Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

Marka Tescili Nedir?

Marka tescili nedir? Nasıl yapılır? ve benzeri soruların en doğru, güncel ve hızlı şekilde cevap bulduğu yer olarak faaliyet gösteriyor, markasının değerini ve kimliğini korumak isteyen herkese proaktif çözümlerimizle yardımcı oluyoruz.

Yenilikçi yöntemlerimizle marka tescil sürecini tahmin ettiğinizden de pratik hâle getiriyor; böylece markanızı tek, benzersiz, vazgeçilmez kılıyoruz.

Siz de; markanızla hafızalara kazınmak, kurumsal varlığınızı en iyi şekilde yansıtacak eşsiz bir markaya ve onun tüm haklarına sahip olmak mı istiyorsunuz? Öyleyse marka tescili nedir? Sorunuza bizimle yanıt bulabilir, ürün ve hizmetlerinizi herkesten farklı kılacak o eşsiz markanın her şeyiyle size ait olmasını sağlayabilirsiniz..

Sadece; ‘Taklitlerimizden sakının.’ Demenin yeterli olmayacağını biliyor ve kimsenin sizi taklide asla ‘teşebbüs’ dahi edememesini istiyorsanız, profesyonel marka tescil danışmanlık hizmetimizden yararlanmanızın tam vakti!

İhtiyacınız olan marka tescili için Aşan Danışmanlık firma yetkililerinden bilgi alabilirsiniz. Türkiye’nin öncü firması sizlerin hizmetindedir.

Özetle ifade etmemiz gerekirse marka tescili; ticari hayattaki kimliğinizi tanımlayan ve sizin diğerlerinden ayırt edilmenizi sağlayan markanın haklarını, bütünüyle size veren bir süreçtir. Bu çerçevede şunu söyleyebiliriz ki; markanızın ismi, özel sembol ve işaretleri, logosu, ürünlerinizin şekli ve ambalajı gibi unsurlar, markanızı meydana getiren temel öğelerdir.

İşte seçkin bir marka tescil firması olarak biz; hizmet, ticaret, garanti markası ve ortak marka başvuruları için hizmet sunuyoruz. Markasını yasal olarak sahiplenmek ve korumak isteyenlere kusursuz hizmetlerimizle yardımcı oluyor; yoğun zaman, iş gücü ve emek isteyen bu süreci, firmalar adına biz koordine ediyoruz.

Böylece; madden ve mânen hiçbir zarara uğramadan markanızı tescil ettirmenize imkân veriyor, işletmenizin dış dünyayla etkileşime girerken kullandığı bu kimliği en sağlam zırh ile korumaya alıyoruz!
Siz de bahsi geçen ayrıcalıkları firmanız ve markanızla bütünleştirmek için bizi arayabilir, sorunsuz marka tescili başvurusu ve süreç yönetimi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Marka tescili, herhangi bir markanın, ürünün ya da hizmetin ilk kimin tarafından düşünüldüğünü ve tescil ettirildiğini gösteren bir belgedir. Günümüzde markaların korunabilmesi için tescil ettirilmesi gerekmektedir. Doğru bilinen yanlışlardan biri marka ve patentin aynı anlama geldiğidir. Bu iki kavram arasında büyük farklar bulunmaktadır. Marka kullanılmakta olan isim, logo gibi işaretleri korur, patent ise yeni buluşlarınızı koruma amaçlı bir kapsam sağlar.


Marka Tescili Nasıl Yapılır?


Marka tescili ettirmek, birkaç farklı aşama sonrasında, herhangi olumsuz bir durumla karşılaşılmaması durumunda marka tescil edilebilmektedir. Türkiye´de marka tescili konusunda yetkili mercii Türk Patent Enstitüsü´dür. Bu enstitü kısaca TPE olarak da bilinmektedir. Başvuru aşaması gerçek ya da tüzel kişiler tarafından şahsen gerçekleştirilebilmektedir. Bu noktada aracı kullanmak şart değildir. Ancak işlemlerin daha profesyonel takibi ve tatbiki için aracı firmalar da kullanılabilmektedir. Bu durumlarda aracılar için vekâletname düzenlenmelidir.

Marka tesciline başvurabilmek için öncelikle markanın belirlenmesi gerekmektedir. Bundan sonra da enstitünün belirlemiş olduğu sınıf listesinden hangisine ya da hangilerine ait olduğunun belirlenmesi ve buna uygun olarak başvuru ücretinin yatırılması gerekmektedir. Böylece başvuru yapılmakta ve TPE tarafından başvuru incelenmektedir. Daha sonra enstitü bu başvuruyu yayına çıkararak bültende yayınlar. Eğer herhangi bir itiraz talebi gelmezse tescil kararı çıkartılır ve marka tescil harcının yatırılması ile de ilgili belge düzenlenir.


Süre ve Yenileme


Tescil edilen markaların korunma süresi on yıldır. On yıllık sürenin ardından dilerseniz markanızın tescili yenileyebilir ve istediğiniz kadar bu süreci devam ettirebilirsiniz.


Adres Değişikliği


Marka tescil edildikten sonra eğer hak sahibi bir adres değişikliği yaşadıysa, bunu muhakkak Türk Patent Enstitüsü´ne bildirmelidir. Aksi durumlarda muhatap, yasal hak kayıplarına maruz kalabilir. Adres değişikliğinin bildirimi için marka tescil belgesinin aslı ve adres değişikliği harç bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Eğer bu değişiklik aracı firma tarafından yapılacaksa da vekâletname başvuruya eklenmelidir.


Deneyim


Marka tescili için öncelikle aracınızın deneyimli olması işleri her zaman kolaylaştıracaktır. Çünkü, aracı firmanın daha önceden ne kadar fazla müşteri ile çalıştığı, onların bugüne kadar daha fazla problem ve aksaklıkla karşı karşıya kaldıklarını göstermektedir. Dolayısıyla da çözüm üretmede daha yararlı olacaklardır.


İş Takibi


Ayrıca marka tescili için kompleks olarak görülen TPE aşamalarını dikkatle takip etmekte, bu aracı firmaların seçim kriterlerinde önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır. İyi örgütlenmiş bir marka tescil firması işlemleri çok hızlı ve düzenli şekilde gerçekleştirmektedir.
Aracı firmanın sadece ilk tescilde değil, 10 yıl sonra yenileme sırasında da karşınızda olacak yapıda olması da büyük bir avantaj olacaktır.


Referans ve Vizyon


Aracı firmaların vizyonlarına, bugüne kadar gerçekleştirmiş oldukları marka patentlerinin başarılarına göz atmak ta, bu tür firmalar ile çalışmak nezdinde size fikir verecektir. Örneğin, doğru sınıfların seçilmemesi durumunda başkalarınca markanızın farklı sınıflarda tescil edilebilir ve marka kullanımında engellemelerle karşılaşabilirsiniz.
Marka tescili için başvurmak yeterli değildir. Çeşitli ölçütlerle yapılan inceleme sonrasında tescil talebiniz iptal olabilir.

Marka Tescili için gerekli olan ve dikkat edilmesi gerekenlere maddeler halinde bakacak olursak;

• Öncelikle bir başka kurum, kuruluş ya da kişi tarafından daha önceden başvurusu yapılan veya tescil edilen markalar ya da bunlara birbirinden ayırt edilemeyecek denli benzeyen başvurular TPE tarafından kabul edilmemektedir. Bu kural, marka tescilinde dikkate alınması gereken en önemli husustur.
• İkinci olarak da ifa edilen hizmetin ya da üretilmekte olan malın kalitesi ya da niteliği hakkında bireyleri yanıltan markalar da tescil için kullanılamamaktadır.
• Bir diğer önemli kural ise, toplumun her kesimi tarafından kullanılan coğrafi kaynak, cins, tür, gaye ya da değer belirten, vasıf gibi isimler marka olarak tescil edilememektedir.
• Aynı şekilde meslek gruplarını tanıtmak için kullanılan işaret ya da isimler de başvuruda kullanılamamaktadır.
• Bir diğer önemli kural da dini değerleri yahut simgeleri muhteva eden markaların kullanılamamasıdır.
• Dikkat edilmesi gereken bir diğer nitelik ise, toplum düzeni ile ahlâka mugayir markaların tescil edilememesidir.

Marka Tescili Nedir?

Tüm ticari faaliyetlerinizin odak noktası, ürün ve hizmetlerinizin en temel ayırıcı özelliği, yatırım ve emeklerinizin en büyük meyvesi olan markanızı riske atmak istemiyorsanız, marka tescili başvurusu için bizi tercih etmeniz en doğrusudur.

MARKA TESCİL FİRMASI


Çünkü biz; profesyonel marka tescil firması olarak, bu süreçlere tümüyle hâkimiz ve süreci marka sahibi adına, en ince ayrıntısına kadar başarıyla yönetiyoruz. Gerekli belgelerin hazırlanıp ilgili mecralara iletilmesi, sürecin anlık olarak takip edilip raporlanması gibi tüm işlemleri marka tescil firması olarak biz üstleniyor, en değerli kurumsal varlığınızı sizin kadar önemsiyoruz.

Olası durumlarda gerekli itirazların yapılması ve muhtemel problemlere karşı aksiyon alınması için destek sunuyor; hiçbir şeyin, marka tescil sürecini olumsuz sonuçlandırmasına izin vermiyoruz.
Süreç boyunca stratejik ve dikkatli davranıyor; en ufak detayları bile hesaba katarak, markanızın saygınlığına lâyık bir hassasiyetle ilerliyoruz.

Öyleyse marka tescil danışmanlığı ve başvurusu için siz de bizimle iletişime geçebilir, tarifsiz bir heyecan ve binbir zorlukla vücut bulan markanızı emin ellere emanet edebilirsiniz.

Marka Tescil Danışmanlığı için Neden Biz?


Çünkü biz; bir marka oluşturmak, hayata geçirmek, tüketiciyle bağ kurmak ve o markayı ilk günkü gibi korumak zordur, biliyoruz. Marka tescili sürecinin en küçük bir hatayı tolere edemeyeceğini unutmuyor; hizmetlerimizi bu anlayış etrafında şekillendirerek, ince eleyip sık dokuyoruz.

Bu doğrultuda, profesyonel marka tescili alanındaki hizmetlerimizle sağladığımız bazı avantajları şöyle sıralayabiliriz:
1.    Markanızın yasal haklarına tam mânâsıyla sahip olmanıza imkân tanıyoruz. Böylece marka isminizin ya da logosunun, sizden izinsiz herhangi bir mecra üzerinde kullanılmasını engelliyoruz.
2.    İşletmenizin markadan ileri gelen bütün maddî ve mânevî çıkarlarını, kurumsal imajınızı ve itibarınızı koruma altına alıyoruz.
3.    TPMK onayına sahip olmanızı sağlıyor, markanızın kullanım hakkını kanıtlayan bu resmi kimlik belgesiyle hem firmanızı hem de ürün, hizmet ve servislerinizi benzerlerinden ayırıyoruz.
4.    Markanızın başka firma veya işletmeler tarafından da kullanılmasını önlüyor, marka ihlâli yapılmasının önüne geçiyoruz. Böylece; olası ihlâl durumlarının size vereceği zararları bertaraf ediyor, gereken durumlarda yasal süreçlere başvurup hakkınızı tam olarak alma fırsatı sunmuş oluyoruz.
5.    Reklam ve pazarlama faaliyetleriyle marka bilinirliğinizin artmasını sağlıyor, satışlarınızı destekliyor ve daha bilinen, tercih edilen bir firma olmanıza büyük katkıda bulunuyoruz. Sunduğumuz marka tescili hizmetiyle size yasal platformlarda reklam verme hakkı tanıyor, böylelikle bilinirlik ve görünürlük oranınızın yükselmesine öncülük ediyoruz.
6.    Ürünlerinizi marka tescil belgesi ile tek markanın çatısı altında birleştirmenize olanak veriyor, bu sayede büyüme sürecinize hız kazandırıyoruz.

Siz de; marka tescili nedir? Öğrendiğinize göre, tüm bu avantajlara firmamız farkıyla sahip olmakta gecikmeyin! Markanızı bugünden tescil ettirip bütün haklarınızı güvenceye alarak, geleceğe sağlam adımlarla ilerleyin!

Nerede olursanız olun, kurumsal bir firma ile çalışmak istediğiniz an Aşan Danışmanlık hizmetinizdedir.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp