Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

GOTS Belgesi Maliyeti Nedir?

Bizler Aşan Danışmanlık olarak, kurumsal, resmi, tutumlu ve güler yüzlü bir yaklaşımla belgelendirme sektöründe öncü hizmetler sunuyoruz. Sizin için sağladığımız belgelerle, firmalarınızı sektörde öne çıkarmak, dünya pazarında ürünlerinizi kolay ve yasal bir şekilde satmak için gereken adımları atmış oluyorsunuz. Özellikle "Global Organic Textile Standard" (GOTS) sertifikası ile tekstil tedarik zincirlerini belgelendirme konusundaki uzmanlığımızla öne çıkıyoruz.

GOTS belgesi maliyeti nedir alanında firmamızdan bilgi alabilirsiniz. GOTS, aynı zamanda tekstil ürünlerinin ekolojik ve sosyal kriterlere uygunluğunu belirleyen ve tedarik zincirlerini belgelendiren bir standarttır. GOTS´un yoğun çabalarla hayata geçirilen ilk versiyonu 2005´te duyurulmuş, 4.0 versiyonu 2014´te tanıtılmış ve en son 2017´de güncellenmiştir. Hala geçerli olan "Versiyon 5.0" ise standarttaki en güncel sürümdür.

Aşan Danışmanlık olarak organik ürünler alanında kendini kanıtlamış bir kadro ile denetimlerden başarılı bir sonuç ile ayrılmanızı sağlayacağız. Detaylara erişebilmek için iletişim sayfamızdaki numaralarımızı arayabilirsiniz.

GOTS sertifikası, dünya genelinde birçok tekstil firması tarafından talep edilmektedir. Bu, kurumsal kimlik ve güvenlik açısından kritik bir adımdır. GOTS, sorumlu bir üretim anlayışını benimseyerek güvenilir ürünler sunmayı amaçlar. Bu çerçevede, ham maddelerin ilk aşamadan itibaren üreticiye ulaştığı ana kadar organik statüsünün sağlanması gerekmektedir. Bu sertifika sayesinde tekstil firmaları, organik kumaş ve giysilerini sorunsuz bir şekilde yurt dışına ihraç edebilir.

Maliyet Açısından GOTS Belgesi


GOTS sertifikası almak
isteyen işletmeler, belirli koşulları yerine getirdiğinde bu sertifikayı hak eder. Bu süreçte doğru uygulamaları sağlamak için GOTS sertifikası danışmanlık hizmetlerimizden hemen faydalanabilirsiniz. GOTS, %95 oranında organik elyaf içeren ürünler için Etiket 1 ve %70 oranında sertifikalı organik elyaf içeren ürünler için Etiket 2 olmak üzere iki ayrı etiket sınıfı sunar.

GOTS belgesi maliyeti nedir konusunda bilgi veren lider firma olarak, size GOTS sertifikası konusunda rehberlik etmekten ve başarınıza katkıda bulunmaktan memnuniyet duyarız. Sürdürülebilir bir geleceğe adım atmak ve işletmenizi küresel pazarda ön plana çıkarmak için bize ulaşabilirsiniz.

Global Organik Tekstil Standartları (GOTS), çevre yönetimi konusunda bir dizi önemli kritere sahiptir. Bu kriterler, hem organik hem de organik olmayan elyafların işlenmesinde ve üretiminde çevre dostu uygulamaları teşvik etmek amacıyla oluşturulmuştur.

Öncü belgelendirme firması Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakındır. Hemen web sitemizdeki numaramızı arayarak en uygun teklifleri alabilirsiniz.


GOTS Kriterleri Nelerdir?


İşlem halkasının her aşamasında organik ve organik olmayan elyaflar kesinlikle ayrılmalıdır. Bu, ürünlerin organik statülerini korumak için önemli bir adımdır ve standartlar tarafından net bir şekilde tanımlanmıştır.

Maliyet Açısından GOTS Belgesi

Yine bakıldığı zaman yardımcı maddeler, proses kimyasalları ve diğer kimyasal maddeler, çevresel etkileri değerlendirilerek seçilmelidir. Bu, çevreye zararlı kimyasalların kullanımını sınırlamayı amaçlar. Öte yandan da ağır metaller ve organizmaların kullanımı yasaktır. Bu, ürünlerin çevresel toksisitesini azaltmayı hedefler. Ayrıca, klor bazlı ağartıcıların kullanımı da yasaklanmıştır.
GOTS aynı zamanda azo boyalarının kullanımını hiçbir koşulda yasaklar. Bu boyaların içerdiği bazı bileşiklerin kanserojen etkileri olduğu bilinmektedir, bu nedenle GOTS sertifikalı ürünlerde bu boyaların kullanımı kesinlikle reddedilir.

GOTS´un bu anlamda çevre yönetimi kriterleri, her zaman için sürdürülebilirlik ve çevresel koruma ilkelerine bağlı kalarak tekstil endüstrisinin daha yeşil ve güvenli bir yöne evrilmesine katkıda bulunmayı amaçlar. Bu önemli olan kriterler, tüketicilere her zaman için çevre dostu ürünler sunma ve tekstil endüstrisinin çevresel etkilerini azaltma hedefine yönelik önemli adımları temsil etmektedir.

Uygun fiyatlandırma seçeneklerini danışmanlarımız ile size sunacağız, Aşan Danışmanlık işletmesine incelediğiniz web sitesinin iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz..
 

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp