Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Pelet İhracatında İhtiyacınız Olan Belgeler

Pelet İhracatında İhtiyacınız Olan Belgeler için hemen hiç zaman kaybetmeden kurumsal web sitemizde yer alan canlı destek hattımızdan bilgi & destek alabilirsiniz.

Konuya tam anlamı ile değinmeden önce PELET ile ilgili kısa bir tanım ve bilgilendirme yapmak isteriz. Son senelerin en önde gelen sorunlarının başında küresel ısınma ve çevre kirliliği gelmektedir. Bunlara karşın doğal bir şekilde elde edilmesi mümkün olan, çevreye, dünyamıza daha az zarar veren ve uzun vadede de ekonomik olarak bilinen alternatif enerji kaynakları karşımıza çıkmaktadır. Bu alternatif enerji kaynakları içerisinde ülkemizde imal edilen PELET ilk sıralarda yer alır.

PELET NEDİR?


Ağaç kabukları, atık zirai ürünler, ekinlerin sapları, fındık kabukları, talaşlar, odun yongaları, badem kabukları, ceviz kabukları ve atık kağıtların öğütülmesi ile meydana gelen Pelet ürünü yüksek basınç altında sıkıştırılarak elde edilir. Peletler genellikle 7-8 milimetre çapına sahip 11-12 milimetre arasında da uzunluğu bulunan ürünlerdir. Görünüm bakımından silindirik bir yapıya sahip olan pelet ürünleri tamamen doğal bir yakıttır ve Türkiye´de son senelerde oldukça yaygın bir şekilde imal edilmektedir. Sürdürülebilir bir kaynak olarak bilinen PELET ürünü Dünya üzerinde yaşanan enerji krizinin hemen ardından ülkemizden ihracatının önünün de açıldığı bir üründür.

Pelet ihracatı yapabilmek için firmanızın uluslararası arenada kabul gören, bilinen ve tanınan belgelere sahip olması gerekir?

Pelet İhracatı İçin İhtiyacınız Olan Belgeler Nedir?

Pelet üreten ve ihracat yapmak isteyen firmaların ihtiyacı olan tüm belgeler Aşan´da..
* CE Belgesi
* ISO Belgeleri
* EN PLUS Belgesi
* Hijyen Belgesi
* MSDS Raporu
* Marka Tescili

Dünya´da yaygın bir şekilde kullanılan enerji kaynaklarından petrol ve kömür gibi yakıtlar çevreye büyük zararlar verebilmektedir. Peletler ise dünyanın bir çok ülkesinde çevreye en az derecede zarar veren ürünlerden birisi olması sebebiyle tercih edilirler. Rutubet ortamlarında üretilen bu rünler küçük ebatlardadır. Sıkıştırılma işlemleri ile imal edilmektedir. Kömür gibi muadillerinin yanında peletler ile ortalama 2 katı daha fazla enerji elde edilmektedir.

Pelet imalatları için bir çok avrupa ülkesine giriş yapabilmek adına standart yer alır. Örneğin pelet standartlarında Almanya ile İsveç´in standartları birbiri ile denk denilebilir. Yakıtlarda düşük nem oranları ve yüksek ısıl değer için pelet yakıtları oldukça iyi olmaktadır. Pelet imalatı yapan bir firmanız var ise ve tesisinizin uluslararsı standartlara uygun olarak ürettiği bu ürünleri ihraç etmek istediğinde eksik olan belgelerinin tamamlanması adına Aşan Danışmanlık uzmanları hizmetleirni sunmaktadır. Türkiye´nin pelet imalatçılarının tamamına kısa süre içerisinde ihtiyacı olan belgeleri temin edebilmekteyiz.

İhracatta gümrük mevzuatlarına hakim olan uzmanlarımız ile pelet ihracatı için ihtiyacınız olan her hizmeti sunmaktayız.

Pelet imalatını yapan firmaların ihtiyacı olan Pelet Ce Belgesi, Pelet imalatı firmasına ISO belgelendirme hizmeti, pelet en plus belgesi, pelet imalatında yer alan firma için hijyen belgesi ve msds raporlarının hazırlanması alanında faaliyetlerimizi sunmaktayız.

Detaylı bilgi ve hizmetlerimiz için bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • UkrSEPRO Kalite Belgesi
  UkrSEPRO Kalite Belgesi ihtiyaçlarınız için Aşan Danışmanlık firmamızdan bize ulaşım sağlayabilir ve bu önemli sertifika için işinde uzman danışmanlardan bilgi alabilirsiniz.
  8.12.2023 13:52:49
 • ISO 22881 Standardına Göre Yük Tekeri ve Rulet Testleri
  ISO 22881 Standardına Göre Yük Tekeri ve Rulet Testleri ile alakalı ihtiyacınız olan belgelendirme süreçlerinde Aşan Danışmanlık olarak sizlerin yanındayız, hemen bize ulaşabilirsiniz.
  27.5.2024 11:17:21
 • AB Emisyon Ticaret Sistemi (AB ETS) Nedir?
  AB Emisyon Ticaret Sistemi (AB ETS) Nedir? Sorusunun yanıtı ve sürdürülebilirlik alanında tüm gelişmeleri yakından takip eden Aşan Danışmanlık önerilerine bu içerikten ulaşabilirsiniz.
  14.10.2022 12:28:30
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp