Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

İhtiyacınız olan tüm belgeler için Aşan Danışmanlık sizlere hizmet vermektedir. İşinde uzman danışmanlarımız ile bugün SASO Belgesi Nasıl Alınır? sorusunun yanıtını web sitemizde size sunduk. Firma olarak sunduğumuz pek çok belgelendirme hizmeti bulunmaktadır. Bu anlamda ihracat alanında en çok merak edilen SASO belgesi nasıl alınır? Olmaktadır. Bu alanda da hizmet veren firmamız süreci tamamen uygun şekilde yönetmekte ve siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktadır.

Öncü belgelendirme firmalarından olan Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın! Hemen sitemizde bulunan numaramız ile bize ulaşım sağlayın.

SASO Belgesi Nedir?


SASO, Suudi Standartlar, Metroloji ve Kalite Organizasyonu Belgesi olarak da adlandırılmaktadır. Bu kapsamda, Suudi Arabistan´a ihraç edilecek ürünlerin belirli standartlara uygun olduğunu gösteren bir belgedir. SASO belgesi almak için öncelikli olarak yapmanız gereken şey firmamız yetkileri ile iletişime geçmek ve süreç görüşmeleri gerçekleştirmektir. Sonrasında ekiplerimiz ile gerçekleştirilecek olan belirli süreçler söz konusu olacaktır.
 

SASO Belgesi Alma Süreci


Bir belgelendirme firması olarak bizler her daim siz değerli müşterilerimiz için ilerleyici politikalar ile hizmet sunuyoruz. Bu anlamda hem sizlerin izlemesi gereken süreç hem de ekiplerimizin bu alanda sizlere yardımcı olacağı belgelendirme süreci şu şekilde işleyecektir.

1.    Ürününüzün uygunluk gerekliliklerini belirlemeniz en önemli noktalar arasında yer almaktadır. İhraç etmek istediğiniz ürünün SASO tarafından belirlenen standartlara uygun olması gerekmektedir. Ürününüzün hangi standartlara tabi olduğunu ve gerekliliklerini araştırmanız burada önem arz etmektedir. Ekiplerimiz bu ürünler ile ilgili sizlere bilgilendirme sağlayacaklardır.
2.    Akreditasyon belgesi almak buradaki en önemli süreçtir. Ürünlerinizin uygunluğunu belgeleyen bir test ve değerlendirme kuruluşundan akreditasyon belgesi almanız gerekmektedir. Bu kuruluşun, SASO tarafından tanınan bir kuruluş olması önemlidir. Burada kuruluş olarak bizler sizlere hizmet sunmaktayız. Ekiplerimiz ile tamamen tanınan ve geçerli bir firma olarak ilerlemekteyiz.

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

3.    Bir sonraki adım olarak başvuru yapmak gerekmektedir. SASO´ya başvurarak belge alım sürecini başlatmanız gerekmektedir. Başvuru, genellikle online olarak yapılır ve başvuru formunda gerekli bilgileri ve belgeleri sağlamanız istenir. Bu süreci de ekiplerimiz sizlere yardımcı olarak tamamlayacaklardır. Başvuru süreçlerini de bizler ile takip edebilirsiniz.
4.    Ürün testi ve değerlendirmesi aşamasında SASO tarafından belirlenen standartlara uygunluğu değerlendirmek üzere ürünleriniz test edilir ve incelenir. Bu süreçte, belirli testlerin yapılması veya örneklerin sağlanması istenebilir.
5.    Son olarak belgelendirme süreci başlatılacaktır. Ürünlerinizin SASO standartlarına uygun olduğu onaylandığında, belgelendirme süreci başlar. SASO belgesi verilir ve genellikle belirli bir süre için geçerlidir.
 

SASO Belgesi Almak İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?


SASO belgesi almak için başvurduğunuz ürünün kategorisine, standartlara ve diğer gerekliliklere bağlı olarak prosedürlerde farklılıklar olabilir. Bu nedenle, başvurunuzdan önce SASO´nun resmi web sitesini ziyaret etmek ve ilgili kılavuzları incelemek önemlidir.

Burada işinizden geri kalmamanız ve doğru yönlendirmeler ile ilerleyebilmeniz için firmamız sizlere yardımcı olacak şekilde çalışmaktadır. Buna ek olarak, ürünlerinizi SASO gerekliliklerine uygun hale getirmek için uzman bir danışmana başvurmanız da faydalı olabilir. Bu alanda hizmet verecek olan ekiplerimiz ile ürünleriniz uygun hale getirilmekte ve sonrasında da SASO belgesi nasıl alınır? Sorusunun cevabı olarak belgelendirme süreci başlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi ve detay için Aşan Danışmanlık´a iletişim sayfasında yer alan numaralardan, whatsapp hattından ve canlı destek hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 28000 Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?
  Aşan Danışmanlık bilgilendirmeye, firmalara hızlı belgelendirme sunmaya devam ediyor. ISO 28000 Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir? sorusunun yanıtı için hemen bu içeriğe göz atın.
  2.1.2023 13:40:45
 • 50 Soruda Kurumsal Sürdürülebilirlik Yolculuğu Kitabı D&R´da
  Dilek Aşan 50 Soruda Kurumsal Sürdürülebilirlik Yolculuğu Kitabı D&R´da satışta. Bir çok önemli detayın yer aldığı, bir çok hususa değinilen bu kitabı Aşan Danışmanlık olarak öneriyoruz.
  4.4.2022 13:26:16
 • Tedarik Zinciri Nedir?
  ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında Tedarik Zinciri Nedir? konusunu ele aldığımız bu içeriğimizde bir çok detay sizlerle paylaşıldı.
  5.9.2022 13:51:32
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp