Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Rusya EAC Sertifikası

Rusya EAC Sertifikası ile alakalı merak ettiğiniz bilgilerin tamamına Aşan Danışmanlık kurumsal sitesinden erişebilir ve merak ettiğiniz tüm detaylar için her zaman bize yazabilirsiniz. Rusya Federasyonu’ndaki ürünlerin prosedürlerini inceleyen EAC sertifikası gümrük işlemlerinin kolay hale gelmesine yardımcı olur.

Rusya EAC sertifikası, Rusya pazarlarına ürün ihracatı gerçekleştiren firmaların alması gereken belgelerden bir tanesidir. 1992 yılında, Rusya Federasyonu hükümeti tarafından çıkarılan kanuna göre ürünlerin belirli standartlarda üretilmesi gerekiyordu. Bu yüzden yeni bir prosedür gerçekleştirdi. 2002 yılından itibaren belge sahibi olmayan şirketlerin ürün satışları yasaklandı.

EAC Belgesi Genel Bilgiler


Sertifika Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Beyaz Rusya’ya ihracat yapacak ülkelerin alması gereken belgeler arasındadır. EAC Belgesi dış ticarette bürokratik gecikmeleri önlemek amacıyla çıkarıldı. EAC Belgesi 2010 yılında ülkeler tarafından onaylandı. EAC Sertifikası üye ülkelerin sınırları içinde onaylanmış resmi bir belgedir. Gümrük birliği hizmetlerinin tamamlanması için sertifika firmaları tarafından EAC Belgesi verilir. Teknik düzenlemeler ve şartlar açıkla yazılmalıdır. EAC Belgesi üye devletlerin gümrük birliği pazarına girişi için gereklidir. Bu belgenin amacı dış ticareti daha sorunsuz bir hale getirmektir. Bu sertifikaya sahip olan firmaların ürettiği malları sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde bu ülkelere satılabiliyor. İnsanların huzurunun ve güvenliğinin denetlenmesi için bu belgeye başvuru yapmanız gerekir.
 

EAC(GOST R) Sertifikasının Kullanıldığı Alanlar


EAC sertifikası şu alanlarda tercih edilir;

•    Rusya gümrük işlemleri,
•    Perakende mağazalar,
•    İskan ruhsatı,
•    Endüstriyel mutfaklar,
•    Üretim Tesisleri

Firmamız EAC alanında sizlere gerekli danışmanlık desteğini verebiliyor. Bu alanda uzman ekiplerimizle beraber hareket ediyoruz. Belge alanında ilgili mevzuat hükümlerine de hakimiz.

Rusya EAC Sertifikası

EAC Belgesi Nasıl Alınır?

Rusya ve diğer Avrasya ülkelerine ihraç edilecek malların teknik olarak uyumlu olduğunu gösteren EAC Belgesi, geçmiş dönemlerde kullanılan GOST sisteminin yerine geçer. Günümüzde bu belgeyi almak için Gümrük Birliği tarafından akredite firmalara taleplerinizi iletmelisiniz. Talep sonrasında ürünlerde numune testi ve fabrika ziyaretleri gerçekleştirilir. Sertifika geçerlilik süreleri de Gümrük Birliği veri tabanına kaydedilir. Sertifika beş yıllığa kadar alınabilir.


EAC Belgesi İçin Gerekli EvraklarPazar giriş belgelerinden biri olan EAC belgesi için gerekli evraklar özenle hazırlanmalıdır. Başvuru teknik detayların Rusça dilinde yazılmış olması zorunludur. Başvuru yapmak için şu evraklar gerekir;

•    Başvuru dilekçesi,
•    Taahhütname,
•    Noter onaylı imza sirküleri,
•    Vergi levhası,
•    Ticaret Odası faaliyet belgesi,
•    Firma bilgi formu,
•    EAC belgesinin onayı

Belge alanında gerekli profesyonel desteği buradan sizlere sunabiliriz. Belge alanında gerçekleştirdiğimiz kaliteli çalışmalarla bir adım öne çıkmayı başarıyoruz. Güvenilir hizmetlerimizle beraber ticari işlemlerinizin başarılı şekilde tamamlanmasını sağlayabiliriz. Firmaların ihtiyacı lan belgelendirme desteğini buradan alabilirsiniz. Uzmanlarımızla beraber gerekli incelemeleri yapıyor ve EAC belgesini almanıza yardımcı oluyoruz. Firmalara özel danışmanlık ve eğitim desteği hakkında tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz. Rusya EAC sertifikası alanında tecrübelerimizle beraber hareket ediyoruz. Uygun fiyatlı sertifika desteği ve daha fazlasını öğrenmek isterseniz telefon numaralarımız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazlası için Aşan Danışmanlık firmasına ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 27017 Fiyatları
  Aşan Danışmanlık olarak ihtiyacınız olan tüm ISO belgelerinde en uygun hizmetleri profesyonel danışmanlarımız ile size sunarız. ISO 27017 Fiyatları için hemen sitemizdeki numaramızı arayınız.
  29.3.2024 11:21:18
 • Patlamadan Korunma Dokümanı
  Aşan Danışmanlık ile ihtiyacınız olan Patlamadan Korunma Dokümanını kısa sürede hazırlatabilir ve en uygun teklifleri almak adına iletişim numaralarımız ile irtibata geçebilirsiniz.
  5.5.2023 12:52:48
 • Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS)
  Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) ile ilgili bu içeriği siz değerli Aşan Danışmanlık ziyaretçileri için hazırladık. Sayfamızdan gerekli tüm bilgilere anında erişebilirsiniz.
  28.2.2022 15:07:44
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp