Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 10002 Faydaları Nelerdir?

Son yıllarda rekabet piyasalarında yaşanan sert ve oldukça hareketli mücadeleler birçok firmayı mevcut durumlarını iyileştirmek ve daha ileriye taşımak konusunda birtakım arayışlara itmektedir. Piyasalarda söz sahibi olmak, giderek zorlaşan rekabet ortamında güçlü kalmak, daha fazla müşteriye ulaşmak, marka imajını, imajını ve tercih edilirliğini artırmak gibi hayati öneme sahip amaçlar öncelikli olmaktadır. Tüm bunları bir arada sağlamanın en etkili ve yetkin yolu ise müşteri memnuniyetinin artırılmasından geçmektedir.

Aşan Danışmanlık olarak sektörün öncü danışmanları ile kısa süre içerisinde işletmenizi ilgili belgeyi alabilmek için gerekli adımları da atarak hazır hale getiriyor ve belgelendirme için hizmet veriyoruz.

ISO 10002 Müşteri Şikayet Yönetim Sistemi Faydaları


Müşteri memnuniyetinin artırılması sadece üretilen ürün veya verilen hizmetin kalitesinin üst düzey olmasıyla sınırlı kalmayıp müşterilerden gelen şikayet ve isteklerin de en iyi şekilde yönetilerek gerçekleştirilmesiyle mümkün olmaktadır. Özellikle satış sonra şikayet, istek ve diğer geri dönüşlerle ilgili olarak bunları almak, kaydetmek, ilgililer tarafından ele alınarak müşteriye olumlu bir şekilde dönüş yapılması günümüzde en önemli konulardan birisi haline gelmiş bulunmaktadır.

Tüm bu hususların sağlıklı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için ise karşımıza müşteri memnuniyeti yönetim sistemi olan ISO 10002 çıkmaktadır. Günümüzde artık tüm kamu ve özel kimliğe sahip tüm kurum, kuruluş ve işletmeler bu standartları sağlayarak belgelendirmeyi sağlamaktadır. Bu konuda bağımsız denetleme ve belgelendirme kuruluşu olarak tarafımıza çokça talepler gelmektedir. Gerek whatsapp destek hattımız gerekse canlı iletişim hattımıza ISO 10002 faydaları nelerdir, bu belgeyi ben de alabilir miyim gibi birçok soru gelmektedir. Uzmanlarımız eşliğinde ISO 10002 ile alakalı gelen tüm soruları büyük bir titizlikle cevaplamaktayız. Hatta yapılan görüşmeler neticesinde konuya dair bilgiler edindikten sonra dilerseniz yaklaşık teklifimizi de öğrenebilirsiniz. Tüm bunlar için bizi aramanız yeterlidir.

Her üretici ürünlerinin veya hizmetlerinin müşteriler tarafından beğenilmesini ve daima tercih edilebilir olmasını istemektedir. Gayet doğal olan bu isteği gerçekleştirebilmenin en önemli kısımlarının başında satış sonrası müşteri şikâyetlerinin ve geri bildirimlerinin iyi bir şekilde yönetilmesi gelmektedir. Bu da günümüz piyasalarında gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde ISO 10002 standartları ile mümkün olmaktadır.

ISO 10002 Faydaları Nelerdir?

Müşteri memnuniyeti yönetim sistemi olarak uygulanan bu standartlar ile şirketlerin birçok kazanımları olmaktadır. Genel hatları ile ISO 10002 faydaları nelerdir diye bakacak olursak şöyle bir listeleme yapabiliriz:

•    Müşteriden gelen geri bildirimlerin nasıl bir yol izlenerek değerlendirileceği belirlenir,
•    Çalışanların farkındalıkları artar,
•    Müşterinin önemsendiği kendilerine hissettirilir,
•    Müşteri memnuniyeti artırılır,
•    Tekrar eden şikayetlerin çözme kavuşturularak yeniden gelmeleri engellenir,
•    Şirketin marka değeri ve itibarı artırılır,
•    Mevcut müşterileri koruma ve daha fazla müşteriye ulaşma maliyetleri azalır,
•    Birçok yönetim sistemi ile kolayca uyum sağlanır,
•    Gümrüklerde yürütülen iş ve işlemlerin daha kolay ve hızlı olması sağlanır,
•    Uluslararası geçerliliğe sahip olması hasebiyle yurtdışında daha sağlıklı ve güvenilir iş ilişkileri kurulması ve ticari faaliyetler yürütülmesi kolaylaşır,
•    Üretim ve tedarik süreçlerinin maliyetleri azaltılır.

Yukarıda da görüldüğü üzere ISO 10002 faydaları nelerdir diye baktığımızda bir şirket için hayati öneme sahip pek çok kazanımlar karşımıza çıkmaktadır. Firmamız bu konuda siz değerli danışanlarımızın ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda hareket ederek sizlerin de bu kazanımlara kavuşmanıza rehberlik etmektedir. Profesyonel bir yaklaşımla şirketiniz için en uygun koşullarda müşteri memnuniyeti yönetim sistemi oluşturmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Konu ile alakalı en iyi teklifleri almak, en iyi danışmanlarla çalışmak isterseniz bizlere web sitemizde yer alan numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun Aşan Danışmanlık sizlere profesyonel hizmet verir.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp