Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 10002 Standartları Nelerdir?

Ürün ve hizmet sektöründe faaliyetler bulunan her işletmenin başarılı sonuçlar alabilmesi ve hedeflerine ulaşabilmesi için müşteri memnuniyeti en kritik etkenlerden birisidir. Özellikle günümüz piyasalarında hızla artan ve sertleşen rekabet koşulları karşısında oldukça hayati öneme sahiptir. Müşterilerin istek ve beklentilerini karşılamak, onlardan gelen geri dönüşleri olumlu bir şekilde karşılamak ve yönetmek, onların memnuniyetlerini sağlayarak uzun süreli sağlıklı ilişkiler kurmak gibi durumlar müşteri memnuniyetinin temel yapıtaşları olmaktadır. Tüm bunları şirketine uygulamak isteyenlerin karşısına uluslararası geçerliliği olan ISO 10002 standartları çıkmaktadır. Müşteri memnuniyeti yönetim sistemi olarak da adlandırılan ISO 10002 standartları nelerdir diye merak edenlerin yolları bizimle kesişmektedir. Uzun zamandır yer aldığımız bu sektörde bağımsız denetleme ve belgelendirme kuruluşu olarak hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz arasında yer alan ISO 10002 belgelendirme ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. İster canlı destek ister whatsapp üzerinden uzmanlarımızla iletişim kurarak bilgi edinebilirsiniz. Hatta şirketinizle ilgili belgelendirme süreci ve ücretine dair fiyat teklifimizi de öğrenebilirsiniz.

Aşan Danışmanlık olarak uzun senelerdir ISO Danışmanlığı hizmetlerini sunuyoruz. Sizlerde bu alanda sağladığımız hizmetlerden bilgi edinebilir ve aklınızdaki soruların yanıtlarını danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 

ISO 10002 Standart Sistemi


ISO 10002 standartları nelerdir diye bakacak olursak müşteri geri dönüşleri ile ilgili olarak bir dizi yönetim taahhütleri olduğunu görmekteyiz. Öncelikle müşteri geri dönüşleri ile ilgili yönetimsel bir çerçeve söz konusu olmaktadır. Ardından koordinasyon ve tasarım sonucunda müşteri problemleri yönetim süreci oluşturulması ve bu sürecin işletilmesi gelmektedir. Son olarak ise sürdürülebilir kılarak gerekli geliştirmelerle kullanımının sağlanması gelmektedir. Bu temel ilkeler doğrultusunda oluşturulan ISO 10002 standartları şirketlere uygulandığında sağlıklı ve güvenilir bir müşteri memnuniyeti yönetim sistemi kurulmuş olacaktır. Bu standartları biraz daha detaylandıracak olursak;

•    Şeffaflık: Müşterilere, çalışanlara ve diğer tüm paydaşlara müşteri şikayetlerinin ve geri dönüşlerinin nasıl değerlendirildiğinin ilan edilmesi,
•    Erişilebilirlik: Sorunlar karşısında uygulanacak olan prosedürlerin tüm ilgililer tarafından kolayca ulaşılabilir olması, sorunun iletilmesi ve çözülmesi ile ilgili süreçler hakkında bilgilendirmelerin yapılması,
•    Cevap Verilebilirlik: sorunların alındığına ve ilgilenildiğine dair müşteriye geri dönüş yapılması, aciliyet durumuna göre öncelikleme yaparak en kısa zamanda dönüş yapılması,
•    Objektiflik: her sorun için ayrı ayrı ilgilenilmesi esnasında hakkaniyetli, adil ve objektif olunması,
•    Ücretlendirme: Sorunun anlaşılabilmesi için yapılacak tespit işleminin ücretsiz olması,
•    Gizlilik: Müşterinin kişisel verilerinin rızası olmadan kullanılmaması,
•    Müşteri Odaklı Yaklaşım: Müşteriden gelen bildirimlere karşı açık olunması, sorun çözüm taahhüdünün verilmesi,
•    Hesap Verilebilirlik: Faaliyetler ve kararlarla ilgili açıklayıcı raporlamanın yapılması,
•    Sürekli İyileştirme: Sorunların çözülmesinde ve değerlendirilmesinde sürekli iyileştirmelerin ve geliştirmelerin yapılması söz konusu olmaktadır.

ISO 10002 Standartları Nelerdir?

Anlaşılacağı üzere ISO 10002, müşterilerin beklentilerini yerine getirmek, geri dönüşlerini karşılamak ve böylece memnuniyetlerini sağlamak amacıyla oluşturulmuş standartlardır. ISO 10002 standartları nelerdir diye baktığımızda da içeriğinden çok net bir şekilde amaç ve hedefleri anlaşılmaktadır. Firmamız aracılığıyla şirketiniz için uygulayabileceğiniz bu standartlar ile müşterilerinizden gelen şikayetleri hızlı bir şekilde cevaplandırma ve bu şikayeti memnuniyete çevirme fırsatına erişebilirsiniz. Gelen şikayetler ekseriyetle olumsuz izler bırakırken bu standartlardan oluşturacağınız yönetim sistemi sayesinde memnuniyet çevirme ve daha fazla olumlu izler bırakmak mümkün olmaktadır. Bu konuda uzmanlarımız sizlere rehberlik ederek tüm sistemin en ince ayrıntılarına kadar oluşturulmasını sağlayacaktır.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

Bölgede aktif olarak faaliyetlerini sürdüren Aşan Danışmanlık temsilcilerine erişmeniz çok basit. Bunun yanı sıra ISO sertifikaları kampanyaları, hap bilgiler ve diğer detayların da düzenli olarak paylaşıldığı INSTAGRAM hesabımızdan da bizleri takip edebilir, sizde önemli dökümanlara, verilere bu hesaplarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık Tüm Türkiye’de sizlerin hizmetindedir, uygun tekliflendirme ve diğer detaylar için bize ulaşabilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp