Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

CoC Belgesi

CoC belgesi almaya ihtiyacınız varsa ve bu hususta profesyonel destek talep edebileceğiniz bir firma arayışındaysanız, doğru adres üzerindesiniz. Çeşitli ürünlere yönelik CoC Uygunluk Belgesi gereksinimlerine cevap veriyor, firmaların bu alandaki taleplerini yenilikçi çözümlerimiz vasıtasıyla başarılı şekilde yanıtlıyoruz.

Aşan Danışmanlık olarak bu belge için size en iyi hizmetleri verecek olan danışmanlarımızla hizmetteyiz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun bizi arayabilirsiniz.

CoC Uygunluk Belgesi Nedir?


Firmamızın zengin hizmet yelpazesinde kendine yer bulan CoC Belgesi; ürünlerin gereken spesifikasyonları ve standartları karşıladığını tescilleyen bir sertifikadır. Sadece yetkili kurumlarca verilebilen bu belge, gerek üreticiler gerekse bağımsız bir laboratuvar veya akredite kuruluş tarafından düzenlenebilmektedir.

İngilizce açılımı ´Certificate of Conformity´ şeklinde olan CoC, ürünlerin test edilmiş veya yönetmeliklerce belirlenen kriterleri başarıyla geçmiş olduğunu göstermektedir. Öte yandan bu belge, ürünlerin güvenlik ve teknik gerekliliklerini karşıladığını doğrulama amacıyla da kullanılmaktadır. Yine ihracatçı firmalar, gümrük prosedürlerinde CoC belgesine ihtiyaç duymaktadır.

Aşan Belgelendirme ile kısa sürede ihtiyacınız olan belgeyi bize ulaşarak edinebilirsiniz. CoC belgesi ile alakalı bilgilere kurumsal INSTAGRAM hesabımızdan ulaşabilirsiniz.

İşte biz; tüm bu nedenlerle gerekli olan CoC belgelerinin temin edilmesine imkân tanıyor, böylece firmaların uluslararası ticaret süreçlerini başarıyla yürütmesine öncülük ediyoruz. Kritik öneme hâiz veya yüksek riskli hammadde, malzeme ve ürünler için CoC Belgesi gerekli olduğunda, profesyonel belgelendirme hizmetlerimizle devreye giriyoruz. Böylelikle hem yönetmeliklere uyum sağlanması hem de tüketici/son kullanıcı üzerinde güven oluşturulması noktasında büyük görev üstleniyoruz.

Siz de ürünlerinizin yurt dışı pazarda kendine yer bulmasını istiyorsanız, onların uluslararası standartları karşıladığını CoC Belgesi ile ispat etmek için bize başvurabilirsiniz.

CoC Belgesi Ne İşe Yarar?


İhraç edeceğiniz malların kalitesini ve güvenilirliğini kanıtlamak için CoC Belgesi’ne ihtiyacınız olacaktır. Buna sahip olmak için yapmanız gereken tek şey ise ülkemizin alanında en prestijli, yetkin ve popüler belgelendirme kurumlarından biri olan firmamızla iletişime geçmektir.

Siz de; ürünlerinizi ithalata uygun hâle getirmek istiyorsanız, gümrük makamlarına sunmanız gereken CoC Uygunluk Belgesi’ne bizi tercih ederek kavuşabilirsiniz. Böylelikle bir yandan gereksiz masrafların, müşteri ve iş kayıplarının önüne geçerken; diğer taraftan da ürünlerinizin uyumluluk risklerini ortadan kaldırıp, ithalatçılar nezdinde güçlü bir itibar oluşturabilirsiniz.

Bu belgenin birçok ülkede geçerliliği ve kullanım şartı bulunmaktadır. Ekonomik operatörlerden de biri olan üreticiler ve üretici firmaların çalışma ve üretim biçimleri bu normlar çerçevesinde belirlenmektedir. Belirlenen bu normlar olan EN normları zorunlu koşullar değildir. İsteğe bağlı olarak bulunan uyulması gererken koşullar vardır. Ama bu normlara uygunluk durumu isteğe bağlı olmuş olsa bile üretimle ilgili olan direktiflerde yer almış olan temel güvenlik gereklilikleri kapsamında uygun olacak şekilde yapıldığının bir karşılığı olmalıdır. Uygunluk belgesi ithal edilen ürünlerde ithal eden ülke tarafından gerekli olan bir belge türüdür. İthal edilen ürünlerdeki güvenliği sağlamak için gerekli olan belgelerden de bir olarak uygunluk belgesi yer almaktadır. Vatandaşların ve ürünün kullanıcılarının güvenliğini ve refahını korumak için bu belge kimi ülkeler tarafından ürünler ithal edilmeden önce uluslararası standartlar çerçevesinde belirlenmiş olan güvenlik önlemlerini ve gerekliliklerini karşılamalıdır. Bu gerekliliklerin ve güvenlik önlemlerinin karşılandığını anlamak için uygunluk belgesi bu noktada önemli bir işleve sahiptir. Gerekliliklerin ve standartların gerekliliklerin karşılandığını anlamak için denetlemeler direktifler ve uygunluk belgesi sayesinde kontrol edilmektedir. Standartları ve güvenlik önlemlerini karşılayan ürünlere ithalat edilen ülkelerdeki gümrük idarelerince ibraz edilmek üzere de güvenlik belgesi verilmektedir. Yöneticiler geleneksel olarak ithal edilen ürünlerin kalitesini gümrük ve liman girişlerinde denetliyordu. Ekonomik operatörler ürünleri ithal etmek ve taşınmasını sağlamak için para ödemesi yaptıktan sonra ürünlerin bir kısmı giriş limanında denetçiler tarafından reddedilebilmekteydi. Bazı ürünler ve mallarda bu sebepten ötürü ithalat risk taşıyordu. Bu giriş bölgelerinde ithalat yapan kurumların gecikmelerini ve mali kayıplarını önlemek için birçok ülke yönetimi tarafından ihracatçı ülkelerde sertifikasyon kuruluşları çeşitli direktifler sayesinde bu problemleri engellemek için önlemler almaktaydı. Ürünlerin ve hizmetlerin ihracat ve ithalat işlemleri öncesinde istenilen belirli uygunluk belgesi gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri dahil birçok ülke belirli malların ihracatı öncesinde uygunluk belgesini şart koşmaktadır.

CoC Uygunluk Belgesi Nedir?

Uygunluk Belgesini Düzenleyen Kurumlar Hakkında

Hükumetlerin uygunluk belgelerini düzenleyen ve denetleyen uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. İşbirliği yapılan kuruluş içinde çeşitli şartlar gerekmektedir. Bu kuruluşun o ülkedeki yetkililer tarafından tanınmış olması bu kuruluşla anlaşmadan önce hedef ülke için önemli bir etkendir.
 

Uygunluk Belgeleri Nasıl Alınır?


Uygunluk belgesi çoğu yerel üreticiler için gerekli değildir. Diğer taraftan ihracatçılar ve ithalatçıların genel olarak işletme ruhsatlarına ve izinlerine ek olarak çeşitli uygunluk belgelerini de almaları gerekmektedir. Uygunluk belgeleri sektöre ve işletmenin durumuna ve konumuna göre değişmektedir. İşletmenin ihtiyaç duyduğu duruma göre uygunluk belgeleri hakkında yerel bir ticaret odasında ya da bulunan bölgede bir iş avukatından bilgi alınabilir bu doğrultuda işlemler uygulanarak uygunluk belgesi alınabilmektedir.
 

Uygunluk Belgesi Gerektiren Bazı Ülkeler


Birçok ülke ithal edilmiş olan ürünlerde uygunluk belgesini bir zorunluluk olarak ekonomik operatörlere şart koşarak bazı gereklilikleri sağlamaktadır. Bu sayede ithal edilen ürünlerde kalite ve güvenlik belgelenmiş olmaktadır. Ürünleri kullanan kullanıcılar ve vatandaşların sağlığı ve güvenliği de bu sayede bu belgeyle korunmuş olur. Çoğu ürün için uygunluk sertifikasını şart koşan bazı ülkeler şunlardır:

.    Belarus,
.    Moğolistan,
.    Cezayir,
.    Kuveyt,
.    Kenya,
.    Uganda,
.    Suriye,
.    Yemen,
.    Rusya,
.    Suudi Arabistan olarak sıralanmaktadır.
 

Amerika Birleşik Devletlerinde Uygunluk Belgesi


Motosiklet üretimi için bazı uygunluk belgesi ABD’de kullanılmaktadır. EPA Yönetmeliğinin ilgili şartlarında belirtilen yurt içinde satış ya da ihraç etmek amacıyla üretilen her motosiklet için uygunluk belgesi gerekmektedir. Bu şartın bir istisnası olarak kişisel kullanım ya da sergileme amacıyla üretilen bazı motosikletler bu belgenin kapsamın dışındadır. Araçlar için ABD’deki tüm araçların ABD yollarında kullanılmasına izin verilmeden önce uygunluk belgesine sahip olması gerekmektedir. Bu alanla ilgili olan uygunluk belgesi EPA (United States Environmental Protection Agency) tarafından verilmektedir. Bu kuruluş bir araç, motosiklet ya da taşıtın EPA gerekliliklerine uygun olup olmadığını onaylamak için araç sahibine uygunluk belgesi vermektedir.

Üreticilerin uyması gereken farklı standartlara ilişkin geniş bilgi sahibi olan firmamız, CoC Uygunluk Belgesi alımında firmaların pratik ve güvenilir çözüm ortağıdır.

Bu kapsamda, izlediğimiz adımları kısaca şöyle sıralayabiliriz:

1.    Hangi sektörde faaliyet gösteriyorsunuz? Muhatabınız olan ülke/ülkeler kim? Hangi ürün için uygunluk belgesi almak istiyorsunuz? Bunları değerlendiriyoruz. Zira CoC belgesini her sektöre göre farklı gereksinimler doğrultusunda düzenliyoruz. Örneğin; elektronik ekipmanlar söz konusuysa, RoHS yönetmeliğiyle uyumluluğuna bakıyor, telekomünikasyon endüstrisinde ise ekipmanların yerel düzenlemelere uygun olup olmadığını denetliyoruz.
2.    Gereken şartların neler olduğu hakkında sizi bilgilendiriyor, bunları eksiksiz bir biçimde karşılamanıza yardımcı oluyoruz.
3.    Süreci tüm detayları hesaba katarak bütüncül bir bakış açısıyla yönetiyor, gereksinim duyduğunuz CoC Uygunluk Belgesi’nin başarıyla düzenlenmesini sağlıyoruz.
4.    Böylelikle firmanızın uluslararası alandaki etkinliğini artırıyor; bu belgeye sahip olmamanın getireceği dezavantajlara (örneğin cezai yaptırımlar vb.) engel oluyoruz. Ürünlerinizin gümrükte alıkonulması veya reddedilip size geri iade edilmesi gibi tatsız durumlar yaşamanızın önüne geçiyor, ürün sevkiyatlarınızı vaktinde tamamlayıp paydaşlarınız nezdindeki itibarınızı artırmanızı mümkün kılıyoruz. Ülkeden ülkeye farklılık gösteren ürün standartlarında uluslararası seviyeyi yakalamanıza olanak veriyor, muhtemel zorlukları ortadan kaldırarak işinizin değerini yükseltiyoruz.

Siz de CoC Uygunluk Belgesi gerektiren; Bangladeş, Kuveyt, Rusya, Nijerya, Mısır, Suudi Arabistan gibi ülkelerden birine ürün ihraç etmeyi planlıyorsanız, bu alanda ihtiyaç duyduğunuz desteği firmamızdan alabilirsiniz. İthalatçı bir firma olarak varlık gösteriyor ve CoC Belgesi başvuru sürecini sorunsuz tamamlamak istiyorsanız, yine firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
Belgenin test koşulları, kapsamı, düzenlenme esasları ve geçerlilik prosedürleriyle ilgili zengin bilgi birikimi ve tecrübeye sahip firmamız, size gereken desteği kusursuz olarak sunacaktır.

Türkiye’nin önde gelen belgelendirme firması Aşan Danışmanlık sizlerin hizmetindedir. İncelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaramız, whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp