Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Energy Star Belgesi

Energy Star Belgesi ile alakalı bir çok detaya Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırladığı bu içerikten erişebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için hemen firma müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Merkezi ABD olan bu programa başvurarak ürünlerinizin testinin yapılmasını sağlayabilir ve gerekli başvuru adımlarını tamamlayarak güneş enerji sistemleri ve diğer eleketronik ürünleri ile alakalı bu belgeyi almaya hak kazanabilirsiniz. Energy Star belgesini almaya hak kazanan ürünlerin üzerinde ilgili logoyu kullanabilir ve enerji üretiminde markanın güvenilir, çevreci ve verimli olduğunu tüm müşterilerine, tüm paydaşlarına gösterebilir. Çevreyi korumayı amaçlayan ve hedefleyen bu program ile alakalı daha fazla bilgi edinmek için web sitemizde yer alan telefon numaralarımızı hemen okuyabilirsiniz.

Özellikle imal ettiğiniz ürünleri ABD pazarına göndermek ve bu pazarda rahat dolaşımını sağlamak istiyorsanız Energy Star Belgesi bu alanda uluslararası bir enerji tasarruf standardı olarak bilinir. 1992 senesinde ABD ülkesinde yer alan enerji bakanlığı ve çevre ajansı ile birlikte meydana gelen bu standart, kurulduğu seneden bu yana ABD´nin haricinde Kanada´da, Avusturalya´da, Japonya´da ve Yeni Zelanda´da kabul edilmiştir. Ayrıca tüm bunların yanı sıra Energy Star Standardı Avrupa Birliği tarafından da kabul gören bir sistemdir.

Energy Star İşareti Hangi Ürünler İçin Gereklidir?


* Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmaların imal ettiği ürünlerde.
* Görüntüleme ekipmanları imal eden firmaların ürettiği ürünlerde.
* Sunucular ve sunucu ekipmanlarında
* Isıtma sistemleri ile alakalı ürünleri imal eden firmaların ürünlerinde.
* Soğutma sistemleri ve ekipmanları ile alakalı ürünleri üreten firmaların ürünlerinde.
* Elektronik ürün gruplarının hemen hepsinde.
* Mutfak aletleri ile ilgili ürün imalatında bulunan tüm markaların ürünlerinde
* Bilgisayar ve çevre ürünleri için tüm ürünlerde gereklidir.

Tüm bunlara ek olarak endüstriyel tesislerde, binalarda da standarda uygunluk aranır. İlgili logoyu taşıyacak olan ürünler standardın öngörmüş olduğundan ortalama %20 ve %30 oranları arasında daha az enerji sarfiyatında bulunan ürünlerdir. Dünya çapında ürününüze, markanıza büyük bir prestij sağlayacak olan bu işarete kısa süre içerisinde sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Energy Star Cert

Energy Star DanışmanlığıEnergy Star belgesi almak için danışmanlık almak istediğinizde Aşan Danışmanlık firmamızı hemen arayabilirsiniz. Energy Star belgesine sahip olabilmek için skor alınmaktadır. Skor konusunda da ürünün 75 ve üzerinde bir skor alması yeterli olmaktadır.  Bina enerji yönetimi içinde de yer alan bu sistemler binaların kanunu zorunluluklarını yerine getirmesi ve her daim enerji tüketiminin izlenmesinde ve tasarrufunda gerekli adımların atılması, ilgili kararların alınmaıs ve yenilenebilir enerji kaynaklara yönelimi için oldukça önemlidir. En iyi tüketim sistemlerini kullanmanızı isteyen Energy Star için hemen bize ulaşabilirsiniz. Türkiye´de son dönemlerde artık kurumların ve kuruluşların da bina enerjisi yönetim konularında zorunlulukları bulunmaktadır. 

Tamamı hakkında bilgi edinmek ve Energy Star Türkiye Sertifika danışmanlığı almak için sitemizde yer alan irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • SA 8000 Sertifikası
  SA 8000 Sertifikası ile alakalı bilgilere erişmek ve en uygun fiyatlardan danışmanlık alarak ilgili sertifika sahibi olmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.
  10.3.2023 15:45:45
 • Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF)
  Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) ile alakalı detayların tamamına bu içeriğimizden hemen erişebilir ve merak ettiğiniz tüm sorular için Aşan Danışmanlık canlı destek hattından bilgi alabilirsiniz.
  6.5.2022 14:00:10
 • ISO 16949 Nasıl Alınır?
  Türkiye´nin herhangi bir şehrinden ISO belgesi almak istediğinizde Aşan Danışmanlık sizin yanınızda. ISO 16949 Nasıl Alınır? sorusunun yanıtı ve diğer tüm detaylar için bizi arayabilirsiniz.
  1.4.2024 12:00:14
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp