Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

ISO 22716 Kozmetik GMP Belgesi

İyi üretim uygulamaları (GMP) ilgili her sektörde olduğu gibi kozmetik sektöründe de ürünlerin üretim aşamasından itibaren bilfiil tüketiciye ulaşana kadarki tüm süreçlerinin kaliteli ve sağlıklı bir seviyede yürütülmesini ifade etmektedir. Üretimden tüketiciye ulaşana kadar geçen süreçteki üretim sistemleri, kalite kontrol mekanizmaları, depolanma ve sevkiyat gibi tüm aşamalar ISO 22716 standartları kapsamında olmaktadır. ISO 22716 kozmetik GMP belgesi olarak ifade edilen bu standartlar ile tüketicilere kaliteli ve güvenilir ürünler sağlandığı beyan edilmektedir. Bu belgenin kozmetik sektörü için önemli bir yeri bulunmaktadır. İlgili standartlar kapsamında tüketiciye güven vermesi açısından firma için hayati önem arz etmektedir.

Ürün kalitesinin ve güvenilirliğinin devamlılığının sağlanması ve tüketici memnuniyetinin üst seviyelerde tutulması gibi önemli amaçlara hizmet etmektedir. Bu kapsamdan hareketle üretim süreçleri boyunca kalite standartları ve hijyen kurallarına uyulmasına odaklanılmaktadır. Tesis ve diğer ekipmanların hijyeni, hammaddelerin kaliteli ve sağlıklı olması, üretim süreçlerinin kontrolü ve personellerin eğitim ve hijyeni, ürünün takibi, depolanması ve nakliyesi gibi her aşama bu amaçlar doğrultusunda düzenlenmektedir. Görüldüğü üzere ISO 22716 standartları sadece ürün kalitesine odaklı olmayıp komple bir ürün ve yönetim sistemini ifade etmektedir.

Aşan Danışmanlık olarak sizin hizmetinizdeyiz, sitemizdeki numaralarımızdan hemen bilgi ve destek alabilirsiniz.

ISO 22716 – Kozmetik Endüstrisi İçin İyi Üretim Uygulamaları Belgesi


Günümüzde kozmetik ve güzellik sektöründe üretim yapan hemen her işletme için bu belgenin alınması bir zorunluluk haline gelmiş bulunmaktadır. Bu belgeyi alarak işletmelerine kazandırmak isteyenlerin en çok müracaat ettiği danışmanlık firmalarında birisi olarak sektörde yer almaktayız. Uzman danışmanlarımız ve sektörel bilgi birikimlerimiz ile ISO 22716 belgesi için profesyonel danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Bu konuda bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hem canlı müşteri destek hattımız hem de whatsapp destek hattımız sizlere kozmetik GMP belgesi ile ilgili detaylı bilgiler verecektir.

ISO 22716 kozmetik GMP belgesi olan firmalar kısa süre içerisinde birçok avantaj sağlayarak işletmesinde gözle görülür değişiklikler hissedebilmektedir. Her şeyden öte kaliteli ve güvenilir bir üretim sistemi kurarak ürünlerinin bu çizgide üretilmesini sağlamaktadır. Bu durum tüketicilerin ve işletmenin diğer paydaşlarının gözünde güvenilirliğinin artmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda ürünün ve markanın tercih edilebilirliğini ve tanınırlığını artırmaktadır. Ürünün yer aldığı tüm pazarlarda rekabet gücünün artmasını sağlayarak rakiplerine karşı avantajlı hale gelmesini sağlamaktadır. Gerek ulusal gerekse uluslararası piyasalarda yasal zorunlulukları yerine getirerek cezai yaptırımların, ürünün toplatılmasının ve yasaklanmasının önüne geçilmektedir.

Tüm bu avantajları elde ederek bünyesinde uygulamak isteyenlerin bizimle iletişime geçmeleri yeterli olacaktır. Sektörün öncü uluslararası yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olarak uzman kadromuz ve teknik ekibimiz ile profesyonel danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Bu konuda detaylı bilgi için whatsapp destek hattımız ya da canlı iletişim hattımız ile bağlantıya geçilmesi kafi gelecektir.

Aşan Danışmanlık olarak sizin hizmetinizdeyiz. Aklınıza takılan hususların yanıtlanabilmesi için bizi canlı destekten arayabilirsiniz.
 

GMP Belgesi – İyi Üretim Uygulamaları ISO 22716 Belgesi


ISO 22716 kozmetik GMP belgesi almak için firmamıza başvuru yapıldığında ilk olarak mevcut üretim süreçlerinin incelenmesi yapılarak mevcut durum ve eksiklikleri ortaya çıkarılmaktadır. Ardından vakit kaybetmeden gerekli iyileştirmeler yapılarak GMP gerekliliklerine uygun hale getirilmektedir. Personellerin ve varsa diğer ilgililerin eğitimleri ve farkındalıkları, mevcut sistemin ve ekipmanların eksikliklerinin giderilmesi ve dokümantasyonların oluşturulması gibi aşamaların ardından denetimleri tamamlanmaktadır. Denetim sonrası başarılı sonuçlar alındığında vakit kaybetmeden belgelendirilmesi yapılarak belirli aralıklarda kontrolleri sağlanmaktadır.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun bize sitemizdeki numaramızdan ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz. Aşan Danışmanlık INSTAGRAM hesabından DM ile bilgi alabilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp