Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

ISO 45001 Nedir?

Uluslararası yetkili kurumlar tarafından belirlenen standartları içeren iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri “ISO 45001 nedir?” sorusunun cevabıdır. Bir kurum veya kuruluşun iş sağlığı ve güvenliği hakkında performansını kontrol altına almak, doğru şekilde geliştirmek ve aralıksız bir şekilde iyileştirmek amacıyla kullanılan yöntemleri de içerir. Aynı zamanda iş yerlerinde çalışanların güvenliği ve sağlığını korumak ile beraber meslek hastalıkları ve iş kazalarını da en aza indirmeyi amaçlar.

ISO tarafından geliştirilen bu standart, OHSAS 18001 standardının yerini almış ve çok daha kapsamlı bir şekilde hazırlanmıştır. Bunun yanı sıra dünya genelinde hem benzer hem de anlaşılır bir temel üzerinde uygulanması hedefiyle ortaya çıkarılmıştır. ISO 45001 konusunda profesyonel ve doğru hizmet almak ise son derece önemlidir. Konusunda gerekli uzmanlığı taşıyan danışmanlarımız aracılığıyla dilediğiniz zaman destek alma fırsatına sahipsiniz. Bu sayede şirketinizin marka değerini arttırmakla beraber oldukça güvenli bir çalışma ortamı hazırlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Sertifikaya sahip olmak için Aşan Danışmanlık eğitmenleri ve danışmanları hizmetinizdedir. Sitemizde yer alan numaralarımız ve diğer irtibat kanallarımız ile Aşan ekip liderlerine ulaşabilirsiniz.

ISO 45001 Kapsamı Nedir?


ISO 45001, oldukça değerli bir kapsama sahiptir. Bu kapsam, iş sağlığı ve güvenliği konusunda firmaların gereksinimlerinin doğru ve hızlı bir şekilde tamamlanmasına katkıda bulunur. Genel olarak kapsam detaylarını aşağıda görebilirsiniz:

•    İşletmelerin iç ve dış bağlamda risk oluşturabilecek durumlar için tam anlamıyla donanımlı bir şekilde hareket etmesi hedeflenir.
•    Çalışanların yanı sıra müşteri ve diğer paydaşların net olarak beklentilerinin anlaşılarak karşılanması amaçlanır.
•    İş sağlığı ve güvenliği politikasının açıkça belirlenmesi ile birlikte sorunsuz bir iletişim ağı kurulmasına katkıda bulunur.
•    Muhtemel risklerin belirlenmesi ve bu doğrultuda planlama yapılması kolaylaşır.
•    Kriz durumlarında nasıl hareket edilmesi gerektiği ortaya çıkar.
•    Kurulan sistemin kusursuz biçimde devam ettirilmesi ve yakından takip edilmesi pratikleşir.
•    Performans yakından izlenerek, tüm gerekli durumlarda ek tedbirler hayata geçirilir.
•    Periyodik olarak denetimlerin gerçekleştirilmesi sayesinde kalıcı ve sürekli bir iyileştirme de mümkün olur.

Yukarıda belirttiğimiz kapsam detaylarının yanı sıra ek faktörler hakkında da net biçimde deneyim kazanmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden uzman danışmanlarımız ile irtibat kurmalısınız. Bu sayede kurumunuzun bu konu için göstermiş olduğu özeni de rahatlıkla gözler önüne serebilirsiniz.

ISO 45001 Nedir?

Aşan Danışmanlık olarak web sayfamızda bu sertifika ile alakalı bir çok detaya yer verdik. Hemen sitemizden inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

ISO 45001 Avantajları Nelerdir?


ISO 45001 standardı, iş yerlerinde meydana gelebilecek ölüm, yaralanma, hastalık ve diğer tüm kayıplara karşı, tam anlamıyla koruma kalkanı oluşturulmasının önünü açar. Aynı zamanda çalışmaların diğer faaliyetler ile entegre edilmesi, kaynakların verimli biçimde kullanılmasını da kolaylaştırır. Bunun yanı sıra kurumunuzun itibarını yükselten uygulamalar, tarafınıza duyulan güvenin yüksek derecede gelişmesini de destekler. Böylelikle şirket olarak stratejilerinizi hayata geçirme noktasında herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Hayata geçirilen işlemler, çalışanların motivasyonu üzerinde de olumlu ve büyük bir etki yapar. Bu sayede kurum kültürünün yaygınlaştırılması da ciddi oranda kolay bir hale gelir. İş sağlığı ve güvenliği hakkında hem ulusal hem de uluslararası mevzuat ve koşullara uyum sağladığınızı da açıkça gösterebilirsiniz. Aynı zamanda doğal olarak meslek hastalıkları ve kaza gibi olumsuz durumların fazlasıyla azalması mümkün olur. Bu durum, doğrudan iş gücü kaybının da önüne geçer. Siz de çalışanlarınızı korumak ve kuruluşunuzun adından söz ettirerek, duyulan güveni arttırmak için bizi tercih edin.

Uygun fiyat politikası ve doğru eğitim standartları ile Aşan Danışmanlık sizi sürece hazırlar. Daha fazla bilgi ve detay için sitemizde yer alan numaralarımızı arayın veyahut canlı destek hattımızdan bilgi alın. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp