Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası

Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası ile alakalı sizler için hazırlanan bu içeriğimizi hemen kurumsal web sitemizden inceleyebilir ve sorularınız için Aşan Danışmanlık firmamızı arayabilirsiniz.

Malesef dünyamızda meydana gelen küresel ısınmanın etkilerini her geçen gün daha fazla hissetmekteyiz. Atmosfere salınan gazların dünyamızı olumsuz bir şekilde değiştirmesi kapsamında iklim değişiklikleri görüşmektedir. Doğal dengenin bozulmasına neden olan küresel ısınmanın önüne geçebilmek amacıyla BM´in Paris Anlaşmasını tüm devletler ile imzaladığını ve tüm devletlerin ilgili tedbirlere uyması gerektiğini bilmekteyiz.

Bu anlaşmada uzun dönemli hedefler yer almaktadır. Küresel sıcaklık artışının kontrol altına alınması kapsamında petrol, kömür vb.. fosil yakıt kullanımının azaltılması ve yenilenebilir enerjiye yönelimin gerçekleşmesi istenilmektedir. Küresel ısınmanın Dünya üzerinde kabul görebilecek kadar en az bir seviyeye indirilmesi gerekir. Bunun için en önemli ihtiyaç ise yenilenebilir enerjidir. Yenilenebilir enerji kaynakları biyogaz santralleri ile, rüzgar santralleri ile, hidroelektrik santralleriyle ve jeotermal santraller ile elde edilebilmektedir.

Yenilenebilir Enerji Sertifikası I-REC’tir.
Peki Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) Nedir?


I-REC elektrik tedarik işlemlerinden bağımsız bir şekilde karşımıza çıkan ve elektriğin kaynağının belirlenmesine yarayan bir belge olarak bilinir. Bu sertifika sayesinde elektriği tüketenlerin tükettikleri elektrik hakkında bilgi sahibi olması beklenir. Bu kapsamda yenilenebilir enerji kullandığınızı ispat etmek ve ürettiğiniz enerjiyi daha bilinçli topluluğa sunmak istiyorsanız bizden destek alabilirsiniz. Bu sertifika sayesinde tedarik edilen enerjinin yenilenebilir kaynaklara ait olduğunun ispat edilmesi sağlanmış olur. Sürdürülebilirlik ve karbon ayak izi raporlamalarında bu sertifikalara yer vermeniz ile Birleşmiş Milletler´in sürdürülebilir hedefleri içerisinde bulunan "Ulaşaılabilir Temiz Enerji" ile "İklim Değişikliği" hususlarını desteklediğiniz ortaya çıkacaktır.

Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (I-REC)

Sadece ülkemiz sınırları içerisinde değil aynı zamanda Uluslararası düzeyde bir geçerliliği olan ve yenilenebilir enerji kaynakları için geliştirilen bir sertifika olan I-REC Sertifikası hakkında kapsamlı bilgi almak istediğinizde Aşan Belgelendirme firmamızı arayabilirsiniz.

Enerji kaynaklarındaki yenilenebilirlik oranlarının yer aldığı ve daha yeşil bir dünya için elde edildiği bu sistemde güneş, rüzgar ve su gibi doğal kaynaklar tercih edilerek elde edilen enerjiler karşımıza çıkmaktadır. Yeşil enerji demek yenilenebilir enerji demektir. Yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjilerin tamamı yeşil enerji sertifikası alabilmektedir.

I-REC sertifika sistemi ülkemizde 2015 senesinde ilk olarak ortaya çıkmıştır. Bu sisteme ilk dahil olan ve kayıt yaptıran santralimiz ise Nevşehir ilinde yer almakadır. Avanos´ta bulunan 47 MWe kurulu güce sahip olan BAYRAMHACILI HES Projesi bu alandaki ilk adımı atandır. Sizlerde Uluslararası yeşil enerji sertifikası almak isterseniz, hemen hiç zaman kaybetmeden bize ulaşım sağlayabilirsiniz. 0212 438 04 76 telefon numaralarından müşteri temsilcilerimiz ile hemen bir görüşme yapabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık Hizmetleri

Aşan Danışmanlık olarak sizlere tüm Dünya´da geçerli olan I-REC Sertifikasına sahip olabilmeniz için profesyonel danışmanlarımız ile hizmetleri sağlıyoruz. İhracatçılarımıza yenileneblir enerji sertifikası alabilmeleri için gerekli adımların atılması, gerekli eğitimlerin verilmesi, gerekli sertifikaların alınması konularında desteklerimizi sağlamakta ve firmayı hazır hale getirmenin ardından sertifikayı alabilmeleri için gerekli kurumlara, gerekli müracatların yapılmasını sağlıyoruz.

I-REC sertifikasına sahip olduğunuzda tüketilecek olan elektrik enerjisinin yenilenebilir enerji olduğunu ispatlayabileceksiniz. İhracat alanında müşteri kazanmak ve yeni pazarlara açılmak için Yenileneblir Enerji ve Sürdürülebilirlik alanında her türlü desteği ve danışmanlık hizmetlerini firmamızdan alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Karbon Ayak İzini Azaltmak İçin Öneriler
  Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırlanan bugünki içeriğinde "Karbon Ayak İzini Azaltmak İçin Öneriler" konusunu ele aldık. Hemen sitemizden sizler için hazırlanan önerileri inceleyebilirsiniz.
  15.4.2022 10:02:43
 • As 9100 Belgesi
  Türkiye´nin önde gelen belgelendirme firması Aşan Danışmanlık´ta ihtiyacınız olan As 9100 Belgesi için en uygun seçenekleri sunuyor ve anında sağlıyoruz.
  2.2.2024 16:16:47
 • Karbon Saydamlık Projesi
  Sürdürülebilirlik alanında benimsenen ve son günlerde en çok arananlar arasında olan " Karbon Saydamlık Projesi " CDP ile ilgili bilgilerin birçoğuna Aşan Danışmanlık Kurumsal web sitesinden erişebilirsiniz.
  7.3.2022 14:41:24
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp