Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Termal Battaniye CE Belgesi

Termal acil durum battaniyesiTermal battaniyeler genellikle su ve hava geçirmeyen ve imal edildiği malzeme sayesinde ısıl yalıtım sağlayan ürünlerdir. Genellikle doğal afetler ve savaş koşullarından ötürü barınma ihtiyacı bulunan insanlara ilkyardım malzemesi olarak sağlanmaktadır. Aynı şekilde çeşitli durumlarda vücut sıcaklığı hızla düşen insanlara acil müdahale için de yine bu tür termal battaniyeler kullanılmaktadır. Bu battaniyelerin piyasaya sunulması ve insanlara satılması için birtakım yasal düzenlemeler bulunmaktadır. Termal battaniye CE Belgesi bunlardan biridir ve en temel düzenlemedir. Amacına uygun tasarlanmış, belirli regülasyonlara uygun, standartları karşılayan, insan sağlığı ve çevre açısından herhangi olumsuz bir etkisi bulunmayan ürünler için termal battaniye CE Belgesi düzenlenmektedir. Termal battaniyelerin belgelendirme sürecine ilişkin daha detaylı bilgi almak ve sertifikasyon gerekliliklerini öğrenmek için Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Termal Battaniye CE Celgesi Kapsamı


Termal battaniyeler kullanım amacına, alanına ve koşullarına bağlı olarak farklı direktiflerin ve standartların kapsamına girebilmektedir. Günümüzde termal battaniye CE Belgesi için en temel yasal düzenleme 2016/425/AB sayılı Kişisel Koruyucu Donanımlar direktifidir. Bu ürünlerin Avrupa Birliği sınırları içerisinde serbestçe dolaşmasını sağlayan bu direktif, ülkemizde de kabul edilerek yürürlüğe konulmuştur. Aynı şekilde Genel Ürün Güvenliğine İlişkin 2001/95/AT sayılı Avrupa Birliği direktifi de termal battaniye CE Belgesi ile ilgili süreçlerde referans alınabilmektedir. Ürünlerin hangi direktifler doğrultusunda belgelendirileceğine ilişkin detaylı bilgileri Aşan Danışmanlık aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Termal battaniyeler piyasada farklı isimlerle satılabilmektedir. İlkyardım battaniyesi, şok battaniyesi, mylar battaniye, ısı battaniyesi, acil durum battaniyesi gibi isimlerle aslında aynı ürünler kastedilmektedir. Bu ürünlerin herhangi birini AB pazarına sunmak ve/veya ürünle ilgili iç piyasa gereksinimlerini karşılamak için üreticilerin termal battaniye CE Belgesi alması gerekmektedir.

Üreticiler, ürünleri için CE Belgesi almak ve piyasada CE etiketi ile bulundurmak için birtakım tasarım, güvenlik ve sağlık gereksinimlerini karşılamak ve bunu da doğrulamak zorundadır. Bu bağlamda, ürünlerin amacına uygun şekilde tasarlanması; dayanıklılık, güvenlik, yanmazlık, koruma vb gibi faktörlerle ilgili testlerden geçmiş olması gerekmektedir. Belgelendirme yapılan direktif ya da direktiflere uygunluk, doğrudan üreticinin iç kontrolleri ile ya da onaylanmış kuruluşun gözetimi ve denetimiyle sağlanmalıdır.

Termal Battaniye CE Belgesi

Termal Battaniye CE Celgesi Nasıl Alınır?

Termal battaniye ürünlerine CE etiketi almak isteyen kuruluşların takip etmesi gereken adımları şöyle özetleyebiliriz:

* Ürünün tasarım, kullanım ve güvenlik talimatlarının hazırlanması
* Belgelendirme yapılan direktif ve varsa uyumlaştırılmış standartlarda yer alan gereksinimlerin karşılandığının test, muayene, analiz vb gibi çalışmalarla gösterilmesi ve raporlanması
* Ürüne ait tüm teknik resim, alt bileşen listesi, risk analizi vb gibi çalışmaların oluşturulması
* Ürünle ilgili tüm bilgi ve belgelerin teknik dosya içerisinde birleştirilmesi ve onaylanmış kuruluşla paylaşılması. Üreticilerin teknik dosyayı 10 yıl süreyle saklaması gerekmektedir.
* AB uygunluk beyanının hazırlanması
* Direktiflerde yer alan uygunluk değerlendirme prosedürleri (modülleri) çerçevesinde üreticiden talep edilen diğer dokümantasyon, doğrulama, denetim, analiz vb gibi çalışmaların tamamlanması
* Ürünlerin üzerine CE etiketinin doğru bir şekilde konulması

Termal battaniye CE Belgesi almak isteyen kuruluşlar Aşan Danışmanlık ile iletişime geçecerek belgelendirme planı oluşturabilmektedir. Aşan Danışmanlık, sertifikasyon sürecini tüm ayrıntılarıyla planlamakta ve her adımda firmalara kılavuzluk yapmaktadır.
 

Termal Battaniye CE Celgesi Avantajları


CE işaretli termal battaniyeler üreticilere temel olarak şu faydaları sağlamaktadır:

* Ürünlerin AB pazarına kolay ve hızlı bir şekilde sunulması
* İç piyasadaki yasal yükümlülüklerin karşılanması
* Ürünlere ve firmaya olan güvenin artması
* Kurumsal prestijin ve marka bilinirliliğinin artması
* İhalele ve teşvik gibi uygulamalarda öncelik hakkı elde etme

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp