Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

FP 15500 Nedir?

Mobilya ürünlerinin üretim standartlarını belirleyen kalite sistemi olan FP 15500 pek çok açıdan faydası ile göze çarpmaktadır. FP 15500 nedir diye sorulduğunda karşımıza önemli diyebileceğimiz maddeleri içeren standartlardan bir tanesi çıkmaktadır. Özellikle küresel pazarda büyük bir paya sahip olmak isteyenler, mobilya ürünlerinin üretim sistemlerine dikkat etmek durumundadır. Bu noktada FP 15500 standartları ortaya çıkmaktadır.

Aşan Danışmanlık olarak sektörün öncü firmalarına her zaman tüm ULUSLARARASI belgelendirme alanında hizmet verdik, halen daha bir çok marka ile işbirliği içerisindeyiz.

Mobilya üretimi yani İngilizcesi ile “Furniture Production” olan standartlar bütünü hammaddeden son teslime kadar tüm süreci kapsayan bir uygulamadır. Bu sebeple de oldukça önemlidir. Bu standart belgesini firmamız gerekli kontroller neticesinde firmalara sağlamaktadır.

FP 15500 Standartları Neden Önemlidir?


Özellikle global anlamda iş yapmak isteyen ve kendi firma standartlarını yükseltmek isteyen kişiler için bu standart son derece önemlidir. Kapsamına bakıldığında ise mobilya kalite belgesi olarak göze çarpmaktadır. Fakat bunu sadece standart bir mobilya ürün kalite belgesi olarak algılamamak gerekmektedir. Bu standart kapsamı gereği sürekli iyileştirme süreçlerini kapsamaktadır. Dolayısıyla müşteri memnuniyetini hedef alan bir iyileştirme politikası ve standartlar bütününden bahsetmek söz konusudur.

FP 15500 Nedir?

Bu kurallar bütününe ne denli sadık kalınırsa hem firma prestiji açısından büyük bir artı hem de müşteri memnuniyeti ve geri dönüşler açısından büyük bir avantaj sağlanmış olacaktır. Yani bu belgeye sahip olanların sadece mobilya ürünlerinin kaliteli olduğu çıkarımı yapılmamalıdır. Fabrika üretim sistemindeki önemli usul ve esaslara uygunluğu da ispatlanmış olmaktadır.

Kısa bir sürede bu belgeyi edinmek isterseniz bizi arayabilirsiniz. Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın.


FP 15500 Standartlarının Avantajları Nelerdir?


Eğer bir işletme mobilya üretiyor ve pazara giriyor ise bu standardı etkin bir şekilde yerine getirmelidir. Eğer bu standartlar belge ile onaylanmış ise aşağıdaki kazanımlar söz konusu olur:

-Üretimde ortaya çıkabilecek defo oranı ciddi anlamda azalacaktır.
-Hatalı hammadde kabulü özellikle girdi kontrolü sayesinde engellenmiş olur.
-Üretim esnasındaki iş gücü kaybının önüne geçilmiş olunur.
-Sürekli iyileştirme stratejisi sayesinde çalışanların aidiyet duygusu artar.
-Ürün tasarım ve çeşitliliğindeki verimlilikte artışlar söz konusu olur.
-Müşteri memnuniyetinde artış ortaya çıkar.
-Ürünlerin izlenebilirlik, takip kolaylığı sağlanır.
-Pazardaki rekabet gücünü artırır.
-Dış pazara girmek isteyen firmalar için iyi bir prestij sağlar, kolay bir giriş olmasına yardımcı olur.
 

FP 15500 Belgesi Nasıl Alınır?


FP 15500 nedir, neden bu kadar önemlidir gibi konulara değindikten sonra nasıl alınabileceğini de belirtmek gerekir. Bu standart belgesi bağımsız bir ürün yönetim sistemi standardı olduğundan bunu yetkilendirilmiş kurumlar tarafından almak mümkündür. Denetim firmamız gerekli denetimlerden sonra firmanın talebi doğrultusunda belgelendirme işlemini gerçekleştirmektedir. Danışmanlık firmamız belge talebi oluşturulduktan sonra firma adına tüm süreçleri yönetmektedir. Standardın tüm gerekliliklerini karşılayan doküman sistemi ise firma ile paylaşılmaktadır. Belge başvurusu için firmamıza telefon açmanız ya da e-mail ile bizlere ulaşmanız yeteridir. Firmalar pek çok açıdan avantaj sağlayan FP 15500 belge fiyatı ise telefonda bizzat temsilcimiz tarafından iletilmektedir. Daha detaylı bilgi için danışmanlık firmamızı günün her saati arayabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık firmamızı hemen arayarak en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Türkiye´nin neresinde olursanız olun sizlere hizmet veriyoruz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp