Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Denizcilik Ekipmanları CE Belgesi

Siz de kolay bir şekilde firmamız aracılığıyla Denizcilik ekipmanları ce belgesini alabilir ve böylece profesyonel bir şekilde kurumunuzu saygınlığını arttırarak süreci yönlendirme imkanı bulabilirsiniz. Her zaman hassas ve deneyimli bir şekilde sizlere profesyonel destek sunan firmamız, Denizcilik ekipmanları konusunda gerekli belgeleri almanız adına çalışmalarını hız kesmeden sürdürmeye özen göstermektedir

Siz de firmamızın bu konudaki hassas çalışmalarına uyacak ve her zaman profesyonel bir şekilde hizmet almasını sağlayacaksınız. bu belge oldukça gerekli olup birçok açıdan sizlere ve işinize yarayacak aynı zamanda birçok kapıları da açacaktır.

Aşan Danışmanlık ile yola çıkarak kısa süre içerisinde ürünlerinizin ihtiyacı olan bu belgeyi alın! En uygun fiyatlarla hizmet verecek olan işletmemize iletişim sayfamızdan ulaşın.

Bu Belge Neden Alınmalıdır?

Eğer siz de deniz ekipmanları ile çalışan bir kurum ya da kuruluşsanız, bu belgeyi alarak müşterilerinize güven verebilir ve aynı zamanda Avrupa Birliği standartlarına uygun davranarak, süreci bilinçli bir şekilde yönlendirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu süreç her açıdan önemli olup, aynı zamanda firmaların kendi saygınlıklarını artırmasını ve uluslararası arenada daha geniş bir şekilde pazar olanakları bulmasını sağlamaktadır.

Bu sebeple de mutlaka gerekli olan ve hassas olarak tercih edilmesi gereken belgelerden biri olarak da karşımıza çıkacaktır. Siz de bilinçli bir firma olarak gerekli duyulduğu takdirde firmamız aracılığıyla Denizcilik ekipmanları için gerekli olan bu belgeyi kolay bir şekilde alabilir ve gerekli değerlendirmenin ardından belgeye sahip olabilirsiniz.

Ce Belgelendirme denilince Türkiye’de Aşan Danışmanlık akla ilk gelen firmalar arasında yer alır.

Denizcilik ekipmanları CE Belgesi, Avrupa Birliği’nin 23 Temmuz 2014 tarihli ve 2014/90/EU sayılı Deniz Ekipmanları Yönetmeliği doğrultusunda verilmektedir. Bu yönetmeliğin (MED | Marine Equipment Directive) amacı gemilerdeki ekipmanlara ilişkin uluslararası güvenlik standartlarının AB genelinde aynı şekilde yorumlanmasını sağlamak, denizlerde can güvenliğini artırmak ve deniz kirliliğini önlemektedir. Denizcilik ekipmanları CE Belgesi / İşareti, diğer standart CE işaretleme prosedürlerinden farklı olarak, “Wheel Mark” olarak düzenlenmekte ve ürünlere yerleştirilmektedir. Şekil itibariyle gemilerdeki dümene benzeyen “wheel” işaretinin boyutları, özellikleri ve ürünlere nasıl iliştirileceği MED içerisinde detaylı olarak açıklanmıştır. Yönetmelikte bahsedilen ürünlerden üreten ve denizcilik ekipmanları CE Belgesi / Wheel Mark almak isteyen firmaların MED içerisindeki teknik, sağlık, güvenlik, dokümantasyon ve diğer konulardaki gereklilikleri karşılaması beklenmektedir.

Denizcilik Ekipmanları CE Belgesi Nedir?

Wheel Mark (Wheel İşareti) ile ilgili yasal gereklilikleri düzenleyen yönetmelik (MED), 2014 yılında yayınlandıktan sonra tam olarak 18 Eylül 2016´da yürürlüğe girmiştir. Bu tarihten sonra, daha önce yürürlükte olan 96/98/EC sayılı direktif yürürlükten kaldırılmıştır. Denizcilik ekipmanları CE Belgesi / Wheel Mark sahibi olmak isteyen üreticilerin yeni ürün başvurularında 2014/90/EU sayılı yönetmeliğin kural ve esaslarını dikkate alması gerekmektedir. 96/98/EC kapsamında verilen denizcilik ekipmanları CE Belgesi, 2014/90/EU kapsamında aşağıdakilerden biri gerçekleşene kadar geçerli olmaya devam edecektir:

•    Ürün modifikasyonu
•    Yeni gereksinimlerin daha sonraki uygulama yönetmeliklerinde yayınlanması
•    Mevcut sertifikada idari değişikliklerin gerekli olması

Ulusal makamlar, mevzuat kapsamındaki herhangi bir ekipmanın deniz güvenliği, insan sağlığı veya çevre için risk oluşturduğuna kanaat getirirse veya ürün mevzuata uygun değilse tedarikçisi bunu geri çekmelidir.

Denizcilik Ekipmanları CE Belgesi

Denizcilik Ekipmanları CE Belgesi Kapsamı

Denizcilik ekipmanları CE Belgesi / Wheel Mark aşağıdaki ürünler için verilmektedir

•    Hayat kurtaran cihazlar - SOLAS (Safety of Life At Sea) III
•    Deniz kirliliği önleme ekipmanı - MARPOL (Gemilerden Kaynaklanan Kirliliğin Önlenmesine İlişkin Uluslararası Sözleşme)
•    Yangından korunma ekipmanı (SOLAS II-2)
•    Navigasyon ekipmanı (SOLAS V)
•    Radyo iletişim ekipmanı (SOLAS IV)
•    COLREG (Denizde Çarpışmaların Önlenmesine İlişkin Uluslararası Düzenlemeler Sözleşmesi) ekipmanları
•    SOLAS II-1 - ekipmanları

Yukarıda listelenen ekipman ve cihazlar, MED’de bahsedilen gereklilikleri yerine getirdiği takdirde ürünlerüne Wheel Mark koyabilmektedir. Ekipman üreticileri ürünlerine bu işareti fiziksel olarak koymak yerine elektronik bir etiket de ekleyebilmektedir. Bu prosedür, sahteciliği önlemeyi ve piyasayı izlemeyi kolaylaştırmaktadır. Denizcilik ekipmanları CE Belgesi / Wheel Mark ile ilgili yönetmelik prosedürleri, ilgili ekipman takılıyken geminin AB´de olup olmadığına bakılmaksızın, AB bayrağı taşıyan tüm gemiler için geçerlidir.

 

Denizcilik Ekipmanları CE Belgesi Nasıl Alınır?


MED, Wheel Mark ile ilgili farklı uygunluk değerlendirme prosedürleri belirlemiştir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

•    Modül B: AT Tip İnceleme
Bu modül, bir onaylanmış kuruluşun deniz ekipmanının teknik tasarımını incelediği ve deniz ekipmanının teknik tasarımının ilgili gereklilikleri karşıladığını doğruladığı ve onayladığı bir uygunluk değerlendirme prosedürünün parçasıdır.
•    Modül D: Üretim Sürecinin Kalite Güvencesine Göre Tip Uygunluk

Bu modül, imalatçının yönetmelikte belirtilen yükümlülükleri yerine getirdiği ve ilgili deniz ekipmanının AT tip inceleme sertifikasında açıklanan tipe uygun olduğunu kendi sorumluluğunda temin ettiği ve beyan ettiği bir uygunluk değerlendirme prosedürünün parçasıdır. İlgili AT tip inceleme sertifikası, ürünün kendisi için geçerli olan uluslararası belgelerin gerekliliklerini karşıladığını göstermektedir.

•    Modül E: Ürün Kalite Güvencesine Göre Tip Uygunluk
•    Modül F: Ürün Doğrulamasına Göre Tip Uygunluk
•    Modül G: Birim Doğrulamasına Dayalı Uygunluk

Denizcilik ekipmanları CE Belgesi / Wheel Mark alma süreci, standart CE belgelendirme süreçleriyle büyük oranda aynıdır. Üretici firmalar, öncelikle MED’in hangi gerekliliklerini referans alması gerektiğini ve belirlenen uygunluk değerlendirme prosedürüne göre bir onaylanmış kuruluşun sürece dahil olup olmayacağını tespit etmelidir. Daha sonra ilgili modülün kapsamında açıklanan test, analiz, dokümantasyon, hesaplama, denetim vb gibi çalışmaları gerçekleştirmelidir. Tüm çalışmaları başarıyla tamamlayan firmalar ürünleri için denizcilik ekipmanları CE Belgesi / Wheel Mark alabilmektedir. Bu işaretin ürüne nasıl konulacağı ile ilgili bilgiler de yine yönetmelikte açıklanmıştır. Wheel Mark ile ilgili tüm konularda Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Denizcilik Ekipmanları CE Belgesi Faydaları


Denizcilik ekipmanları CE Belgesi / Wheel Mark alan firmaların doğrudan veya dolaylı olarak elde edeceği faydalar şu şekildedir:

•    Avrupa denizcilik sektörüne hızlı ve kolay bir erişim imkanı kazanma
•    Ürünlerin temel teknik, sağlık ve güvenlik koşullarını sağlaması sayesinde yüksek müşteri memnuniyeti elde etme
•    Denizcilik ürünlerinden kaynaklı şikayetlerin ve olası geri çağırmaların azalması
•    Kurumsal itibarda ve marka prestijinde artış sayesinde piyasadaki rekabet gücünün yükselmesi
 

Denizcilik Ekipmanları CE Belgesi Danışmanlık


Aşan Danışmanlık, birçok CE belgelendirme süreçlerinde olduğu gibi MED ve Wheel Mark alımına ilişkin konularda da firmalara profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Denizcilik ekipmanları CE Belgesi / Wheel Mark konusunda Aşan Danışmanlık ile iletişime geçen firmalar, ürün testleri ve doğrulama, teknik dosya hazırlama, belge başvurusunda bulunma, ürün ve üretim denetimleri ve belgelendirme sonrası işlemler gibi konularda destek alabilmektedir. Aşan Danışmanlık, denizcilik ekipmanları CE Belgesi / Wheel Mark alımı sürecinin başından sonuna kadar firmalara yol göstermekte ve doğru adımların atılmasını sağlamaktadır.

Belge Danışmanlığı Nereden Alınmalıdır?

Firmamız bu alandaki belgelerin gerekliliğini sizlere en iyi şekilde sunarken profesyonel hizmetleri ile alanında adından söz ettirmeye ve bu bağlamda sizlere her zaman kaliteli bir şekilde destek sunmaya özen göstermektedir. Göstermiş olduğumuz bu hassasiyet ve özen sayesinde, siz de belgeyi firmamızdan kolay bir şekilde alabilir, gerekli prosedürleri yerine getirdiğiniz takdirde firmamız tarafından tescillenmiş belgeyi kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Bu noktada her zaman hassas bir şekilde sizlere hizmet veriyor ve birçok kişiye bu tarz belgeleri kazandırmaya devam ediyoruz. Siz de bu konuda sorunsuz bir şekilde hizmet almak istiyorsanız firmamıza güvenilir ve kaliteli şekilde hizmetlerimizin keyfini çıkarabilirsiniz. Her zaman müşteriye odaklı bir yaklaşımla hareket ederken bu bağlamda da sizlere en iyi şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye özen gösteriyoruz.

Belge Alma Fiyatları Nelerdir?

Detaylı bir şekilde belge alma fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız firmamıza iletişim numaraları üzerinden ulaşabilir ve belgeyi almak için gerekli olan fiyat aralığının neler olduğunu sorarak öğrenebilirsiniz. Firmamız bu konu hakkında sizlere profesyonel bir şekilde destek sunarken, her zaman kaliteli ve güvenilir hizmet vermenin sevinciyle başarılarını sürdürmeye devam etmektedir.

Aynı zamanda firma olarak fahiş fiyatlardan her zaman kaçınıyor ve sizlere dengeli fiyat performanslarıyla hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Siz de firmamızın bu konudaki hizmetlerine güvenebilir ve kaliteli bir şekilde bizlerden hizmet almanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Bu noktada sizlere sorunsuz hizmet vermek için arka planda her zaman çalışıyoruz.

Detaylı bilgi ve uygun fiyat seçenekleri için Aşan Danışmanlık işletmesini hemen arayın.

Belge Almak İçin Süreç Nasıl İşler?

Bu belgeyi alabilmeniz için gerekli prosedürler ve buna bağlı olarak gerekli değerlendirmeler profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Ürünlerinizde gerekli değerlendirmelerin yapılması ve buna bağlı olarak standartların bilinmesi gerekmektedir. Standartlar belirlenmişse süreç hızlı bir şekilde ilerleyecek ve değerlendirme sonucuna bağlı olarak da belgeyi alıp alamayacağınıza karar verilecektir.
Aynı zamanda bu süreçte Denizcilik ekipmanları ce belgesini siz de firmamız aracılığıyla sorunsuz ve kolay bir şekilde alabilir gerekli bilgileri firmamızdan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu noktada her zaman sizlere profesyonel desteğe en iyi şekilde sunmaya özen gösteriyoruz. Siz de firmamızdan gerekli hizmeti alabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık CE belgelendirme alanında uygun fiyat seçenekleri ile hizmet verir. Daha fazla bilgi ve detay için çekinmeden işletmemize ulaşabilir ve anında bilgi alabilmek adına INSTAGRAM hesabımızdan bize yazabilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp