Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

ISO 22716 Belgesi Nasıl Alınır?

Birçok sektörde olduğu gibi kozmetik sektöründe de ürünlerin kaliteli ve güvenilir olması hem üretici hem de tüketici açısından büyük önem arz etmektedir. Bu noktada ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak adına yapılan uluslararası çalışmalar neticesinde ISO 22716 standartları ortaya çıkarılmıştır. Kozmetik ürünlerin üretimi, depolanması sevkiyatı gibi aşamalarda uyulması gereken kılavuz niteliğindedir. Bu noktada karşımıza çıkan iyi üretim uygulamaları olarak bilinen GMP için bir dizi standartları muhteva etmektedir. Bilindiği üzere kozmetik sektörü insan ve canlı sağlığını doğrudan etkileyen ürünlerden oluşmaktadır. Tüketicilerin kullanımına sunulmaya başlamadan evvel hammadde temininden itibaren en üst seviyeden kalite ve hijyen kaidelerine riayet edilmesi gereken en önemli sektörlerden birisi olmaktadır. Bu nedenle ISO 22716 belgesi alındığında gerekli koşulların sağlandığı ve uygulandığı belgelenmektedir.

ISO 22716 Belgesine Sahip Olun - Kozmetik işlemleri Belgesi


Peki, ISO 22716 belgesi nasıl alınır sorusu akıllara gelmektedir. İşte tam da bu noktada ortaya çıkan ihtiyacı karşılamak adına uzun yıllardan beri danışmanlık ve belgelendirme hizmetleri vermekteyiz. Firmamız uluslararası yetkilendirilmiş kuruluş olarak uzman kadrosu ve teknik ekibi ile siz değerli işletme sahiplerine yardımcı olmaktadır. Kozmetik sektöründe yer alan firmanızın üretimine söz konusu olan tüm ürünlerin ISO 22716 standartlarına uygun bir şekilde üretilerek piyasada serbest bir şekilde yer alması için tüm gerekenlerin yerine getirilmesi için sizlere rehberlik etmekteyiz. Sektörün en tecrübeli ve bilgili danışmanlarından oluşan ekibimiz ile bu süreçte sizlere yardımcı olmaktayız.

Konu ile alakalı en uygun fiyatlardan size hizmet verecek olan Aşan Danışmanlık firmamıza ulaşabilir ve anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yasal olarak bakıldığında ISO 22716 belgesi almak için bir zorunluluk bulunmamaktadır. Fakat kozmetik alanında kalite ve güvenilirlik açısından bakıldığında belirli bir standartlar çerçevesinde hareket ederek uluslararası arenada rakip firmalarla rekabet edebilmek adına önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle alınması zorunlu olmayıp bir gerekliliktir diye düşünebiliriz. ISO 22716 belgesi nasıl alınır ve ne kadar sürer gibi sorulara bakacak olursak bu noktada net bir zaman aralığı vermek pek doğru olmayacaktır. Çünkü süreç boyunca yapılacak olan denetimler ve iyileştirmelerin süresi mevcut duruma, reaksiyon alma hızına, personellerin eğitim ve uyum süresine denetim sonuçlarına vb. durumlara bağlı olarak değişebilmektedir. Bu konuda bizimle iletişime geçerek tüm merak ettiklerinizi, sürece dair detaylı bilgileri ve aklınıza takılanları sorarak öğrenebilirsiniz. İletişim noktasında ister whatsapp destek hattımızı ister canlı iletişim kanalımızı kullanabilirsiniz. Her iki yolla da bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 

ISO 22716 / GMP - İyi Üretim Uygulamaları


Firmamıza ISO 22716 belgesi nasıl alınır şeklinde çokça soru gelmektedir. Bu tür sorulara cevap vermek adına genel olarak şöyle bir açıklama yapabiliriz:

•    Başvuru Aşaması: ilk olarak bağımsız denetleme ve belgelendirme kuruluşu olan firmamıza ISO 22716 belgelendirme başvurusu yapılır.
•    Doküman Hazırlama Aşaması: ISO 22716 standartlarına uygunluk için gerekli dokümanların hazırlanması ve sistemin etkin olarak uygulandığının belgelenmesi,
•    İç Denetim Aşaması: Belge verilmeden evvel ISO 22716 için uygunluk açısından denetimlerin yapılması,
•    Belgelendirme Denetimi Aşaması: Denetçilerimiz eşliğinde son denetimlerin gerçekleştirilmesi, gerekli standartların uygulanıp uygulanmadığının değerlendirilmesi,
•    Sertifika Aşaması: Tüm denetimlerin başarıyla sonuçlanmasına binaen ilgili sertifikanın verilmesi.

ISO 22716 sertifikası kozmetik sektörü için uluslararası geçerliliği olan önemli bir belgedir. Siz de bünyenizde bu belgeyi almak ve küresel anlamda rekabet edebilmek adına vakit kaybetmeden bizi arayabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık Türkiye’nin hemen her bölgesinde  yer alan müşterileri arasında sizi de görmekten memnuniyet duyacaktır. Hemen sitemizde yer alan Canlı destek hattı ile bilgi alabilirsiniz ayrıca firmamıza INSTAGRAM hesabından erişebilirsiniz.  

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp