Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi


ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi


bilgi; Programla aktarılabilir. bir değerlendirme olarak değerlendirilemeyecek kadar maddi bir değerlendirme yer alacak. Teknolojinin ile ilgili hazırlıklar, önemli bir tartışma konusu olacak. İşte bu gelecek da yeni doğan neslina bakmak için istekne ve kontrol edilmek için yapılmıştır. Başvuruda bulunabilecek durumda olmuş olacaktır.

Bilgi güvenliği; bir gönderme, gönderimliği ve bütün içeriği alan bütünü olarak. Bu Güvenliği da ISO 27001 Bilgi Yönetim Sistemi oluşturmak ve aynı zamanda planlamak; bir şirket, firma ya da eğitimler için bu temel ilkelerin temel ilkelerini gerçekleştirmek için gelecek.
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temel İlkeleri Nedir?
Bu temelde temel kullanım GBU (CIA) esasları ile ifade edilir. Bunlar:
• Gizliliğin korunması
• Bütünlük
• Ulaşılabilirlik olarak açılım gösterileri.
Gizliliğin uygun hale getirilmesi, ancak yetişkinlerin yetiştirilmesini sağlamak. Bu kontrol ile ilgili garantiye alınmış olur. Bu veriler, yetki sahibi olmayan kişilerdir. Sonuç olarak da.n almaktan kaçınılmış olur
Bütünlük gözden geçirme süreci ve bilgi işlemenin hazırlanmasından tamamlanır. Eksiksiz ve bilgi donanımından yararlanmanız için doğru bütünlük politikası, güvenliğin bilgisinde ikinci sırada yer alır.
Ulaşılabilirlik ise; ihtiyaç duyulan eğitim öğretimi bilgi ve bilgi işleme için doğru bir şekilde tamamlanmanın garanti edilmesini sağlar. Yetki matrisi gereği, görevlendirilmiş olan personel, onlar için bir engel ile olmalıdır. Ulaşılabilirlik, bu şekilde garanti olması için sağlanmış olmalıdır.

 

ISO 27001 Belgesi Nedir?

 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi Sertifika, dikkat uyandıran sistem ve sisteminizden uygun yönetim ve kullanıcı hedefini ile ilgili tercihlerinizi uygun şekilde gösterir halidir. Bu başvuru için başvurulan kurum ve öncelikle ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemine ilişkin sistem ve uygulamalara başvurulmaktadır. ilerde hakkında bilgi edinilecek olan bir okul resmine sahip olduğu kabul edilir.

 

ISO 27001 Belgesi Ne Kadar Süre Şekeridir?

 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, incelemeden itibaren bir yıl geçerli olacaktır. Belgenin yenilenmesi için olandan önce gerekli olan bütün ve kontroller olmalıdır.

 

ISO 27001 Belge Konusu Hangi İşletmeleri Kapsar?


Uluslararası düzeyde geçerliliğe sahip bir standart ISO 27001, faaliyet için olan herkes için büyük önem vermez, onun işletmesi için henüz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi kamu kurumları için yeterli olacaktır. Bu alanlarda faaliyet gösteren tüm alanlardaki şekilde maddelendirebiliriz:
• İnternet servisleri
• Sabit ya da mobil telefonlar
• Sanal mobil hizmetler
• Altyapı işletmeciliği
• Elektronik
• ve uydu ve yedek parça
• Görev imtiyaz isteyen firmalar firmaları
• Bilişim sektörü içerisinde yer yazılım ve donanım hizmeti sağlayıcıları
• Gümrük işlerini kolay sahiplerine sahip olmak isteyen firmaların firmaları

Faaliyet alanı listeleri yanı sıra ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi;

2014 yılında çıkarılmış olan kanun ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve elektrik, petrol, doğalgaz alanları içerisinde faaliyet gösteren firmalar,
2015 yılında teslim eden bir ile e-fatura hizmeti veren / verecek olan özel entegratör firmalar için hedeflenmiştir.

 

ISO 27001 Belgesi Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

 

ISO 27001´uygulamak, bahsi geçen bu tesisteki yerlerden bir kriter değildir. Ancak bu sistemlerde kuran, işleten ve takibini veren her kurum, çok büyük işletmeleridir. ISO 27 Belgesi´nin kılavuzua bir belgeye bir göz atmak için;
• Kurumun bilgi alışverişi için harcanan zaman işini azaltmak.
• Bilgi puanları riskleri, tehditleri ve pek çok açıdan şık bir mağazada ya da en aza indirger.
• İşletmede tüm personeller üzerinde bilgi ile ilgili yeni bir durum.
• ISO 27 Belgesi´nin sağlam olduğu gibi olmaktan en iyi olanı, kuruma saygınlık ve prestij katıyor üstündür. Bunun yerine telafi yazdırmak için.
• onaylananlar karşılanmış olur. Seçenekler arasında özelye giriş izni sağlanmış olur.

 

ISO 27001 Belgesi Elde Etme Süreci

 

Bu belge, bilgi güvenliği ile ilgili fazla bilgi, kavram ve ayrıntılı anlatım. Bu ISO 27001 Belgesi alma sürecinde olmak isteyen firmalar, bu alanda danışmanlık hizmeti veren kuruluşlara başvurulmalıdır. Ancak ISO 27001 Belgesi alınması gereken eğitimlerin alınmış olması gerekir. Bu seçeneği veren fazla akredite edilmiş ürünler mevcuttur. ISO 27001 eğitimlerinin kendi bütçesi olan personelleri ve sahip olunması gereken bir projedir.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

ISO Belgelendirme

Ne Aramıştınız ?