Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

ISO 15838 Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmeti

ISO 18295, çağrı merkezi veya müşteri iletişim merkezi yönetim sistemi kurmak, sürdürmek ve iyileştirmek isteyen kuruluşlar için geliştirilmiştir. ISO 18295-1, çağrı merkezleri için genel gereksinimleri açıklarken ISO 18295-2, müşteri iletişim merkezlerinin hizmetlerini kullanan müşteriler için gereksinimler içermektedir. Çağrı merkezi yönetim sistemi kurmak isteyen firmalar bu standartların içerikleri hakkında bilgi sahibi olması ve belgelendirme sürecini tüm hatlarıyla öğrenmeleri gerekmektedir. Bunun en pratik ve kolay yolu alanında uzmanlık sahibi olan; kaliteli ve güvenilir hizmet veren bir danışmanlık firmasından destek almaktadır.

Aşan Danışmanlık, sahip olduğu bilgi birikim ve tecrübe sayesinde birçok kuruluşun çağrı merkezi yönetim sistemi kurmasını ve ISO 18295 Belgesi almasını sağlamıştır. Sistemin kurulumu, devreye alınması, belgelendirme başvurusu ve sertifikasyon sürecinin tamamında şirketlere yol gösteren Aşan Danışmanlık,

ISO 18295 Belgesi ile ilgili ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde karşılamaktadır. ISO 18925 standartları ve belgelendirme sürecine ilişkin daha detaylı bilgi için Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.


ISO 18925 Müşteri İletişim Merkezi Yönetim Sistemi Kapsamı

ISO 18295 standardının birinci bölümünde müşteri ilişkileri gereksinimleri anlatılmaktadır. Şikayetlerin ele alınması, bilgilerin doğru prosedürler ile müşterilere iletilmesi, müşteri deneyiminin izlenmesi vb gibi konular açıklanmaktadır. Bunun yanı sıra müşteri odaklı liderlik konsepti ortaya konulmaktadır. Çalışanların memnuniyetinin ve şirkete olan bağlılığının nasıl sağlanacağına ilişkin bilgiler yer almaktadır. Standart ayrıca insan kaynağının nasıl oluşturulması ve kullanılması ile ilgili gereksinimleri de anlatmaktadır. Müşteri ile ilgili süreçler ve iş gücü planlaması başta olmak üzere operasyonlar ile ilgili konularda kuruluşlara önemli bilgiler aktarmaktadır. Müşteri verileri, çağrı merkezi hizmetinin sürekliliği, çalışma ortamı vb gibi konuların nasıl bir altyapı kurulacağını açıklamaktadır.

ISO 18295-2 standardı, müşteri iletişim merkezi hizmetlerini sunan kuruluşlar için uluslararası gereksinimleri açıklamaktadır. Müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesi, müşteri verileri, iş etiği, müşteri deneyimi stratejisinin oluşturulması, müşteri iletişim politikası vb gibi konuları ele almaktadır. Çağrı merkezi ile müşteri arasındaki ilişkinin nasıl olması gerektiğini detaylandırmaktadır. Çağrı merkezindeki roller ve sorumluluklar; ayrıca bilgilerin çağrı merkezine iletilmesi ve müşteri geri bildirimi gibi konularda karşılanması gereken gereksinimleri anlatmaktadır.

ISO 18295 standardı hakkında daha detaylı bilgi için Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz. Standartlarda yer alan gereksinimlerin karşılanması, standarda uyumluluğun doğrulanması ve ISO 18295 çağrı merkezi yönetim sistemi belgesi alınması gibi konuların tamamında Aşan Danışmanlık sizlere yol gösterecektir.

ISO 18295 Danışmanlık Hizmeti Kapsamı


Müşteri iletişim merkezi kurmak ve belgelemek isteyen kuruluşların sahip olduğu kabiliyetler, fırsatlar ve maruz kaldığı kurumsal riskler birbirinden farklıdır. Bu bağlamda, şirketlerin sistemi kurma, doğrulama, denetim ve belgelendirme gibi süreçleri birbirinden farklıdır. Aşan Danışmanlık, ISO 18295 danışmanlık hizmeti kapsamında kuruluşlar için öncelikle durum tespiti ve boşluk analizi çalışması yapmaktadır. Bu çalışma sonucunda kuruluşların çağrı merkezi yönetim sistemi kurulumu ve belgelendirme konusunda ne gibi eksiklikleri olduğu ortaya çıkarılmaktadır. Daha sonra bu eksikliklerin tamamlanmasını da içeren kapsamlı bir belgelendirme planı oluşturulmaktadır. Bu plan içerisinde eğitimler, organizasyonel rollerin belirlenmesi, sistem kurulumu, deneme çalışmaları, belgelendirme başvurusu, denetimlere hazırlık, düzeltici ve önleyici aksiyon gibi konular yer almaktadır.

iso 15838 belgesi

Aşan Danışmanlık, ISO’nun diğer tüm yönetim sistemleri için uygulamış olduğu gelişmiş modern yöntemleri ve teknikleri müşteri iletişim merkezi yönetim sistemi için de uygulamaktadır. Belgelendirme sürecinin tamamında kaliteli ve profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunan Aşan Danışmanlık, belgelendirme denetimlerinden sonra uygunsuzlukların kapatılması ve sürekli iyileştirme adımlarında da şirketlere yardımcı olmaktadır. Sektör veya büyüklük fark etmeksizin bu sistemleri kullanan her işletme Aşan Danışmanlık ile iletişime geçerek belgelendirme sürecini hızlı ve kolay bir şekilde başlatabilir.
 

ISO 18295 Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi Belgesi Avantajları


Müşteri iletişim merkezi yönetim sistemini kuran ve belgelendiren firmaların elde edeceği avantajlardan bazıları şunlardır:

* Gelişmiş bir müşteri deneyimi stratejisi ile daha sağlıklı ve sürdürülebilir müşteri ilişkileri kurulur.
* Müşteri şikayetleri, önerileri, görüşleri ve geri bildirimleri daha tutarlı ve şeffaf bir şekilde ele alınabilir.
* Müşterilerin markaya olan güveni ve bağlılığı artar. Bu sayede ürün ve hizmetlerin satış ve pazarlaması daha kolay hale gelir.
* Müşteri şikayetlerinden kaynaklanan maliyetler düşer; bu şikayetlerin doğru bir şekilde ele alınıp yönetilmesi ile ürün ve hizmet kalitesi artar.
* Piyasadaki rekabet gücü artar ve pazarda farklılaşmak kolaylaşır.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp