Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

TS EN ISO 22716

Tüketicilerin sağlığı ve güvenliği gibi hususlar göz önünde bulundurulduğunda kozmetik sektörünün kritik bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. Bu sektörde üretilen ürünlerin tüketiciye ulaştırılana kadar geçen süreç içerisinde uluslararası standartlara uygun olup olmadığının kontrolü ISO 22716 standartları ile sağlanmaktadır.

Bu standartlar hem tüketici ve toplum sağlığını korumak hem de marka prestiji açısından oldukça önemli kurallardan müteşekkildir. Bu kapsamda göz önünde bulundurularak, kalite, tutarlılık ve güvenlik gibi hususları sağlamak adına geliştirilmiştir. GMP olarak da bilinen Kozmetik Ürünlerin İyi Yönetim Uygulamaları için uluslararası geçerliliğe sahip bir rehber niteliğinde olmaktadır. Sektörde yer alan kozmetik firmalarına rehberlik ederek onları yönlendiren ve uluslararası kabul görmüş kalite kapsamında hareket etmeye teşvik eden bir hüviyete sahiptir. Kozmetik ürünlerinin kaliteli ve güvenilir olmalarını sağlamak adına oluşturulmuş olan bu kılavuz aynı zamanda üretim tesislerinin uyması gereken GMP’ yi de tanımlamaktadır.

Aşan Danışmanlık  bir çok işletmeye bu alanda hizmet verdi.

ISO 22716 Kozmetik GMP Belgesi

Hammadde seçiminden itibaren üretim süreçleri, ürünün depolanması, sevkiyatı gibi tüm süreçleri kapsamaktadır. Bu alanda üretim yapan firmaların uluslararası geçerliliğe sahip standartları sağlayarak belgelendirmeleri büyük önem arz etmektedir. Danışmanlık ve belgelendirme kuruluşu olarak uzun yıllardan bu yana pek çok firmanın başvurusunu alarak gerekli standartları bünyelerinde uygulamalarına ve nihayetinde de belgesini almalarına yardımcı olmaktayız. Siz de kozmetik alanında verilen bu belgeye sahip olmak ve bünyenizde sürdürülebilir kılmak için vakit kaybetmeden bizi arayabilirsiniz. İster whatsapp destek hattımız ister canlı iletişim kanalımızı kullanarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Tüm detaylı bilgiler ve merak edilenler için bizi aramanız yeterlidir.

Ekiplerimiz bu alanda kendini uzun senelerdir kanıtlayan personellerden oluşmaktadır. Aşan Danışmanlık firmasına hemen ulaşabilir ve anında bilgi talep edebilirsiniz.

ISO 22716 sertifikası kozmetik sektöründe yer alan firmalara pek çok büyük avantajlar sağlamaktadır. En başta kalite yönetimi sisteminin iyileştirilmesini veya yeniden kurulmasını sağlamaktadır. Böylece firmanın güvenilirliğinin artmasına ve bu da müşterilerinin güvenini kazanmalarına katkı sağlamaktadır. Tüketici tarafından sağlanan memnuniyet artışı müşteri sadakatini artırır ve aynı zamanda marka imajını güçlendirir. Rekabet ortamında firmanın elinin güçlenmesini ve rakiplerine karşı üstünlük kurmasına katkı sağlar. Bu belgeye sahip olan işletmelerde hatalı üretimler azalır ve böylece müşterilerden gelen iade ürünler veya ürün şikayetleri azalır. Bu da üretim maliyetlerinin azalmasına yardımcı olur. Tüm bunları firmanın kar payının artmasına katkı sağlarken bir yandan da uzun vadeli hedeflerine ulaşma yolunda sağlam adımlarla ilerlemesine katkı sağlar. Firmanın kendi iç dinamiklerini iyileştirirken bir yandan da tüketiciler ve diğer tüm paydaşlar nezdinde firmanın ve markanın değerini artırmaktadır.

ISO 22716 Sertifikası - Kozmetik GMP

Çağrı merkezimizi arayarak ISO 22716 sertifikasyon süreci ile ilgili bilgi aldıktan sonra bizimle çalışmaya karar vererek ilgili süreci başlatmış olursunuz. Firmanızın uluslararası kabul görmüş bu sertifikaya sahip olması için gerekli olan yeterliliklere sahip olup olmadığı objektif olarak değerlendirmekteyiz. Değerlendirme sürecinde gerekli dokümasyonlar, yerinde testler ve incelemeler yapılmaktadır. Süreç sonunda raporlama yapılarak varsa değiştirilmesi, düzeltilmesi veya eklenmesi gereken noktalar belirlenmektedir. Sonuç olarak standartlar yerli yerince sağlandıktan sonra son bir denetim yapılarak başarıyla sonuçlanması halinde belgelendirmesi gerçekleştirilmektedir. Tüm bu süreç uzman denetçilerimiz ve teknik ekibimiz nezaretinde yürütülmektedir. Piyasadaki en deneyimli ve başarılı isimlerden oluşan firmamız rehberliğinde siz de şirketiniz için gerekli olan sertifikasyon sürecini gerçekleştirmek için vakit kaybetmeden bizi arayabilirsiniz.

Çok daha fazlası için Aşan Danışmanlık işletmemize ait kurumsal INSTAGRAM hesabımızı takip edebilir, hesap üzerinden DM göndererek müşteri temsilcilerimizden anında bilgi & destek alabilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp