Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 10002 Nedir?

Globalleşen dünyamızda şirketler için ticari faaliyetlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek ve müşteri kitlesinin memnun olmasını sağlayacak şekilde hareket etmek büyük önem kazanmaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarını, beklentilerini ve taleplerini anlamak ve satış sonrası geri dönüşlerini karşılayıp uygun bir şekilde değerlendirmek bu noktadaki en önemli hususların başında gelmektedir. Söz konusu hizmet veya ürününün müşterinin isteği doğrultusunda ulaştırılması ve satış sonrası bildirimlerin dikkate alınarak gerekli düzenlemelerin yapılması uluslararası arenada bir standartlar şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

ISO 10002 olarak adlandırılan bu standartlar, hem ülkemizde hem de dünya genelinde geçerli olup günümüz şirketlerinin mutlaka sahip gereken önemli bir sistemdir. Biraz daha açacak olursak ISO 10002 nedir denildiğinde müşteri memnuniyeti yönetim sistemidir diyebiliriz. Bir işletme içerisinde planlama, tasarlama, geliştirme, işletme, iyileştirme, bakım ve onarım gibi tüm üretim ve hizmet süreçlerine dair müşterilerden gelen geri bildirimleri ve şikâyetleri ele alan bir sistemdir. Bu sistem içerisinde ele alınan kıstaslar ile ilgili olarak yapılacak düzeltmeler, iyileştirmeler ve geliştirmeler sayesinde şirketin bilinirliği, rekabet gücü ve marka imajı artmaktadır.

Referans konusunda da bu belgelendirme uygulamasında sayısız firmaya eğitimler, danışmanlıklar veren Aşan Danışmanlık’tan bilgi alabilirsiniz.

ISO 10002 Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi


Müşteri memnuniyeti artışıyla beraber pazar payının artması, müşteri çekmek için harcanacak emek ve maliyetlerin de düşmesi mümkün olmaktadır. Danışmanlık hizmetlerimizden birisi olan bu alanda siz de şirketiniz için düşünüyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sektörün tecrübeli ve mesleki bilgisi yüksek isimlerinden oluşan danışmanlarımız sizlere detaylı bilgiler verecektir. İster canlı destek ister WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece hem bilgi alabilir hem de dilerseniz yaklaşık teklifimizi öğrenebilirsiniz.

Aşan Danışmanlık, uzun zamandır hizmet verdiği danışmanlık alanında irili ufaklı birçok şirketin müşteri memnuniyeti yönetim sistemine kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Müşterilerinin geri dönüşlerinin ve taleplerinin önemsenmesi gerektiğini bilen kimseler için önemli dönüm noktalarından birisi olmaktayız.

ISO 10002 nedir diye başlayan soruların tamamını tüm detaylarıyla cevaplandırarak konuya dair bilgi edinmenizi ardından da başvurunuzu alarak müşteri memnuniyeti yönetim sistemi için gerekli adımları atmanıza yardımcı olmaktayız. Başvurunuzun ardından ilgili süreç boyunca profesyonel bir yaklaşımla danışmanlarımız sizlere kılavuzluk ederek sistemin kurulmasını sağlayacaktır. Müşterilerinize daha fazla önem vererek onlardan gelecek olan olumlu veya olumsuz tüm bildirimlerin değerlendirilmesi böylelikle mümkün olmaktadır. Aynı zamanda iyileştirilmesi ve ya tamamen değiştirilmesi gereken noktalar varsa kolay bir şekilde belirlenebilmektedir. Yine memnun olunan noktaların da belirlenerek geliştirilmesi de bu sistem içerisinde kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Tüm sürecin sağlıklı ve başarılı bir şekilde yürütülerek müşteri memnuniyeti yönetim sisteminin sürdürülebilir hale gelmesi ile şirketin birçok kazanımı gerçekleşmiş olacaktır. Anlaşılacağı üzere oldukça önemli bir süreç olan ISO 10002 için riske atmamak adına profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizi arayabilirsiniz.

ISO 10002 Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi

Ayrıca firmamız Aşan Danışmanlık temsilcileri olarak size bir çok bilgiyi sitesinde sağlamıştır. Kısa bir gezintiye çıkarak anında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

ISO 10002


Genel olarak ISO 10002 nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Kısacası müşteri memnuniyeti yönetim sistemi olarak ifade edebileceğimiz bu standart ile siz de şirketinizin kurumsallaşmasına ve büyümesine önemli katkıda bulunabilirsiniz. Günümüz koşullarında gittikçe agresifleşen rekabet piyasasında güçlü kalmak ve avantaja sahip olmak için siz de bu standartları şirketiniz için mutlaka uyarlamalısınız. Şirketinize kazandıracağınız bu sistem için bizimle iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi için canlı destek hattımızla ya da whatsapp üzerinden bizimle görüşebilirsiniz.

Son olarak bu belge ve diğer ISO Belgeleri ile alakalı önemli veriler, kampanyalar ve eğitimlerdeki önemli nüansları Aşan danışmanlık INSTAGRAM hesabında sizlerle paylaştık. Takip edebilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp