Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

ISO 9000

ISO 9000 belgelendirme sürecini tüm aşamalarıyla titiz bir şekilde yönetiyor, kalite standartlarına uygunluğunu bu sertifikayla tescillemek isteyen firmalara yardımcı oluyoruz. Böylece işletme, kurum ve kuruluşlara rekabet avantajı, süreç performansı ve uluslararası Pazar gibi alanlarda büyük ayrıcalıklara kavuşma imkânı tanıyoruz.

Bu alanda profesyonel danışmanlık, denetim ve uygulama faaliyetleri yürüten bir firma arıyorsanız, ihtiyaç duyduğunuz desteğe bizi tercih ederek ulaşabilirsiniz. Böylece ISO 9001 sertifikalandırma sürecini başarıyla yöneterek, firmanızın değerine değer katma şansı yakalayabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık ile en uygun fiyatlardan ISO 9000 Sertifikası sahibi olabilirsiniz.

ISO 9000 Belgesi Nasıl Alınır?


Firmanızın kalite yönetim sisteminee uygunluğunu ispatlamaya yarayan bu belgeyi alınabilmeniz, ilgili denetimlerden başarılı bir şekilde geçmenize bağlıdır. Bu doğrultuda, ISO 9001 belgesi nasıl alınır? diye araştırma yapanların tâbî tutulacağı süreci anahatlarıyla şöyle özetleyebiliriz:

1.    Öncelikle firmanız hakkında kapsamlı bilgi topluyor, belgelendirme sürecinde ihtiyacımız olacak tüm doneleri bütüncül bir bakış açısıyla denetliyoruz.
2.    Yönetim Sisteminize ait dokümantasyonunuzu inceliyor, sahadaki uygulamalarınızı gözden geçiriyor ve bunların ISO 9001 standartlarına uygunluğunu kontrol ediyoruz.
3.    Kalite sistemlerinizi oluşturma ve tescilleme için gerekli olan her türlü uygulamayı ve önlemi hayata geçirmenize yardım ediyoruz.
4.    Sisteminizi ISO 9001 koşulları kapsamında doğrultusunda çeşitli denetimlerine tâbî tutarak, ayrıntılı testlerden ve analizlerden geçiriyoruz.
5.    Eğer sistemin standarda uygun olduğunu tespit edersek takdirde ISO 9001 belgelendirme sürecinin tamamlanıp ilgili sertifikanın firmanız adına düzenlenmesini sağlıyoruz.

Profesyonel ISO 9001 sertifikalandırma hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, ihtiyaç duyduğunuz kapsamlı bilgilendirme ve desteğe firmamız sayesinde ulaşabilirsiniz.

Aklınıza takılan hususların tamamı için müşteri hizmetleri numaramıza iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için Aşan Danışmanlık firmamıza Ait INSTAGRAM hesabımızı takip edebilirsiniz.

Aşağıda ISO 9000 nedir? Hangi alanları kapsar? Faydaları nelerdir? Gibi konular ele alınmıştır. ISO 9000 üreticiler için kalite sitemini devam ettirmek kalite güvencesine yönelik bir standarttır. Aşan Belgelendirme, ISO 9000 Belgesi olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Gerekli belgeler temin edildiğinde, uzman kadromuzla yılların verdiği tecrübe ile sizlere yardımcı olmaktayız. 7/24 bizimle iletişim kurabilir. ISO 9000 Belgesi hakkında bizden bilgi alabilirsiniz.

 

 

ISO 9000 Standartları Nedir?

ISO 9000 standartları, işletmelerin aktif ve yararlı bir kalite sistemini sürdürmek için uygulamaları gereken kalite sistem kapsamını yaygın, etkin bir şekilde belgelendirmesine faydalı olmak için geliştirilmiştir. Bu standart gerekli olan her üreticiye uygulanmaya başlanmıştır.
ISO 9001, kuruluşların müşterilerini memnun etmelerine, yasal gereklilikleri karşılamalarına ve sürekli iyileştirme elde etmelerine yardımcı olmak için hizmet sektöründe, eğitimde ve devlette kalite yönetimi için bir temel olarak kullanılıyor.
ISO 9000 standartlar dizisi, ailesi 1987 yılında ilk olarak Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından ilan edildi. Önce Avrupa´da baya popülerlik kazandılar, daha sonra 1990´larda ABD´ye yayılım sağladılar. Şartlar ve durumlar insanların kalite anlayışı değiştikçe bu standart sürekli revize edilmiştir.

İşletmelerin kalite sistemi devamlılığı için gereksinim duydukları kalite sistem kapsamlarını etkin bir şekilde belgelendirmelerine yardımcı olmak için geliştirilmiş kalite yönetimi ve kalite güvencesine ilişkin bir dizi uluslararası standart olarak tanımlanır. Yasal yeterlilikleri sağlamak, sürekli iyileştirme sağlamak, müşterileri memnun etmek, ISO 9000 gerekliliklerindendir. Kalite sisteminin temel adımı olarak adlandırılabilir.

 •  ISO 9000, Uluslararası Standardizasyon Örgütü(ISO) tarafından birden fazla ülke için geçerli olan ISO 9000, bir dizi standartlar bütünüdür. ISO 9000 bir üreticinin , “eğitim, insanlar, donanım, hizmet, tesisler” birden fazla alanına hitap etmektedir. Bu kapsamlar içerisinde olan üreticiler müşterilerini de fazlasıyla memnun eder. Müşteri ihtiyaçları, müşteri memnuniyeti esas alınmaktadır.
 •  ISO 9000, kalite güvencesi ve yönetimi için uluslararası kabul görmüş bir dizi standarttır.
 •  ISO 9000, kalite yönetim sistemleri içerisinde en iyi prosedürleri, standartları ve yönergeyi ortaya çıkarmaktır.
 •  Uluslararası Standardizasyon Örgütü tarafından yayınlanan, evrensel olarak anlaşılabilir ve kabul görülebilir kalite standardını tamamlayan mal ve hizmetlerin üretimini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.
 •  ISO 9001 belgesine sahip olmak isteyen üretici, kuruluş ISO 9000’in ailesi içerisinde bulunmaktadır.
   

ISO 9000


Kalite Yönetim İlkeleri Nelerdir?

Müşteri odaklılık - Müşterinin İhtiyaçları ve istekleri karşılanmalı
Liderlik- Üreticilerde amaç ve yön oluşturulmalı
Halkın Katılımı- Çalışanlar aktif olarak katılmalı
Süreç yaklaşımı- Çalışmalar süreç olarak görüldüğünde verimlik artar.
Yönetime sistem metodolojisi- Süreçleri belirlemek ve anlamak, etkili ve verimli çözümlere katkıda bulunur.
Sürekli iyileştirme- Şirketlerin her zaman önceliği olmalı ve bu durumda hep gelişme sağlanır.
Karar vermeye olgusal yaklaşım – Bilgiler tamamlandıktan sonra kararlar verilmelidir.
Eşit derecede değerli tüccar ilişkileri- Herkes fayda sağladıktan sonra daha fazla değer yaratılır.

 

ISO 9000 Sağladığı Yararlar 

 •  İşletmenin piyasada saygınlık kazanmasını sağlar.
 •  Kalite bilincinin artması
 •  Sürekli iyileştirme
 •  İşletmenin uluslararası bir kalite belgesine sahip olması
 •  Müşterinin önemini vurgulaması(sadakat ve güven artışı)
 •  Giriş, çıkış, üretim kontrollerin süreklilikle devamı.
 •  Kurumsallaşma konusunda önemli adımlar atılması.

 

ISO 9000 Standart Serisi

ISO 9000, Kalite yönetim sistemlerinin tamamını en temel özelliklerini ayrıntılı şekilde ortaya koymaktadır.
ISO 9000´in uygulanabilir alanı ISO 9001´dir. Belge alan kuruluşların ISO 9001´i karşıladığı kabul edilmektedir. Bu belgenin alınması, bir yıldan fazla süren ve standartlara uygunluğu kanıtlamak için önemli belgeler gerektiren bir süreçtir.

ISO 9000 Standartlar Serisi 4 temel standartan oluşmaktadır:

 • ISO 9000 : Kalite Yönetim Sistemleri – Temel Terimler ve Sözlük
 • ISO 9001 : Kalite Yönetim Sistemleri – Şartlar
 • ISO 9004 : Kalite Yönetim Sistemleri – Performansın İyileştirilmesi İçin Kılavuz
 • ISO 19011: Yönetim Sistemleri Tetkik Kılavuzu

 

ISO 9000 Belgesi İçin Gerekli Belgeler

Bir kuruluş bu belgeye sahip olmak istediğinde, faaliyet belgesi, vergi levhası, ürün bilgisi içerikleri gerekmektedir.
Sizlere ISO 9000 konusunda Aşan Belgelendirme ve Danışmanlık olarak yardımcı olabiliriz. Ayrıca ISO 9000 kapsamında olan diğer belgeler içinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adım Adım ISO 9001 Sertifikası Nasıl Alınır?

Başlangıçta yapılması gereken ilk şey akreditasyonu doğru olarak belirlemektir. Firmamız bunu; çalışan sayınız, çalışma yapılan ülkelerin kriterleri, çalışma yaptığınız mevcut şirketler, faaliyetleriniz gibi unsurları dikkate alarak tespit etmektedir.

ISO 9001 denetiminin ilk etabında; yönetim sisteminin dokümantasyonunu ve standarda uygunluğunu denetlemekte, böylelikle asgari gerekliliklerin sağlanıp sağlanmadığını ortaya koymak suretiyle ikinci Aşamaya geçmektedir.

Birinci aşama denetimlerimiz şirketinizin faaliyetlerine ve belge kapsamına göre masa başında veya şirket bünyesinde gerçekleştirilebilmektedir.

Şâyet bu denetim sırasında bir uygunsuzluk saptamazsak; o takdirde sıra, ikinci Aşama denetiminin organize edilmesine gelecektir. Bu etapta fiziki şirket şartlarını ve ilgili uygulamaları kontrol edilecektir. Firmamız bu süreçte de hiçbir uygunsuzluk bulmaz ise, kalite belgenizin hazırlanmasına yönelik bir engel kalmamış demektir.

Fakat denetimlerimizde bir uygunsuzluk tespit edecek olursak, bulunannu tarafınıza bütün detaylarıyla bildiriyor ve söz konusu pürüzleri gidermeniz için süre tanıyoruz. Bu sayede gereken faaliyetlere yönelik aksiyon almanıza olanak veriyoruz. Yaptığınız faaliyetlere dair kanıt dokümanlarını bize teslim etmenizin ardından tekrar değerlendirme sağlıyor, her şeyin sorunsuz olması durumunda belgenizin düzenlenmesi için işlemleri başlatıyoruz. Bazı durumlarda ise düzeltmeleri yerinde incelemeye ihtiyaç duyabiliyoruz.

Bu arada ISO 9001 sertifikası almak isteyen firmalardan -sektöre ve işletmenin kurumsal yapısına göre değişmekle beraber- çeşitli belgeleri ibraz etmesini istiyoruz. Örneğin; resmi personel listesi, vergi levhası, üretim izni ve kapasite raporunu, bunlardan yalnızca birkaçı olarak sıralayabiliriz.

Tüm ISO 9001 sertifikalandırma süreçlerine ilişkin daha fazla detayı firmamıza başvurarak öğrenebilir, bu alanda ihtiyaç duyduğunuz çözümlere rahatlıkla ulaşım sağlamanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Uygun fiyatlandırma seçenekleri için sizlerde doğru adımları atabilmek adına Aşan Danışmanlık ile irtibata geçiniz. Türkiye’nin önde gelen danışmanlık firması Aşan’da sizler için tüm detaylar düşünüldü. Bizi arayın ve sizlerde bilgi sahibi alın.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp