Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Yetki Belgeleri

K Belgesi

Ulaştırma Bakanlığı tarafından Yurtiçi Eşya Taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel kişilere verilen bir belgedir. Taşımanın şekline göre 3 çeşit K Belgesi vardır , bunlar K1 , K2 , K3 Yetki Belgesi olarak sınıflandırılır..

K belgesi , Resmi Gazetede 11.06.2009 tarihinde yayınlanan 27255 sayılı KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ ne göre zorunlu olup , alınmadığı takdirde idari para cezası uygulanmaktadır. K türü yetki belgelerinin geçerlilik süresi 5 yıldır. 5 yıl bittiğinde güncel firma evrakları ile başvurularak güncellenir

 

SRC Belgesi

Src belgesi standart ehliyet belgesi sahiplerinin, ticari maksatlı kullanılan araçları kullanabilmeleri için alınması gereken bir belge türüdür. SRC belgesi alabilmek için öncelikle muafiyetli ya da kurslu olma durumunuza bakılır ve başvurunuz sırasında buna göre işlemleriniz gerçekleştirilir. Şayet 25 Şubat 2003 tarihinden önce ehliyet almış iseniz TC. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan sınava ve herhangi bir kursa girmeye gerek kalmadan SRC belgesi alabilmeniz mümkün.

 

Psikoteknik

Psikoteknik Belgesi, ticari amaçla sürücülük yapan şahısların her 5 yılda bir "Yetkili Psikoteknik Merkezi"nde test ve mülakattan geçerek aldıkları Sağlık Bakanlığı Onaylı raporun ve kartın genel adıdır.Psikoteknik testine giren ticari araç sürücüsünün raporları Psikolog, Uzman Psikiyatrist Doktor ve İlçe Sağlık Müdürlüğüne onaylatılarak psikoteknik raporları üç nüsha olarak teslim edilir. Bu rapor; beş yıl süreliğine geçerlidir. Psikoteknik testinin süresinin bitimine bir ay kala personellerimiz tarafından hatırlatma yapılmaktadır. Her 5 yılda bir yenileme yapmayan sürücülerin GBT sinde gözükmediğinden yüklü bir ceza ile her an karşılabileceği olasıdır.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

Yetki Belgeleri

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?