Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Zorunlu CE İşareti Taşıyan Ürünler Nelerdir?

Avrupa mevzuatına uygun bir şekilde üretilen ve piyasalarda satışı yapılabilen ürünlerde CE işaretinin yer alması zorunlu tutulmaktadır. Yani bir ürünün Avrupa pazarında yer alabilmesi için CE belgesine sahip olması gerekmektedir. Bu belge ilgili ürünün Avrupa normlarında sağlık, güvenlik ve çevreye karşı duyarlılık konularında yeterliliğe sahip olduğunun ispatıdır. Fakat her ürün için bu zorunluluk söz konusu değildir elbette. Peki, zorunlu CE işareti taşıyan ürünler nelerdir? Bu soruya genel olarak şöyle cevap vermek mümkündür:

•    Gazlı cihazlar,
•    Elektrikli ve elektronik cihazlar,
•    İnşaat ve yapı malzemeleri,
•    Sivil amaçlı patlayıcılar,
•    Tıbbi cihazlar,
•    Telsiz ve telefon ekipmanları,
•    Gezi tekneleri,
•    Oyuncaklar vb. ürün grupları için CE zorunluluğu bulunmaktadır.

CE işaretinin bulunması zorunlu tutulan ürünler ile ilgili olarak bir liste yayınlanmaktadır. Bu listede yer alan ürün grupları ve standartları için oldukça teknik bilgi ve yorumlama gerekmektedir. Bu nedenle danışmanlık hizmetleri veren firmamızla çalışarak doğru bir adım atmanızı öneririz. Belgelendirme ve danışmanlık alanında uzman kadromuzla uzun yıllardan bu yana aralıksız hizmet vermekteyiz. Birçok ürün için üreticilere rehberlik ve danışmanlık hizmetleri vermiş bulunmaktayız. Sayısız referansımızla sektörün e önemli yetkilendirme kuruluşlarından birisi olmaktayız.

Aşan Danışmanlık ile sizde doğru adımı atabilir, danışman ve eğitmenlerden anında bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyatlarımız ile tüm Türkiye’de sizlere bu alanda hizmet sunabiliyoruz.

CE İşareti Bulunması Zorunlu Olan Ürün Grupları


CE işareti almak
da oldukça teknik bilgi ve beceri gerektirdiği için bizimle gönül rahatlığıyla çalışabileceğinizi belirtebiliriz. Profesyonel hizmetlerimizi daha yakından tanımak ve bizimle çalışmak için bizi aramanız yeterlidir. Dilerseniz whatsapp üzerinden yazarak sizi aramamızı isteyebilir, CE belgesi ve süreçlerine dair detaylı bilgiler talep edebilirsiniz. Böylece zorunlu CE işareti taşıyan ürünler nelerdir sorusu başta olmak üzere konuya dair tüm merak edilenleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Zorunlu CE İşareti Taşıyan Ürünler Nelerdir?

CE işaretinin olması zorunlu kılınan ürünler oldukça geniş bir kapsamdadır. Tıbbi cihazlardan yapı malzemelerine elektrikli aletlerden elektronik cihazlara ve daha pek çok kategorideki ürünlere kadar oldukça geniş bir ürün grubu söz konusudur. Tüketiciler bakımından onların güvenliğini doğrudan etkileyen ve beraberinde de birtakım riskleri bulunan ürünler için bu işaretin olması zorunlu tutulmaktadır. Aksi halde yasal olarak bu tür ürünlerin Avrupa pazarında yer alarak satışının serbestçe yapılması mümkün olmamaktadır. Bu bakımdan her bir ürün için farklılıklar göz önünde bulundurularak gerekli kriterler belirlenmiştir. Hangi ürünler için hangi kriterlerin şart olduğuna dair firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımız bu konuda piyasadaki en tecrübeli ve bilgili kişilerden oluşmaktadır. Böylece en sağlıklı ve doğru bilgileri almak için en doğru adrese yani bize ulaşmanız yeterlidir.
 

Yetkili ve Onaylı CE Belgesi


Zorunlu CE işareti
taşıyan ürünler nelerdir diye bize birçok soru gelmektedir. Gerek canlı destek hattımıza gelen gerekse whatsapp üzerinden yazılan soruların önemli bir kısmı bu sorudan oluşmaktadır. Çünkü üretici için ürününün CE işareti zorunluluğunun olup olmadığını bilmek öncelikle cevaplanması gereken bir konudur. Bu soruya alınacak cevaba göre CE işareti almak için başvuru yapılacak veya zorunlu değilse ticaretinin yapılması için ilgili adımlara devam edilecektir. Bu nedenle üreticinin veya ithalatçının öğrenmesi gereken ilk konu bu olmaktadır. Bu konuda engin bilgi birikimine ve sektörel tecrübeye sahip olan uzmanlarımızdan detaylı bilgiler alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman yazarak veya arayarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Çok daha fazla bilgi ve detay için sitemizdeki numaralarımızdan ulaşabilir, bizden anında bilgi alabilirsiniz. Aşan Danışmanlık Tüm Türkiye’de sizlerin hizmetindedir. Ayrıca güncel kampanyalar ve belgelendirme detayları hakkında anında bilgiler için INSTAGRAM hesabımızda aktif olarak hizmettedir. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp