Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

İhtiyacınız olan tüm belgeler için Aşan Danışmanlık sizlere hizmet vermektedir. İşinde uzman danışmanlarımız ile bugün SASO Belgesi Nasıl Alınır? sorusunun yanıtını web sitemizde size sunduk. Firma olarak sunduğumuz pek çok belgelendirme hizmeti bulunmaktadır. Bu anlamda ihracat alanında en çok merak edilen SASO belgesi nasıl alınır? Olmaktadır. Bu alanda da hizmet veren firmamız süreci tamamen uygun şekilde yönetmekte ve siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktadır.

Öncü belgelendirme firmalarından olan Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın! Hemen sitemizde bulunan numaramız ile bize ulaşım sağlayın.

SASO Belgesi Nedir?


SASO, Suudi Standartlar, Metroloji ve Kalite Organizasyonu Belgesi olarak da adlandırılmaktadır. Bu kapsamda, Suudi Arabistan´a ihraç edilecek ürünlerin belirli standartlara uygun olduğunu gösteren bir belgedir. SASO belgesi almak için öncelikli olarak yapmanız gereken şey firmamız yetkileri ile iletişime geçmek ve süreç görüşmeleri gerçekleştirmektir. Sonrasında ekiplerimiz ile gerçekleştirilecek olan belirli süreçler söz konusu olacaktır.
 

SASO Belgesi Alma Süreci


Bir belgelendirme firması olarak bizler her daim siz değerli müşterilerimiz için ilerleyici politikalar ile hizmet sunuyoruz. Bu anlamda hem sizlerin izlemesi gereken süreç hem de ekiplerimizin bu alanda sizlere yardımcı olacağı belgelendirme süreci şu şekilde işleyecektir.

1.    Ürününüzün uygunluk gerekliliklerini belirlemeniz en önemli noktalar arasında yer almaktadır. İhraç etmek istediğiniz ürünün SASO tarafından belirlenen standartlara uygun olması gerekmektedir. Ürününüzün hangi standartlara tabi olduğunu ve gerekliliklerini araştırmanız burada önem arz etmektedir. Ekiplerimiz bu ürünler ile ilgili sizlere bilgilendirme sağlayacaklardır.
2.    Akreditasyon belgesi almak buradaki en önemli süreçtir. Ürünlerinizin uygunluğunu belgeleyen bir test ve değerlendirme kuruluşundan akreditasyon belgesi almanız gerekmektedir. Bu kuruluşun, SASO tarafından tanınan bir kuruluş olması önemlidir. Burada kuruluş olarak bizler sizlere hizmet sunmaktayız. Ekiplerimiz ile tamamen tanınan ve geçerli bir firma olarak ilerlemekteyiz.

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

3.    Bir sonraki adım olarak başvuru yapmak gerekmektedir. SASO´ya başvurarak belge alım sürecini başlatmanız gerekmektedir. Başvuru, genellikle online olarak yapılır ve başvuru formunda gerekli bilgileri ve belgeleri sağlamanız istenir. Bu süreci de ekiplerimiz sizlere yardımcı olarak tamamlayacaklardır. Başvuru süreçlerini de bizler ile takip edebilirsiniz.
4.    Ürün testi ve değerlendirmesi aşamasında SASO tarafından belirlenen standartlara uygunluğu değerlendirmek üzere ürünleriniz test edilir ve incelenir. Bu süreçte, belirli testlerin yapılması veya örneklerin sağlanması istenebilir.
5.    Son olarak belgelendirme süreci başlatılacaktır. Ürünlerinizin SASO standartlarına uygun olduğu onaylandığında, belgelendirme süreci başlar. SASO belgesi verilir ve genellikle belirli bir süre için geçerlidir.
 

SASO Belgesi Almak İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?


SASO belgesi almak için başvurduğunuz ürünün kategorisine, standartlara ve diğer gerekliliklere bağlı olarak prosedürlerde farklılıklar olabilir. Bu nedenle, başvurunuzdan önce SASO´nun resmi web sitesini ziyaret etmek ve ilgili kılavuzları incelemek önemlidir.

Burada işinizden geri kalmamanız ve doğru yönlendirmeler ile ilerleyebilmeniz için firmamız sizlere yardımcı olacak şekilde çalışmaktadır. Buna ek olarak, ürünlerinizi SASO gerekliliklerine uygun hale getirmek için uzman bir danışmana başvurmanız da faydalı olabilir. Bu alanda hizmet verecek olan ekiplerimiz ile ürünleriniz uygun hale getirilmekte ve sonrasında da SASO belgesi nasıl alınır? Sorusunun cevabı olarak belgelendirme süreci başlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi ve detay için Aşan Danışmanlık´a iletişim sayfasında yer alan numaralardan, whatsapp hattından ve canlı destek hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Tekerlekli Sandalye İçin CE Belgesi
  Tekerlekli Sandalye İçin CE Belgesi ihtiyaçlarınıza kısa süre içerisinde çözüm üretecek, alanında uzman, tecrübe sahibi danışmanlar ile hizmetlerimizi tüm Türkiye´de veriyoruz.
  17.10.2022 13:27:46
 • Taksi Durakları İçin ISO 9001 Zorunluluğu
  Taksi Durakları İçin ISO 9001 Zorunluluğu ile alakalı bilgilere Aşan Danışmanlık web sitesinden erişebilir ve bu alanda ihtiyacınız olan tüm ISO belgeleri için en uygun fiyatları firmamızdan alabilirsiniz.
  29.9.2023 08:58:40
 • Sorumlu Yatırım Nedir?
  Kurumsal Sosyal Sorumluluk kapsamında daha sorumlu, daha uzun ömürlü ve daha sürdürülebilir bir evren için sorumlu yatırım önemlidir.
  11.3.2022 11:46:21
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?