Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

OHSAS 18001 Belgesi Ne İşe Yarar?

Günümüzde birçok kuruluş marka bilinirliğini, değerini, rekabet gücünü artırmak, mevcut risklerini belirleyerek gidermek veya asgari seviyeye düşürmek, sürdürülebilir bir yönetim sistemi kurmak gibi amaçlarla hareket etmektedir. Bu kapsamdan hareketle yola çıkan kuruluşların yolu mutlaka bizimle kesişmektedir. Faaliyetlerimize başladığımız ilk günden bu yana birçok kuruluşun bu çabalarına yardımcı olmaktayız. Belgelendirme ve danışmanlık firması olarak birçok kuruluşun çeşitli yönetimsel sistemler kurarak uygulamalarına katkı sağlamaktayız. Bu sistemlerden birisi de OHSAS 18001 standartları ile gerçekleştirilen iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi olmaktadır.

Uluslararası geçerliliğe sahip olan bu standartları bünyesinde başarıyla uygulayan şirketler ilgili belgeyi de alarak tüm paydaşlarıyla ve sektöründeki hedef kitlesiyle rahatlıkla paylaşabilmektedir. Bu kavramlarla daha evvel herhangi bir şekilde karşılaşmamış veya yeterince bilgisi olmayan kimseler tarafından başta OHSAS 18001 belgesi ne işe yarar olmak üzere konuyla alakalı olarak pek çok soruyu almaktayız. Siz de benzer sorular ve cevapları için canlı destek hattımızla iletişime geçebilirsiniz. Ya da whatsapp iletişim kanalımızı kullanarak tüm merak edilenlere ve sorulara detaylı cevapla alabilirsiniz. Uzmanlarımız bu konuda sizlere yardımcı olarak bilgi sahibi olmanızı sağlayacaklardır.

Aşağıdaki başlıkta yer alan soruların tamamını öğrendiğiniz bu sayfamızda ayrıca teklif talep etmek isterseniz Aşan Danışmanlık tüm çalışanları ile yanınızdadır. Büyük bir ekip ile tüm Türkiye’de hizmet vermekteyiz.

OHSAS 18001 Belgesi Nedir, Nasıl Alınır, Ne İşe Yarar?


OHSAS 18001
uluslararası arenada iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri için kabul görmüş bir dizi standartlardan oluşmaktadır. Kuruluşların iş sağlığı ve güvenliğine dair tüm riskleri yönetebilmelerine, performanslarını geliştirebilmelerine ve çalışanlarına sağlıklı ve güvenilir bir çalışma ortamı oluşturmalarına olanak tanımaktadır. Bu standartların gereğince uygulanması sonucunda kuruluş için birçok kazanım da beraberinde gelmektedir. Başta iş kazalarının azalması olmak üzere çalışan memnuniyetinin ve veriminin artması, ulusal ve uluslararası yasalara uyumluluk, diğer yönetim sistemleri ile uyumluluk, müşterilerin beklentilerinin karşılanması ve memnuniyetlerinin artması gibi birçok fayda sağlaması söz konusudur.

Aynı zamanda iş kazalarının azalması ile birlikte iş gücü kaybının azalması, çalışanların güvenilir ve sağlıklı bir ortamda çalışmaları yönünde güvenlerinin artması, müşterilerle, tedarikçilerle ve diğer tüm paydaşlarla iş ilişkilerinde daha sağlam ve güvenilir bir bağın sağlanması mümkün olmaktadır.

Kısacası OHSAS 18001 belgesi ne işe yarar sorusuna bunlarla cevap verebiliriz. Konuya ve belgelendirme sürecine dair detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Uzmanlarımız tüm sorularınıza ve aklınıza takılanlara detaylı cevaplar vererek bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca belgelendirme sürecine dair tüm adımları tek tek izah ederek sürece dair aklınızda bir düşünce ve yol haritası oluşmasını sağlayacaktır. Siz de bu duruma göre kendinizce bir planlama yaparak hiç vakit kaybetmeden belgelendirme sürecinin başlamasını sağlayabilirsiniz. Danışmanlarımız ve uzman teknik kadromuz ile tüm süreç boyunca sizlere rehberlik ederek başarılı bir şekilde iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemine kavuşmanıza destek olacağımızdan emin olabilirsiniz.

OHSAS 18001 Belgesi Nedir, Nasıl Alınır, Ne İşe Yarar?


OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği


Genel hatları ile OHSAS 18001 belgesi ne işe yarar sorusuna değindikten sonra biraz da belgelendirme sürecinin işleyişine bir göz atalım. OHSAS 18001 belgesi almak için ilk olarak bizimle iletişime geçerek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Ardından kuruluşunuzun mevcut durumu incelenerek risk değerlendirmesi ve tehlike analizi yapılacaktır. Süreç içerisinde ilgili standartların gerçekleştirilmesi adımları devam ederek nihayetinde denetimleri gerçekleştirilecektir. Tüm süreç başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra ilgili belgeyi almaya hak kazanacaksınız.

Çok daha fazlası için Aşan Danışmanlık temcilerileri ile görüşün. İhtiyaç duyduğunuz tüm ISO Sertifikalarını en uygun fiyatlardan size sunalım. Aramanız bizden bilgi almanız sizi aydınlatacaktır. Arayabilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp