Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

ISO 22716 Sertifikası

Günümüzde kozmetik sektöründe yer alan firmaların alması gereken önemli belgelerin başında ISO 22716 sertifikası gelmektedir. Bu sertifika kozmetik alanında üretilen ürünlerin geliştirilmesi, üretimi, depolanması ve son kullanıcıya transferi gibi her bir aşamasında uygulanması önerilen iyi üretim uygulamaları (GMP) ile ilgili oldukça detaylı standartlardan oluşmaktadır. Bu standartlar sayesinde kozmetik alanındaki ürünlerin üretim, kontrol, depolama ve transfer aşamaları en ince ayrıntısına kadar ele alınarak sistematize edilmektedir.

Tüm bunlar da iyi üretim uygulamaların bir göstergesi olarak kabul edilerek tüketicilere ve diğer ilgili paydaşlara ilan edilmektedir. Böylece ürünün güvenilirliği, tercih edilebilirliği, marka değeri gibi hususlarında artma söz konusu olmaktadır. Tüm bunlar şirketin piyasalardaki rekabet gücünün artmasına ve beraberinde de pazar payının artmasına katkı sağlamaktadır. Günümüzde hızla artan rekabet ortamında bilinçli tüketicilerin de arttığı gerçeğinden yola çıkarak bu sertifikanın ne kadar önemli olduğunu kolaylıkla görmekteyiz.

Bu nedenle kozmetik sektöründe yer alan firmalar bu sertifikayı almak için bizimle sık sık irtibata geçmektedir. ISO 22176 belgesini vermek üzere uluslararası yetkili kuruluş olan firmamız bu alanda aralıksız hizmet vermektedir. Uzun yıllardan bu yana bizimle çalışan sayısız işletmenin bu sertifikayı almalarına yardımcı olduk. Siz de işletmeniz için bu sertifikayı almayı düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gerek çağrı merkezimiz gerekse whatsapp destek hattımız bu alanda bilgi alabileceğiniz iletişim kanallarımız olarak sizlere destek olmaktadır.

Türkiye’nin her yerinde sizin hizmetinizdeyiz Aşan Danışmanlık firmamızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

ISO 22716:2007 Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları


İyi üretim uygulamaları
kapsamında kozmetik ürünlerinin üretilebilmesini sağlamanın en uygun ve etkili yolu uluslararası standartlardan oluşan ISO 22716 sertifikası olmaktadır. Bu sertifika sadece bir belge değil aynı zamanda bir yönetim sistemini de ifade etmektedir. Ürünün kalitesi, güvenliği ve etkinliğini garanti etmeyi hedeflemektedir. Ürünün hammadde temininden üretim ortamına, ürün kalitesinden işçi sağlığı ve güvenliğine kadar birçok alanı kapsamaktadır. Tüm bunların ürünün üretim süreçleri boyunca sağlanabilmesi adına gerekli prosedürleri ve işlem basamaklarını içermektedir. Aynı zamanda ürünlerin iade veya arızalanma gibi olumsuzluklara karşı bir önlem alarak bu tür sorunların en az seviyelere indirgenmesine katkı sağlamaktadır.

Bu sertifikayı almak için firmamıza başvuruda bulunduğunuzda öncelikle genel bir bilgilendirme ile konuya dair bilgi sahibi olacaksınız. Ardından aklınıza takılan tüm sorulara ve merak edilenlere dair bilgileri detaylarıyla talep edebilirsiniz. Ardından bizimle çalışmaya karar verdiğinizde tarafınıza atanacak uzman denetçilerimiz eşliğinde ilgili süreçler ivedilikle başlayacaktır. İlk olarak üretim ve yönetim süreçleri gözden geçirilerek ISO 22716 standartlarına uygun hale getirilmek için gerekli iyileştirmeler yapılacaktır. Ardından gerekli denetimler denetçilerimiz eşliğinde gerçekleştirilecektir. Bu denetimler esnasında ISO 22716 standartlarının tüm gereklilikleri detaylı bir şekilde incelenecektir. Süreç sonunda denetimlerin de başarılı geçmesiyle birlikte sertifika düzenlenerek tarafınıza verilecektir.

Aşan Danışmanlık bölgesinizde en iyi fiyatlardan size destek verebilmektedir. Detaylar için canlı destek hattından bilgi alabilirsiniz.
 

ISO 22716 GMP Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları


Danışmanlık ve belgelendirme kuruluşu olan firmamızdan alacağınız ISO 22716 sertifikası süresiz geçerliliğe sahip bir belge olmadığı için belirli periyotlarla denetimlerinin sürdürülmesi ve belgenin yenilenmesi gerekmektedir. Bu konuda uzmanlarımız sizlere rehberlik ederek gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Bu sertifikayı aldıktan sonra şirketinizin marka değerini, kurumsal imajını, ulusal ve uluslararası arenadaki pazar payını, sektörel rekabet gücünü artırarak hem tüketicilere hem de diğer tüm paydaşlara güven sağlamış olacaksınız.

Aşan Danışmanlık firmasının müşteri temsilcilerinden INSTAGRAM üzerinden DM ile bilgi alabilirsiniz. Aklınıza takılan hususların tamamı için bize sitemizdeki numaralarımızdan ve whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz. Arayın ve bizden bilgi alın.  

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp