Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Patent Başvurusu

Patent başvurusu için neler gerekli? Patent başvurusu nasıl yapılır? gibi sorulara doğru ve etkin bir şekilde yanıt veriyor, profesyonel danışmanlık ve süreç yönetimi hizmetlerimizle bu alandaki gereksinimlerin cevap bulmasını sağlıyoruz.

Tüm ticari ve yasal haklarını elde etmek istediğiniz bir buluşa sahipseniz, ihtiyacınız olan patent başvuru sürecini sizin yerinize eksiksiz ve hatasız bir biçimde, uzman kadromuzla yönetebiliriz.

Gereken şartların karşılanmasından Türk veya Avrupa Patent Kurumu’na uygun başvuru yapılmasına kadar bütün prosedürlerde yanınızda olabilir; marka, ürün, buluş patentine yönelik her türlü işlemi başarıyla yerine getirerek hedeflerinize ulaşmanızı sağlayabiliriz.

Aşan Danışmanlık firmamıza hemen ulaşın ve sizlerde bu başvurular için alanında uzman danışmanlardan anında hizmet alın.


Patent Başvurusu Nasıl Yapılır?


Bir buluşa veya fikre taalluk eden hukuki, yasal ve ticari hakları koruma altına almak için patent başvuru sürecini tamamlamanız ve prosedürlerin olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Bu doğrultuda başvuru adımları patent türüne göre farklılık arz edecektir.

Bizim bu alanda faaliyet gösteren seçkin bir firma olarak yaptığımız ilk şey; patent başvurusuna konu buluş, ürün yahut fikir hakkında geniş bilgi edinmektir. Zira; o şeyin gerçekten benzersiz, faydalı ve patent alımına uygun olup olmadığını, topladığımız veriler ışığında netleştirmekteyiz.

Daha sonra ise; hakkında patent başvurusu yapılacak ürünün; sanayiye uygulanabilirliğini, ‘yenilik’ niteliği olup olmadığını ve diğer şartları etraflıca değerlendirmekteyiz.

Bu etapta ayrıca şu sorulara cevap aramaktayız:

1.    Alacağınız patentin, uluslararası geçerliliği olacak mı?
2.    Ürününüzün hangi boyutta korumaya alınması gerekmekte? (Zira her patent türünün sunduğu ayrıcalıklar ve sahibine tanıdığı haklar değişiklik göstermektedir.)
3.    Buluşunuzla ya da ürününüzle aynı cinsten veya onunla benzer başka bir ürün var mı?
4.    Talep edilen belgelerin tamamına sahip misiniz? Bu belgelerde herhangi bir hata mevcut mu? (Örneğin sözünü ettiğimiz belgelerden bir kısmını şöyle sıralayabiliriz: Tarifnâme, özet, başvuru formu, istemler vs.)

Patent Başvurusu

İşte patent tescil başvurusu sürecini bu gibi detaylar ışığında şekillendiriyor; hiç tökezlemeden, sağlam ve isabetli adımlarla ilerlemenizi mümkün kılıyoruz. Başvuru öncesinde titiz bir ön araştırma sürecine imza atarak elde ettiğimiz doneleri ustalıkla kullanıyor; her şeyin bir yapboz parçası gibi birbirini tamamlamasını sağlayıp, muhtemel olumsuzlukları da böylece bertaraf ediyoruz.

Siz de; ticari hayatınız için dönüm noktası olacak ve faaliyetlerinize bambaşka bir boyut kazandıracak patent alımını, firmamız sayesinde umduğunuzdan da kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Öncü patent danışmanları Aşan’da sizlerden gelecek talepleri beklemektedir.
 

Patent Başvurusu için Neler Gerekli?


Bunun için patent türü doğrultusunda talep edilen belgelerin hazırlanması ve hepsinin patent dosyasında bir araya geitirilmesi lâzımdır. Ne var ki; patent dosyalarından her birinin kendine mahsus bir formatı, birbirinden çok farklı teknik ve hukuki detayları bulunmaktadır.

Hepsine yeterince vâkıf bir patent başvuru firması olarak biz; hem Türkiye kapsamında, hem uluslararası çapta gerçekleştirmek istediğiniz patent başvuruları için çözüm ortağınız olmaya hazırız.
Siz de; ihtiyaç duyduğunuz patent belgelerini başarıyla elde etmek için bize müracaat edebilir, aradığınız desteğe profesyonel patent danışmanlığı ve süreç yönetimi ile kavuşabilirsiniz.
 

Patent Başvurusu için Aşan Danışmanlık


Marka, ürün, usul patentleri, incelemesiz patent gibi tüm patent çeşitlerine yönelik zengin bilgi birikimi ve deneyime sahip olarak biz, bu alanda profesyonel ve efektif hizmet sunuyoruz. Ülkemizin ileri gelen patent tescil, başvuru ve danışmanlık firmaları arasındaki prestijli konumumuzu, işte buna borçluyuz.

Bu doğrultuda; hangi adımların izleneceğini iyi biliyor, en ufak bir hata ya da eksikliğe mahâl vermemek için, ince eleyip sık dokuyoruz. Zira patent alma sürecinin kritik aşamalardan oluştuğu ve bu prosedürün fikir, ürün ve buluş sahipleri için ne derece büyük önem taşıdığı bilincindeyiz.

Hassasiyetle korunması gereken ve kaybedilmesi çok kolay olan marka değeri ve prestiji, büyük umutlarla gerçekleştirilen yatırımlar, yoğun emek ve uzun zaman…

Hepsinin en güzel meyvelerinden biri olacak tescilli patenti almanızı sizin gibi tutku ve heyecanla istiyor, hayallerinizin suya düşmesine ve çabalarınızın boşa gitmesine asla izin vermiyoruz.
Siz de; markanız için bu denli ciddiyet ve ehemmiyet arz eden bir konuda küçücük bir riski bile göze almaktan yana değilseniz ve süreç boyunca herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmak istemiyorsanız, patent başvuru firması arayışınıza bizimle karşılık bulabilirsiniz.

En iyi fiyatlar, en iyi hizmet ve süreç takibi için Aşan Danışmanlık firmasına hemen ulaşım sağlayın. Ayrıca INSTAGRAM hesabımızdan bize ulaşabilir ve müşteri temsilcilerimiz ile hemen görüşme sağlayabilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp