Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

GOTS Sertifikası Ne Demek?

GOTS, yani diğer adı ile Global Organic Textile Standard, tekstil dünyasının gerçek anlamda kahramanıdır. GOTS sertifikası ne demek dendiğinde bu şekilde cevap verebiliriz. Bu standart, tekstil ürünlerini baştan sona inceleyen, organikliğiyle öne çıkan bir düzenleme sistemidir. Peki, GOTS neden bu kadar önemli? Şöyle ki, GOTS, tekstil tedarik zincirini kucağında bebeği gibi taşıyan, çevresel ve sosyal kriterlere önem veren, dünya çapında saygı gören bir standarttır.

Firma olarak uzun yıllardan bu yana bu sektördeyiz. Uluslararası çalışma grubu, yani firmamız, GOTS´u ülkemize tanıttı. O günden bu yana geçen uzun zamandan beri GOTS kendini birkaç kere güncelledi ve en sonuncusu, Versiyon 5.0, 2017 yılında sahneye çıktı. Evet, GOTS sadece modaya uygun değil, aynı zamanda teknolojiyle de iç içe diyebiliriz.

Aşan Danışmanlık irtibat numaralarından hemen bilgi alabilir, ulaşım sağlayabilir ve anında bilgi alabilirsiniz.

Hemen belirtmekte fayda var, GOTS devlet tarafından zorunlu kılınmamış bir standarttır. Ancak bazı ileri görüşlü tekstil firmaları, tedarikçilerinden GOTS standartlarına uymalarını istiyor. Neden mi? Çünkü GOTS standartlarına uygunluk, bir firmanın uluslararası arenada parlamasını sağlıyor. Kim istemez ki dünya çapında tanınan bir sertifika ile iş yapmayı?

GOTS Belgelendirme Firması


Peki, GOTS ne yapıyor da bu kadar özel oluyor? GOTS´un amacı basit ama etkileyici, çevresel ve toplumsal olarak sorumlu bir üretim anlayışıyla, son tüketicilere güvenilir ürünler sunmaktır. Yani, organik pamuktan çoraba kadar olan süreçte her adımın doğru dürüst atıldığını garanti altına alıyorlar.

Tekstil üreticileri için GOTS sertifikası ise adeta bir süper güç desek yeridir. GOTS sertifikası ne demek dendiğinde bu sertifika sayesinde, organik ürünlerini rahatlıkla dünyanın dört bir yanına ihraç edebiliyorlar. GOTS standartları, en az %70´i sertifikalı organik doğal elyaftan üretilmiş tüm tekstil ürünlerini kapsıyor. İplikten giysilere, oyuncaklardan ev tekstiline kadar geniş bir yelpazede etkisi var.
Kısacası, GOTS´un tekstil dünyasındaki yeri benzersiz ve özeldir. Bir çeşit, tekstil dünyasının en önemli belgesidir. Ürünlerine GOTS standartları kazandırmış bir firma, adeta tekstil dünyasının en iyi firmalarından biri oluyor.

Öncü danışmanlarımız ile sektörde size en uygun fiyatları sunacak, en iyi eğitimleri sağlayacağız. Başarılı bir denetimden geçmek için Aşan Danışmanlık´tan bilgi & destek alabilirsiniz.
 

Tekstil Endüstrisinin Lider Belgelendirme Şirketiyiz


Global Organic Textile Standard, organik liflerden üretilen tekstil ürünleri için dünya genelinde kabul gören bir işletme standardıdır. Bu standart, tekstil üretim süreçlerinin her aşamasında yüksek kalite standartları belirlemekle kalmaz, aynı zamanda sosyal sorumluluk gerekliliklerine de odaklanır. GOTS belgelendirme süreci, firmamız tarafından yürütülür ve izleme sistemine dayanır. Sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayan işletmeler, GOTS programına resmi bir şekilde dahil olduklarını belirten ve GOTS logosunun kullanımına izin veren bir lisans veya belge alabilirler.

 GOTS Belgelendirme Firması

GOTS standartları, organik elyaf ve tekstil endüstrisinin tedarik zincirinin tüm süreçlerini kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Hasat sonrası işleme aşamasından nihai ürün tüccarlarına kadar, standart, organik kumaşların izlenebilirliğini ve güvenilirliğini sağlar. Perakendeciler, isteğe bağlı olarak GOTS sertifikası alabilir ve bu sayede çevresel ve sosyal sorumluluklarına dair net bir duruş sergileyebilirler.
GOTS, sertifikasyon sürecinde organik hammadde üretimi için özel kriterlere yer vermez. Organik elyaflar, uluslararası organik standartlara uygun olarak akredite edilmiş sertifikasyon kuruluşları tarafından temin edilmelidir. Bu nedenle de bu sertifika için en doğru adres kesinlikle firmamızdır diyebiliriz.
 
Türkiye´nin neresinde olursanız olun, GOTS belgelendirme hizmeti için uzman kadroya sahip olan Aşan Danışmanlık´tan bilgi & destek alabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp