Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

CE Belgesi Olmazsa Ne Olur?

CE belgesi yasal zorunluluklar çerçevesinde yer alan ürünler için Avrupa pazarında serbest dolaşım ve ticaret izni veren önemli bir belgedir. Bu belgeye sahip olan bir ürün sağlık, güvenlik ve çevreye uygunluk konularında gerekli kriterleri sağladığını belgelemektedir. Bu durum söz konusu ürünün Avrupa piyasalarında alım satım işlerinin yapılabileceğini göstermektedir. Aynı zamanda tüketiciler açısından da güvenli ürün olduğunun bir göstergesidir. Bu da ürünün tercih edilebilirliğini, marka değerini ve rekabet gücünü artırması adına önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aşan Danışmanlık ile yola çıkanlar çok şanslı, kısa süre içerisinde CE Belgelendirme hizmetleri için işin ehli ekiplerden danışmanlık alabilirler.

Neden CE İşareti (CE Belgesi)


Peki, CE belgesi olmazsa ne olur? Giderek daha global bir hale gelen günümüz ticaretinde CE işaretine sahip olmayan bir ürünün Avrupa piyasalarında yer alması yasal ve teknik açıdan mümkün olmamaktadır. Bazı durumlarda yasa dışı yollarla pazarda yer alması halinde birtakım ağır cezai yaptırımlar söz konusu olmaktadır. Yasal çerçeveden bakıldığında bu işaretin olması ürünün ticaretini yasal hale getirmenin yanı sıra üretici ve tüketici arasında bir güven ilişkisi kurulmasını sağlamaktadır. Aksi halde uygunsuz yollarla bu belge olmadan Avrupa piyasalarında yer alınmaya çalışıldığında çok ciddi anlamda maliyetli bir yaptırım söz konusu olacaktır.

Birçok kimse bu konuda benzer sorularla kapımızı çalmaktadır. Ülkemizde uzun yıllardan beri yetkili belgelendirme kuruluşu olarak siz değerli danışanlarımıza rehberlik etmekteyiz. CE belgesi ile ilgili herhangi bir soruyla bizimle iletişime geçmeniz halinde tüm bilgileri detaylı bir şekilde tarafınıza iletmekteyiz. Bu noktada hem canlı uzman görüşmesi hem de whatsapp destek hattı ile yazışma imkanlarına sahip olarak dilediğinizi seçebilirsiniz. Uzmanlarımızla yapacağınız görüşmeler sonrasında konuya dair tüm merakınızı giderek detaylı bilgi sahibi olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Bu alandaki tüm sorularınızı yanıtlamak için profesyonel ekiplerimiz ile sizin yanınızdayız. Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerine hemen ulaşın.

Birçok danışanımızın bize sorduğu ilk sorulardan birisi CE belgesi olmazsa ne olur sorusu olmaktadır. Bu belgeye sahip olmadan satışa sunulan ürün olması durumunda birçok risk de beraberinde gelebilmektedir. İlk olarak sağlık, güvenlik ve çevreye uygunluk konularında gerekli testlerden geçmediği için bir güvensizlik söz konusu olacaktır. Bu da bir markanın istemeyeceği en önemli durumlardan birisidir. Tüketiciler nazarında açacağı olumsuz etkinin yanı sıra çevreye uygunluğu konusunda da ciddi riskler taşımaktadır.

CE Belgesi Olmazsa Ne Olur?

Satıcı ve alıcılar arasında olası sorunlar karşısında yasal problemler ve itibar kayıpları gibi birçok olumsuz sonuçlar söz konusu olmaktadır. Avrupa pazarında üzerinde CE işareti olmayan ürünlerin satışına müsaade edilmediği için yasal olmayan yollarla pazara sunulması halinde ağır cezai yaptırımlar ve maddi kayıplar söz konusu olacaktır. Gerekli standartların sağlandığının bir nişanesi olan CE sertifikası olmadan satışa sunulan ürünler için hem ulusal hem de uluslararası anlaşmalar gereğince ciddi yaptırımlar söz konusudur. Para cezası, ürünlerin toplatılması, tazminat ödenmesi, markanın ve yetkililerin yasaklanması, hapis cezası gibi birçok olumsuzluklar ile karşılaşılması mümkündür.
 

CE İşareti ile Dünyaya Açılın - Hızlı CE Belgesi Alın


CE belgesi olmazsa ne olur sorusuna derinlemesine cevaplar verdikten sonra biraz da bu belgenin getirdiği avantajlardan bahsedelim. En başta Avrupa pazarında serbest dolaşım hakkı sunan bu belge ürünün güvenilirliğinin gösteren en önemli işaret olmaktadır. Müşteri güveninin sağlanması beraberinde ürünün tercih edilebilirliğini, marka değeri ve rekabet gücünü artırmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Teklif taleplerinizi almak üzere Aşan Danışmanlık temsilcileri sizden telefon beklemektedir. Arayabilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp