Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Patent Nasıl Alınır?

Patent nasıl alınır? sorusunun cevabı, patentin türü ve gerektirdiği şartlar özelinde farklılık göstermektedir. Örneğin; incelemesiz patent tescili ve incelemeli patent tescili, farklı süreçlere tâbîdir.

Patent alımı için profesyonel danışmanlığa ve desteğe ihtiyaç duyanların doğru adresi firmamız, bu husustaki bütün gereksinimlere üstün başarısıyla cevap vermektedir. Bir buluşun ticari ve yasal haklarına sahip olmayı mümkün kılan patent tescili için istenen tüm gereklilikler, firmamız sayesinde hatasız olarak yerine getirilmektedir. Kişilerin; kendilerinden talep edilen şartları karşılamaları, Türk / Avrupa Patent Kurumlarına gereken başvuruları doğru şekilde yapmaları, sürecin anlık olarak takip edilmesi, tecrübeli ekibimizin yardımıyla son derece kolay hâle gelmektedir. Siz de bu alandaki çözümlerimizden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşinin ehli patent uzmanları ile tüm Türkiye’de Aşan Danışmanlık hizmetinizde. Kurumsal bir süreç takibi için bizi arayabilirsiniz.

Patent Nedir?


Kısa bir şekilde tanımlamamız gerekirse patent; özgün bir buluşa veya fikre ait bütün ticari ve yasal hakların koruma altına alınmasını sağlayan belgedir. Bu noktada; ürün patenti, marka patenti, usul patenti gibi sınıflandırmalardan söz etmemiz mümkündür.

İşte patent tescil başvurusu alanında ülkemizin ileri gelen danışmanlık ve destek firması olarak biz, süreç boyunca izlenecek adımları özenle planlayıp hassasiyetle uyguluyor, patent alma işlemini zorlu bir süreç olmaktan çıkarıyoruz.
 

Patent Nasıl Alınır?


Ulusal ve uluslararası patent başvurularının doğru ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesine imkân tanıyan firmamız, kişilerin ve markaların işini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Sürecin başlangıcından itibaren olumlu şekilde neticelenmesine kadar her aşamada gerekli desteği profesyonel olarak sunan firmamız, patent nasıl alınır? diye araştıranların aklındaki tüm soru işaretlerini gidermektedir.
Bu noktada, firmamızın izlediği adımları anahatlarıyla şöyle dile getirebiliriz:

1.     Öncelikle derin bir ön araştırma yapıyor ve bu etapta şu sorulara cevap buluyoruz: Patent alımına konu olan ürününüz, buluşunuz veya fikriniz nedir? Gerçekten benzersiz ve faydalı olma niteliklerine hâiz mi? Patent alımı için gerekli olan -yenilik, sanayiye uygulanabilme- gibi kriterleri karşılamakta mı? Talep ettiğiniz patent koruması tam olarak hangi boyutta? Uluslararası geçerliliğe sahip bir patent mi istiyorsunuz?
2.    Talep edilen belgeleri hiçbir eksik olmadan hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. (Örnek vermemiz gerekirse; başvuru formu, tarifnâme, özet, patent tescilinde istenen belgelerden bazılarıdır.)
3.    Buluşunuzla aynı türde yahut ona benzer bir buluş olup olmadığına bakıyor; muhtemel olumsuzlukların henüz başvuru aşamasındayken önlenmesi için, bu mühim konuya kesinlik kazandırıyoruz. Böylelikle sürecin düzenli bir şekilde işleyebilmesine olanak tanıyor, ürün veya fikriniz için gerçekleştireceğiniz yatırımın boşa gitmesini engelliyoruz.
4.    Patent dosyanızın kusursuz biçimde hazırlanmasını sağlıyor, bu dosyada tüm detayların doğru ve noksansız ifade edilmesine önem veriyoruz. Patent dosyalarının tüm teknik ve hukuki ayrıntılarını çok iyi bildiğimiz için, bu hususta herhangi bir hata olmasına izin vermiyoruz.

 Patent Nasıl Alınır?

5.    Alacağınız patentin sadece ülkemizde geçerli olması sizin için yeterliyse, başvurunuzu Türk Patent ve Marka Kurumu’na yönelik olarak gerçekleştiriyoruz. Eğer patent tescilinin hakkı yurt dışında da geçerli olmasını istiyorsanız, Avrupa Patent Ofisi’ne başvuruda bulunuyoruz.
6.    Size verilecek olan patent araştırma ve inceleme raporlarının değerlendirmesini kapsamlı bir şekilde gerçekleştiriyor, ihtiyacınız olan patent belgesini alana kadar destek olmaya devam ediyoruz.

Siz de; patent nasıl alınır? diye merak ediyor ve daha fazla bilgiye gereksinim duyuyorsanız, hemen firmamıza başvurabilirsiniz. Böylece; markanız için hayati önem taşıyan bu süreci en ufak bir eksiklik, ihmâl ve hata olmadan yürütmek için, işinizi profesyonel bir kadroya bırakmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Çok daha fazlası için Aşan Danışmanlık firmamıza iletişim sayfamızda yer alan numaradan ulaşın. Bunlara ek olarak güncel kampanyalar için ekiplerimizin oluşturmuş olduğu kurumsal INSTAGRAM postlarına göz atın.
 

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp