve tasarım doğrulama çalışmaları yürütmesi gerekmektedir. Bu süreçte hangi ürünün hangi mevzuat ve standart kapsamına girdiğinin belirlenmesi, belgelendirme sürecinin planlanması, onaylanmış kuruluş ve akredite laboratuvarlarla iletişime geçilmesi vb gibi konular önem kazanmaktadır. Bu nedenle şirketlerin bu süreci bir danışmanlık firması gözetiminde yürütmesi tavsiye edilmektedir.

Aşan Danışmanlık, reflektörlü ve fosforlu iş kıyafeti CE Belgesi’ne sahip olmak isteyen firmalara gerekli eğitim ve danışmanlık hizmetini vermektedir. Yüksek görünürlüklü reflektörlü iş kıyafetlerinin gerekli standartlara göre üretilmesi, test edilmesi ve sertifikalandırılması için Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Reflektörlü ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi


Reflektörlü Ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi Nasıl Alınır?


Reflektörlü ve fosforlu iş kıyafetlerinin CE belgesi alabilmesi için, belirli testlerden geçmesi gerekmektedir. Bu testler, iş kıyafetinin kalitesini ve güvenliğini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Firmamız bu alanda sunduğu hizmetler ile tüm donanımlarını kullanarak hem üretim süreçlerinin değerlendirilmesi hem de Avrupa standartlarına uygun üretim yapılabilmesi için siz değerli üreticilere yardımcı olmaktadır.
Bu kapsamda ekiplerimiz tarafından uygulanması gereken bazı testler söz konusu olmaktadır. Bu testler, iş kıyafetinin reflektif özelliklerini, renk haslığını, dayanıklılığını ve görsel kontrolünü kapsar. Reflektörlü ve fosforlu iş kıyafetleri, bu testleri geçtikten sonra CE belgesi almaya hak kazanırlar. Sizler de bu anlamda kaliteli üretim yapmaya başladığınızı ve dünya standartlarına uygun olarak bu hizmeti sunduğunuzu görebilirsiniz.

Aşan Danışmanlığı Neden Tercih Etmelisiniz?

CE belgesi hizmeti veren firmalardan olan bizler bu anlamda en önemli alanlardan olarak iş kıyafetlerinde de sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bu kapsam da, reflektörlü ve fosforlu iş kıyafetlerinin CE belgesi alması için gerekli testleri gerçekleştiriyoruz. Firmamız, iş kıyafetinin kalite ve güvenliğini sağlamak için titiz test prosedürleri kullanmakta ve aynı zamanda da müşteri memnuniyetini her zaman en üst noktada tutarak hizmet vermektedir.

Ayrıca, CE belgesi hizmeti veren firmamız, iş kıyafetinin AB yönergelerine uygunluğunu da doğrulamaktadır. Bu sayede, iş kıyafetinin CE belgesi alması için gerekli adımları uygulamasını da sağlayarak sizler için kaliteli ve sorunsuz hizmet de sunmaktayız.
 

Reflektörlü Ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi Fiyatlandırmaları


Piyasa kapsamında hizmet sunan firmamız genel olarak bakıldığında belgelendirme için belirli bir fiyatlandırma üzerinde hizmet vermektedir. Bu anlamda Reflektörlü ve Fosforlu İş Kıyafeti CE Belgesi fiyatlandırması da bu alanda piyasa kapsamında olsa da sizler için daha uygun fiyatlı ve daha kaliteli şekilde ekiplerimiz tarafından sunulmaktadır.

En uygun fiyatlar için işletmemize incelediğiniz web sitesinde bulunan canlı destek hattı veya whatsapp Aşan Danışmanlık numarası üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp