Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Rusya EAC Sertifikası

Rusya EAC Sertifikası ile alakalı merak ettiğiniz bilgilerin tamamına Aşan Danışmanlık kurumsal sitesinden erişebilir ve merak ettiğiniz tüm detaylar için her zaman bize yazabilirsiniz. Rusya Federasyonu’ndaki ürünlerin prosedürlerini inceleyen EAC sertifikası gümrük işlemlerinin kolay hale gelmesine yardımcı olur.

Rusya EAC sertifikası, Rusya pazarlarına ürün ihracatı gerçekleştiren firmaların alması gereken belgelerden bir tanesidir. 1992 yılında, Rusya Federasyonu hükümeti tarafından çıkarılan kanuna göre ürünlerin belirli standartlarda üretilmesi gerekiyordu. Bu yüzden yeni bir prosedür gerçekleştirdi. 2002 yılından itibaren belge sahibi olmayan şirketlerin ürün satışları yasaklandı.

EAC Belgesi Genel Bilgiler


Sertifika Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Beyaz Rusya’ya ihracat yapacak ülkelerin alması gereken belgeler arasındadır. EAC Belgesi dış ticarette bürokratik gecikmeleri önlemek amacıyla çıkarıldı. EAC Belgesi 2010 yılında ülkeler tarafından onaylandı. EAC Sertifikası üye ülkelerin sınırları içinde onaylanmış resmi bir belgedir. Gümrük birliği hizmetlerinin tamamlanması için sertifika firmaları tarafından EAC Belgesi verilir. Teknik düzenlemeler ve şartlar açıkla yazılmalıdır. EAC Belgesi üye devletlerin gümrük birliği pazarına girişi için gereklidir. Bu belgenin amacı dış ticareti daha sorunsuz bir hale getirmektir. Bu sertifikaya sahip olan firmaların ürettiği malları sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde bu ülkelere satılabiliyor. İnsanların huzurunun ve güvenliğinin denetlenmesi için bu belgeye başvuru yapmanız gerekir.
 

EAC(GOST R) Sertifikasının Kullanıldığı Alanlar


EAC sertifikası şu alanlarda tercih edilir;

•    Rusya gümrük işlemleri,
•    Perakende mağazalar,
•    İskan ruhsatı,
•    Endüstriyel mutfaklar,
•    Üretim Tesisleri

Firmamız EAC alanında sizlere gerekli danışmanlık desteğini verebiliyor. Bu alanda uzman ekiplerimizle beraber hareket ediyoruz. Belge alanında ilgili mevzuat hükümlerine de hakimiz.

Rusya EAC Sertifikası

EAC Belgesi Nasıl Alınır?

Rusya ve diğer Avrasya ülkelerine ihraç edilecek malların teknik olarak uyumlu olduğunu gösteren EAC Belgesi, geçmiş dönemlerde kullanılan GOST sisteminin yerine geçer. Günümüzde bu belgeyi almak için Gümrük Birliği tarafından akredite firmalara taleplerinizi iletmelisiniz. Talep sonrasında ürünlerde numune testi ve fabrika ziyaretleri gerçekleştirilir. Sertifika geçerlilik süreleri de Gümrük Birliği veri tabanına kaydedilir. Sertifika beş yıllığa kadar alınabilir.


EAC Belgesi İçin Gerekli EvraklarPazar giriş belgelerinden biri olan EAC belgesi için gerekli evraklar özenle hazırlanmalıdır. Başvuru teknik detayların Rusça dilinde yazılmış olması zorunludur. Başvuru yapmak için şu evraklar gerekir;

•    Başvuru dilekçesi,
•    Taahhütname,
•    Noter onaylı imza sirküleri,
•    Vergi levhası,
•    Ticaret Odası faaliyet belgesi,
•    Firma bilgi formu,
•    EAC belgesinin onayı

Belge alanında gerekli profesyonel desteği buradan sizlere sunabiliriz. Belge alanında gerçekleştirdiğimiz kaliteli çalışmalarla bir adım öne çıkmayı başarıyoruz. Güvenilir hizmetlerimizle beraber ticari işlemlerinizin başarılı şekilde tamamlanmasını sağlayabiliriz. Firmaların ihtiyacı lan belgelendirme desteğini buradan alabilirsiniz. Uzmanlarımızla beraber gerekli incelemeleri yapıyor ve EAC belgesini almanıza yardımcı oluyoruz. Firmalara özel danışmanlık ve eğitim desteği hakkında tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz. Rusya EAC sertifikası alanında tecrübelerimizle beraber hareket ediyoruz. Uygun fiyatlı sertifika desteği ve daha fazlasını öğrenmek isterseniz telefon numaralarımız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazlası için Aşan Danışmanlık firmasına ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Zirkon CE Belgesi (Diş)
  Zirkon CE Belgesi (Diş) ihtiyaçlarınızda en uygun hizmetleri en hızlı süre içerisinde sizlere sunarak belgelendirme faaliyetlerini başarılı bir şekilde tamamlamanızı sağlayacak ekiplerimiz ile hizmetinizdeyiz.
  6.1.2023 14:39:44
 • Sanayi Sicil Belgeleri
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere bu alanda hizmet sağlayabilmekte ve uzmanlarımız ile danışmanlık sunabilmekteyiz. Sanayi sicil sistemine kayıt müracaatında bulunabilmek için bize ulaşın.
  12.9.2022 08:15:34
 • Yeşil Yıldız Sertifikası
  Yeşil Yıldız Sertifikası hakkında bilgilere yer verdiğimiz bu içerikte bir çok bilgiye erişebilirsiniz. En uygun tekliflerden yararlanmak için Aşan Danışmanlık işletmesine ayrıca ulaşabilirsiniz.
  28.4.2023 16:33:22
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?