Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 10002 Nasıl Alınır?

Son yıllarda giderek artan ve zorlaşan rekabet ortamında şirketler ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak daha fazla müşteri odaklı hareket etmeye başladılar. Özellikle müşterilerden gelen şikayet, satış sonrası destek ve diğer talepler ile ilgili önemli çalışmalar yapılmaktadır. Müşterilerden gelen geri dönüşlerin alınması, kaydedilmesi, değerlendirilmesi, ilgililerine gönderilmesi, gereğinin yapılması ve müşteriye sorununu giderecek şekilde geri dönüşün gerçekleştirilmesi gibi hususlar önem kazanmaktadır. Böylece kurum marka değerinin ve tanınırlığının, müşteri memnuniyetinin ve pazar payının artırılması gibi olumlu yansımalar mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada şirketlerin müşteri odaklı hareket edebilmelerini sağlayan ISO 10002 karşılarına çıkmaktadır.

“Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi” olarak adlandırılan ISO 10002, uluslararası kabul görmüş standartlarda oluşmaktadır. Bu standartlarla müşteri memnuniyetinin sağlanması odak nokta olmaktadır. Günümüzün rekabet koşullarında hayati bir öneme sahip olan müşteri memnuniyetine yönelik bir yönetim sistemi oluşturulmasına imkan tanımaktadır. Bu nedenle her sektörden ve ölçekten şirketler bu standartları sağlayarak belgesini alabilmektedir. Bu noktada akıllara ISO 10002 nasıl alınır sorusu gelmektedir. Bu soruya muhatap olarak uzun yıllardır danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Firmamız ISO 10002 almak isteyen firmalara uzun zamandır danışmanlık yaparak müşteri memnuniyeti yönetim sistemi kurmalarına yardımcı olmaktadır. Uluslararası geçerliliği olan bağımsız denetleme kuruluşu olarak ISO 10002 sertifikasyon sürecine dair pek çok soru ve talep gelmektedir.

Aşan Danışmanlık olarak sektörün en iyi eğitmen ve danışman kadrosu ile faaliyetlerimizi sunmaktayız.

Gerek whatsapp destek hattımız gerekse canlı destek hattımız bu konuda gelen tüm sorularınızı özenle cevaplamaktadır. Aklınıza takılan tüm soruları ve müşteri memnuniyeti yönetim sistemine dair detaylı bilgi taleplerinizi bize ileterek doyurucu cevaplar alabilirsiniz. Dilerseniz şirketiniz için teklifimizi de talep edebilirsiniz.

ISO 10002 nasıl alınır sorusuna detaylı cevap vermeden evvel bu belgeyi kimler alabilir ona bir göz atalım. Bu belgeyi müşteri ile teması olan tüm şirketler ve paydaşları alabilir hatta almalıdır diyebiliriz kısacası. Bu kapsamda ürün ve hizmet sektöründe yer alan tüm kamu kurum ve kuruluşları, özel ve tüzel kişiliği olan tüm şirketler ve işletmeler ISO 10002 sertifikası alabilmektedir. Uluslararası geçerliliği olan bu sertifika ile hem yurtiçi hem de yurtdışı faaliyetlerde bulunmak, daha fazla müşteriye ulaşmak, böylece Pazar payını ve marka bilinirliğini artırmak mümkün olmaktadır. Uluslararası kabul gören tüm yönetim sistemleri ile uyumlu olan ISO 10002, aynı zamanda kabul gören ülkelerin yasalarıyla da uyumlu olmaktadır. Böylece gümrük işlerinde sürecin hızlı ve kolay olmasına imkan sağlamaktadır.

ISO 10002 Nasıl Alınır?

Bu sertifikaya sahip olabilmeniz için uzmanlarımız ile süreçlerin takibinde olmakta, eğitimlerini sunabilmekteyiz. Aşan Danışmanlık’ın uzmanlarından profesyonel destek almak isterseniz sitemizdeki numaramızı arayabilir, canlı destek hattından veya whatsapp hattından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca merak ettiklerinizle alakalı her türlü soruyu bize sorabilirsiniz.
Firmamıza ISO 10002 nasıl alınır sorusuyla tarafımıza ulaşan danışanlarımıza genel hatları ile şöyle cevap vermekteyiz:

•    Bilgi edinme amacıyla tarafımızla iletişime geçilmesi,
•    Bilgi verilmesi ve ISO 10002 teklifimizin iletilmesi,
•    Başvuru yapılması,
•    Dokümanların hazırlanması,
•    1. kademe denetimin gerçekleştirilmesi(dokümanların tetkik edilmesi)
•    Denetim sonrası rapor oluşturularak eksikliklerin giderilmesi ve iyileştirmelerin gerçekleştirilmesi,
•    2. kademe denetim (Tüm standartların uygunluğunun yerinde denetlenmesi),
•    Belgelendirme sözleşmesinin yapılması,
•    Belge yenileme süreci.

Firmamızla kurulan iletişim sonrasında ilgili süreçler yukarıdaki gibi ilerlemektedir. Süreç boyunca uzmanlarımız sizlere gerekli rehberliği sağlayarak yardımcı olmaktadır. Böylece profesyonel bir yaklaşımla hareket ederek müşteri memnuniyeti yönetim sistemi şirketiniz için en idea şekliyle kurulabilmektedir. Olası aksaklıkların hızlıca düzeltilmesi ve gerekli iyileştirmelerin de yine aynı şekilde hızlıca gerçekleştirilmesi bu sayede çok daha rahat olabilmektedir.

Bu alanda bir çok ziyaretçimize hizmet vermesek bile uzmanlığımızı aktarmayı isteriz. Aşan Danışmanlık firmamıza ait INSTAGRAM hesabımızdan ulaşabilir ve sizlerde düzenli kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.
 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp