Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

İyi İmalat Uygulamaları (GMP) Nedir?

Dilimize iyi imalat uygulamaları olan geçen GMP (Good Manufacturing Practices), insan sağlığını doğrudan etkileyen başta kozmetik olmak üzere gıda, medikal cihaz ve ilaç sanayi gibi alanlarda yapılan üretimlerin kaliteli ve güvenilir olmasını sağlamayı hedefleyen standartlar kümesidir. Bu çerçeveden hareketle ürünlerin her bir aşamada belirli kurallar çerçevesinde üretilmesini ve tüketiciye ulaştırılmasını hedeflemektedir.

GMP İyi Üretim Uygulamaları | GMP-GDP Nedir? Nasıl Alınır?


Oldukça geniş kapsamı bulunan GMP, personellerin yeterliliğinden üretim tesislerine ve diğer tüm ekipmanlarına kadar her bir aşamanın düzenlenmesini ve iyileştirilmesini ifade etmektedir. Böylece ürünlerin ilgili standartlar çerçevesinde üretilerek kontrol edilmesini ve tüketiciye sunulması sağlanabilmektedir. Yüksek kalite ve güvenilirlik standartlarının korunarak ilgili süreçlerin belirli kurallar çerçevesinde yürütülmesini garanti altına almaktadır. Özellikle kozmetik başta olmak üzere ilaç, gıda vb. sektörlerde olmazsa olmazlardan birisidir.

Bu konuda yıllardır yürütmekte olduğumuz çalışmalar kapsamında danışmanlık hizmetlerimizi aralıksız sürdürmekteyiz. Ülkemiz için henüz yeni bir kavram olmasa da tanınırlığı yeni yeni yayıldığı için firmamıza çok sayıda iyi imalat uygulamaları (GMP) nedir tarzında sorular gelmektedir. Hem whatsapp hattımız hem de canlı iletişim kanalımız aracılığıyla gelen bu soruları büyük bir titizlikle cevaplamaktayız. Siz de firmanız için GMP belgesi almak ve standartlarını uygulamak için vakit kaybetmeden bizi arayabilirsiniz.

Türkiye’nin GMP ile alakalı en tecrübeli danışanları Aşan Danışmanlık firmasında yer almaktadır. Hemen web sitemizdeki telefon numaralarımız aracılığıyla bilgi ve destek alabilirsiniz.
 

Kozmetik İyi Üretim uygulamaları (GMP) Kılavuzu


İyi üretim uygulamalarının
sağlanabilmesi adına personellerin eğitimine, üretim ekipmanlarının doğru kullanımına, hijyen ve temizlik kaidelerine, tüm süreçlerin dokümasyonunun yapılmasına, üretim süreçlerinin sürekli izlenmesine ve kontrolüne, hata ve sapma yönetimleri ve iç denetimlerine dikkat edilmelidir.

İyi İmalat Uygulamaları (GMP) Nedir?

Tüm bu süreçler ve hususlar en ince ayrıntısına kadar ilgili standartlar çerçevesinde gözden geçirilerek iyileştirilmektedir. Böylelikle ürün kalitesinin korunması ve iyileştirilmesi en iyi şekilde sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu standartlar uygulandıkları sektöre bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber genel hatları ile bahsedildiği gibi şekillenmektedir. Örneğin gıda sektöründe uygulanırken ürünlerin insan sağlığına uygun bir şekilde üretilmesi amaçlanırken kozmetik sektöründe ise bu ürünlerin cilt üzerinde olumsuz etkilere yol açmamasına odaklanılmaktadır. Böylece ana hedefler sektörüne göre değişmekle birlikte hepsinin temelinde ürünlerin sağlıklı ve güvenilir bir biçimde üretilmelerini sağlamak yer almaktadır. İyi imalat uygulamaları (GMP) nedir diye sorulduğunda genel itibariyle yukarıda bahsedildiği gibi açıklamalar yeterli olacaktır. Biz de uluslararası bağımsız denetleme ve belgelendirme kuruluşu olarak danışmanlık hizmetleri verdiğimiz siz değerli danışanlarımıza bu çerçevede rehberlik etmekteyiz. Uzmanlarımız ve teknik ekibimizle sizlere kılavuzluk ederek iyi üretim uygulamaları sistemini bünyelerinde uygulayarak sürdürülebilir hale getirmelerine katkı sağlamaktayız.

GMP uygulamaları, üretimin en başından tüketiciye ulaştırılana kadarki aşamaların tamamını konu edinmektedir. Gerekli koşulların adım adım uygulanması sonucunda üretim süreçlerinin verimliliğini artırmaktadır. Aynı zamanda bu durum ürün kalitesinin artmasıyla birlikte müşteri memnuniyetinin de artmasını beraberinde getirmektedir. GMP ile üretim hataları ve bu süreçteki aksaklıklar giderilerek bunlara bağlı sorunlar asgari düzeye düşürülmektedir. Bu hususlar aynı zamanda yasal uyumluluğun da sağlanmasını ve piyasadaki rekabet gücünün artmasını, pazar payının yükselmesini sağlamaktadır. Marka tercih edilebilirliği, tanınırlığı ve imajı da artarak büyük kazanımlar sağlamaktadır. Siz de şirketiniz için bizi arayarak İyi imalat uygulamaları (GMP) nedir sorusuyla başlayarak ön bilgilendirmeleri aldıktan sonra bizimle çalışmaya başlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili olarak whatsapp hattımızdan Aşan Danışmanlık firmamızın müşteri temsilcileri ile irtibata geçebilir, dilediğiniz soruların yanıtlarını anında alabilirsiniz. Nerede olursanız olun hızlı teklif ve bilgilendirme hizmetlerini Aşan olarak size sağlayabilmekteyiz. Bizi arayabilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp