Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

ISO 45001 OHSAS 18001 Arasında Ne Fark Var?

ISO 45001 ve OHSAS 18001 standartları, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerinin geliştirilmesi için kullanılır. Ancak ISO 45001 standardı kapsam olarak daha geniştir ve OHSAS 18001’in yerini almıştır. Böylelikle işletmelerin çok daha ayrıntılı bir şekilde İSG düzenlemesi yapmasının önü açılmıştır. Aynı zamanda tedbirlerin ekstra sıkılaştırılması, çalışan ve işletmelerin avantajlarının artmasına da doğrudan katkıda bulunur.

Aşan Danışmanlık ile ihtiyacınız olan en güncel belgeye erişmeniz mümkündür, sitemizdeki telefon numaramızdan danışmanlarımıza hemen erişin.

Uluslararası standartlar çerçevesinde çalışmalarınızı pekiştirmek için hemen harekete geçmelisiniz. Özellikle meslek hastalıkları ve iş kazaları gibi olumsuz olayları bertaraf etmek adına gereken hassasiyeti göstermeli ve uzman ekibimizle irtibat kurmalısınız. Gerçekleştireceğiniz başvurunun hemen ardından konusunda gerekli donanıma sahip olan kadromuzun özel yöntemlerinden de yararlanabilirsiniz. En hızlı şekilde destek almanın en ideal yolu ise iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle bağlantıya geçmektir. Böylece “ISO 45001 OHSAS 18001 arasında ne fark var?” sorusunun yanıtını da ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

ISO 45001 ve OHSAS 18001 Farkları


Standartlar, iş sağlığı ve güvenliği adına geliştirilen oldukça önemli konuları içerisinde barındırır. Güncel olarak ISO 45001 standardı kullanılıyor olsa da her iki sistem arasındaki farkların bilinmesi de çok önemlidir. Genel olarak aralarında bulunan farkları ise aşağıda görebilirsiniz:

•    ISO 45001, ISO yönetim sistemleri ile uyumluluğu fazlasıyla arttırır. Risk tabanlı düşüncenin vurgulandığı bu standartlar, iş sağlığı ve güvenliğini iş süreçlerine entegre etmeyi hedefler. OHSAS 18001 ise daha spesifik yapısıyla dikkat çeker. Yalnızca belli noktalara odaklanır ve genel olarak ISO 9001 ve ISO 14001’e göre daha farklıdır.

•    ISO 45001, organizasyonların iş sağlığı ve güvenliği tehditlerini belirleme, değerlendirme ve kontrol etme adımlarının tamamını içerisinde barındırır. OHSAS 18001 ise risk yönetimini ele alıyor olsa da ISO 45001 kadar detaya sahip değildir.

•    ISO 45001, çalışan katılımına önem verir ve İSG açısından performansın izlenmesi ve sürekli olarak iyileşmenin hedeflenmesini sağlar. OHSASH 18001 de çalışan katılımını desteklese de ISO 45001 kadar ayrıntılı bir çerçeve sunmaz.

•    ISO 45001, uluslararası geçerliliğe sahip bir standarttır. Organizasyonların iş sağlığı ve güvenliği açısından uyumlu hale getirilerek belgelendirilmesine katkıda bulunur. OHSAS 18001 ise ISO 45001 uygulamasından önce belgelendirme için tercih edilmiş ve 2018 yılı itibariyle geçerliliği sonlanmıştır.

ISO 45001 OHSAS 18001 Arasında Ne Fark Var?

Küresel düzeyde varlığını sürdüren ISO 45001 sayesinde iş sağlığı ve güvenliği alanında çok daha önemli detaylar göz önüne alınmıştır. Siz de belgenizi hemen almak ve tüm gerekliliklere uyum sağlamak için bizi aramalısınız.

Çok daha fazlası için Aşan Danışmanlık müşteri temsilcileri hizmetinizdedir, hemen erişmek için iletişim sayfamızı kullanın.
 

Kaliteli ve Güvenli Belgelendirme Hizmetlerimizi Keşfedin


ISO 45001 iş sağlığı ve güveliği yönetim sistemleri için son derece verimli ve etkili çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İhtiyaçlarınızı karşılamak ve oldukça güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak için var gücümüzle destek sunmayı sürdürüyoruz. Başvurunuz ile beraber çalışmalarımızı derhal başlatıyor ve elde edeceğiniz avantajları arttırmayı planlıyoruz.

İlk etapta denetim yaparak, mevcut gereksinimlerinizi çok daha net bir şekilde tespit etmekteyiz. Böylelikle dokümantasyon ve eğitim gibi tüm konularda ekstra verimli çalışmalar yapmamız da kolay bir hale gelir. Bu aşamada yapmanız gereken ilk iş ise uzman ekibimizle görüşerek, firma faaliyetleriniz ve çalışma alanınızla ilgili tüm detayları iletmektir.

Çok daha fazlası için ise Aşan Danışmanlık firmamıza ait INSTAGRAM hesabımızdan bilgi alabilirsiniz. Sektörel önemli verileri bu platformda sizler için paylaşıyoruz. Sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan anında teklif talebinde bulunabilirsiniz. Bizi aramaktan çekinmeyiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp