Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

ISO 22716 Belgesi Nedir?

Bir ürünün kaliteli ve güvenilir olması her sektör için olduğu gibi kozmetik sektöründe de büyük bir önem arz etmektedir. Hayatımızın adeta bir parçası haline gelmiş olan kozmetik sektöründe tüketici ve çevre sağlığı açısından bu durum çok daha önemli olmaktadır. Hal böyle iken bu sektörde üretilen ürünlerin kaliteli ve güvenilir olması amacıyla hammadde temininden itibaren başlayıp tüketiciye ulaştırılana kadar geçen süreçlerinin belirli standartlarda olması ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Tam da bu noktada açığa çıkan ihtiyacı karşılamak adına ISO 22716 standartları geliştirilmiştir. Bu konuda birçok kimse firmamızı arayarak ISO 22716 belgesi nedir, nasıl alınır, ne işe yarar gibi sorular sormaktadır.

KOZMETİK İŞLEMLERİ GMP BELGESİ | ISO 22716


Kozmetik sektöründe faaliyetlerde bulunan işletmeler tarafından yasal zorunluluk olmamakla beraber firmanın kurumsallığı ve geleceği adına bulunması gereken bu belge ile ilgili tüm detayları bizimle iletişime geçen siz değerli danışanlarımızla paylaşmaktadır. Bu konuda hem whatsapp destek hattımız hem de canlı iletişim kanalımız her zaman açık olup sizlere yardımcı olmaktadır.

ISO 22716 standartları bir belgeden çok daha fazlası olarak düşünülebilir. Kendi bünyesinde başarılı bir şekilde uygulayan işletmelere öncelikle kaliteli bir yönetim sistemi kazandırır. Böylece uluslararası kabul gören standartlar çerçevesinde daha verimli ve etkin bir üretim sağlar. Bu sertifikayı alan firmalar üretimden itibaren tüketiciye ulaşana kadar tüm süreçlerin başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan kalite ve güvenlik standartları sağladığını belgelemektedir. Bu da beraberinde sektörel rekabette avantajlı konuma gelmesine katkı sağlamaktadır.

Aşan Danışmanlık olarak sizin hizmetinizdeyiz. Türkiye’nin her yerinde sizin hizmetinizde olacağız, bu husus ile alakalı bilgilere erişmek için Aşan Danışmanlık numarasından ulaşmanız yeterli olacaktır, müşteri temsilcilerimize anında ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda tüketiciye karşı kalite ve güvenilir etiketini temsil ederek marka tercih edilebilirliğinin artmasına katkı sağlamaktadır. Her şeyden öte kozmetik sektöründe insan sağlığına doğrudan etki eden ürünlerin üretimleri söz konusu olmaktadır. Bu durum kalitenin önceliklenmesini doğal kılmaktadır. Üretim süreçlerinden itibaren dikkate alınan bu durum hatalı ve noksan ürün çıkmasının önüne geçmektedir. Böylece hem üretici hem de tüketici cephesinden bakıldığında oldukça büyük avantajlar getirmektedir. ISO 22716 belgesi nedir diye sorulduğunda genel hatları ile yukarıda bahsedilenleri içermektedir diyebiliriz. Kısaca özetlemek gerekirse ISO 222716 sertifikası ile tüketicilere satışa sunulan ürünlerin sağlık ve güvenlik cihetinden üst seviyede bir üretim olduğu garanti edilmektedir.
 

ISO 22716 / GMP - İyi Üretim Uygulamaları


ISO 22716 belgesi
nedir diye firmamıza gelerek günün sonunda bu sertifikayı işletmesine alan kimselerin kısa sürede birçok avantajlar elde edeceğini garanti etmekteyiz. Çünkü bu belge kalite ve güvenilirliği sağlamanın yanı sıra markanın tercih edilebilirliğini ve tanınırlığını artırmaktadır. Hem ulusal hem de uluslararası piyasalarda kozmetik sektöründe avantaj sağlamaktadır. Tüketicilere ve diğer tüm paydaşlara sistematik bir biçimde üretim yapıldığını, ürünlerin kaliteli ve sağlıklı olduğunu ve bu durumun tutarlı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade etmektedir. Kozmetik sektöründe olmazsa olmazların aşında gelen bu belge ile küresel piyasalarda etkin ve güçlü bir rekabet elde etmek çok daha kolay olmaktadır.

En alt seviyeden çalışandan en üst yöneticilere kadar bir bütün şeklinde bu sürece dahil olan bilinçli çalışanlar da sürece son derece önemli katkılar sağlayacaktı. Bu nedenle firmamıza başvuru yaptığınızda gerekli eğitimlerin de planlaması yapılarak süreç tüm ayrıntılarıyla tarafımızca sürdürülmektedir. Böylece herhangi bir tesadüfe veya istenmeyen duruma mahal vermeden sağlıklı bir şekilde süreç nihayete erdirilmektedir.

Alanında uzman danışmanlarımıza erişmek için sitemizdeki whatsapp hattımız ve canlı destek hattımızdan erişim sağlayarak Aşan Danışmanlık’tan bilgi edinebilirsiniz.  

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp