Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Yarım Maskeler CE Belgesi

Son yıllarda, COVID-19 pandemisi tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Bu nedenle, maske kullanımı ve üretiminde Yarım Maskeler CE Belgesi alınması önemli bir hale gelmiştir. Yarım maskeler, yani diğer adıyla yarım yüz maskeleri, kişilerin solunum yollarını korumak için kullanılan bir tür maske çeşididir.

Bu maskeler, özellikle toz, duman, gaz ve diğer solunum yolu tahriş edici maddelerden korunmak isteyenler tarafından kullanılır. Ancak, yarım maskelerin kullanımı, belirli standartlar ve yönergelerle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle, CE belgesi alanında hizmet veren firmamız ile çalışarak sizler de hem üretim süreçlerinizi daha kaliteli şekilde yönetebilir hem de ilgili belgeyi alabilmek için gerekli süreçlerden geçebilirsiniz. Profesyonel şekilde hizmet sunan ekiplerimiz bu anlamda her daim süreçlerin yönetimi ve belge almaya uygunluk açısından sizlere yardımcı olacak süreç sonunda da belgeyi almanıza yardımcı olacak süreçleri destekleyici uygulamalar gerçekleştirilecektir.

Aşan Danışmanlık firmasından hemen bilgi alabilirsiniz. Bizler sizlere Türkiye’nin her yerinde hizmet verebilmekteyiz.

Yarım Maskeler CE Belgesi Neden Alınmalıdır?


CE belgesi, Avrupa Birliği (AB) tarafından tanınan ve bu alanda kullanılan bir belgedir. Bu belge, ürünlerin AB pazarında satılabilmesi için gerekli olan bir uygunluk işareti olarak düşünülebilir. Bu anlamda firmamız da yarım maskelerin üretimi ve pazarlanması konusunda yardımcı olarak siz değerli üreticilere hizmet sunmaktadır. Sunulan bu hizmetlerde yarım maskeler, AB pazarında satılmak isteniyorsa, CE belgesine sahip olmak zorundadır. CE belgesi, yarım maskenin AB standartlarına uygun olduğunu ve güvenli bir şekilde kullanılabileceğini belirtmektedir. O nedenle alınması ve buna uygun üretim gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

Aklınıza takılan hususlar için web sitemizde bulunan telefon numaramıza ulaşabilirsiniz. Instagram hesabımızda yer alan mesaj gönderme butonları aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.
Yarım maskelerin CE belgesi alması, yarım maskelerin kalitesini ve güvenliğini sağlar. Ayrıca, CE belgesi alınması, yarım maskelerin AB pazarında satılabilmesini sağlar. Bu nedenle, yarım maskelerin kullanımında ve üretiminde güven içeren bu belgeyi temin etmek için sizler de firmamız ile iletişime geçebilir ve bu şekilde süreçleri yönetme konusunda ekiplerimiz ile birlikte çalışabilirsiniz.

Yarım maskeler CE Belgesi, Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği (2016/425/EU) çerçevesinde verilmektedir. Yarım maskeler, yönetmeliğe göre kişisel koruyucu donanım tanımına girdiğinden yönetmeliğin gerekliliklerini karşılamalı ve yönetmelikte atıfta bulunan standartlara uyumlu olmalıdır. Yarım maskeler CE Belgesi ile ilgili en önemli standart ise şudur:

 

-TS EN 149+A1: Solunumla ilgili koruyucu cihazlar- Parçacıklara karşı koruma amaçlı filtreli yarım maskeler - Özellikler, deneyler ve işaretleme
Yarım maskeler CE Belgesi almak isteyen üreticiler TS EN 149+A1 standardına nasıl uyum sağlaması gerektiğini Aşan Danışmanlık sayesinde öğrenebilir ve CE belgelendirme sürecini Aşan Danışmanlık gözetiminde yürütebilir.
 


Yarım Maskeler CE Belgesi Nedir?Yarım maskeler CE Belgesi için en önemli Avrupa standartlarından biri olan EN 149+A1, maskelerin sahi olması gereken özellikleri, maske performansı için yapılması gereken testleri ve ürünlerin nasıl işaretlenmesi gerektiğini açıklamaktadır. Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği ve bu standardın kapsamına giren maskeleri üreten üreticiler, ürünlerini Avrupa pazarına sunmak için yarım maskeler CE Belgesi almalıdır. Ülkemizde 2019 yılında AB mevzuatına uyum kapsamında çıkarılan ve 30761 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren aynı isimli yönetmelik de yine CE Belgesi kullanımını zorunlu hale getirmektedir.

Yarım maskeler CE Belgesi, özellikle içinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi sürecinde çok daha önemli hale gelmiştir. Üreticiler, artık sadece sağlık görevlililerin değil, herkesin kullanmakta olduğu koruyucu maske üretiminde ilgili standart ve yönetmeliğin gerekliliklerini dikkate almak zorunda kalmıştır.


Yarım Maskeler CE Belgesi’nin Kapsamı


TS EN 149+A1 standardı, yarım maskelerle ilgili şu konuları açıklamaktadır:
-Tanımlama
-Sınıflandırma; geçirgenlik düzeyine göre düşük (FFP1 - %20), orta (FFP2 - %20) ve yüksek (FFP3 - %1) performanslı yarım maskeler olarak sınıflandırma yapılmaktadır.
-İşaretleme
-Gereklilikler; nominal değerler ve toleranslar, gözle inceleme, paketleme, malzeme, temizleme ve dezenfeksiyon, sızdırmazlık, yanmazlık, soluma direnci, tıkanma vb gibi konulardaki gereksinimler açıklanmaktadır.
-Test; bu bahsedilen gerekliliklerin birçoğunun hangi testlerle nasıl doğrulanacağına yönelik bilgilendirmeler yapılmaktadır.
-Markalama

Yarım maskeler CE Belgesi

Yarım Maskeler CE Belgesi Nasıl Alınır?

Yarım maskeler CE Belgesi almak isteyen üreticiler öncelikle TS EN 149+A1 standardının gerekliliklerini karşılamalıdır. Bunun için akredite laboratuvarlarda ürünlerinin testlerini yaptırmalı ve sonuçlarını raporlamalıdır. Her ürün için alınan CE Belgesi’nde olduğu gibi yarım maskeler için de bir teknik dosya hazırlanmalı ve içerisine belgelendirme için gerekli tüm dokümanlar konulmalıdır. Ürünün teknik özellikleri, üretici firma bilgileri, kullanım kılavuzu, TS EN 149+A1 standardına göre yapılan testler ve sonuçları, referans alınan diğer standartlar; tasarım, üretim ve test süreçlerinde yararlanılan diğer kaynaklar vs teknik dosyada yer almalıdır.

Teknik dosya hazırlandıktan sonra akredite belgelendirme kuruluşuna yarım maskeler CE Belgesi başvurusu yapılabilmektedir. Belgelendirme kuruluşu ürünün Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği ve TS EN 149+A1 standardının gerekliliklerini karşıladığını doğruladığı takdirde CE Belgesi verebilmektedir.

CE belgelendirme sürecinin hızlı, kolay ve düşük maliyetli olmasını istiyorsanız Aşan Danışmanlık ile iletişime geçerek konunun uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.
 

Yarım Maskeler CE Belgesi Faydaları


CE Belgesi alan yarım maske üreticilerinin elde edeceği faydaları şöyle özetleyebiliriz:

-Yurt içi ve Avrupa piyasasına ürün sunabilme
-Piyasadaki rakiplerine karşı rekabet avantajı elde edebilme
-Müşteri memnuniyetinin, dolayısıyla müşteri sayısının artması
-Farklı ülkelere maske satışı yapabilme
-Paydaşlar nezdinde saygınlığın artması, kurumsal itibarın yükselmesi
-Kaliteli, sağlıklı ve güvenli maske satışı sayesinde müşteri şikayetlerinin azalması

Yarım Maskeler CE Belgesi Danışmanlık Hizmeti

Aşan Danışmanlık, birçok ürün grubunda olduğu gibi yarım maskeler konusunda da CE belgelendirme danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yaklaşık 20 yıldır eğitim, denetim, kalite kontrol, ürün sağlığı ve güvenliği gibi konularda firmaların ihtiyaç duyduğu danışmanlık desteğini sağlayan Aşan Danışmanlık CE belgelendirme süreçlerinde de firmalara yardımcı olmaktadır. Yarım maskeler CE Belgesi almak isteyen üreticiler veya yetkili temsilci firmalar Aşan Danışmanlık ile bu sürecin en doğru ve hızlı şekilde tamamlanmasını sağlayabilir.

Yarım Maske CE Belgesi Nasıl Alınır?

Yarım maskelerin CE belgesi alabilmesi için, belirli testlerden geçmesi gerekmektedir. Bu testler firmamız tarafından sunulmakta ve yarım maskelerin kalitesini ve güvenliğini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Testler, yarım maskenin filtreleme özelliklerini, solunum direncini, sızdırmazlığını ve görsel kontrolünü kapsar. Yarım maskeler, bu testleri geçtikten sonra CE belgesi almaya hak kazanırlar. Bu anlamda hizmet sunan firmamız tüm bu tetkiklerin yapılması için de gerekli yetkiye ve donanıma sahip şekilde hizmet sunmaktadır.

CE belgesi hizmeti veren firmalar arasında öne çıkan firmamız, yarım maskelerin CE belgesi alması için gerekli testleri gerçekleştirmektedir. Bu anlam süreç içerisinde ekiplerimiz, yarım maskelerin kalite ve güvenliğini sağlamak için titiz test prosedürleri kullanırlar. Ayrıca, CE belgesi hizmeti veren firmalardan olarak, yarım maskelerin AB yönergelerine uygunluğunu da doğrulamakta ve buna göre uluslararası şekilde uygunluğunu da sağlamaktayız. Bu sayede, yarım maskelerin CE belgesi alması için gerekli tüm adımları yerine getirmiş olarak sizler de kaliteli şekilde satışlarınızı daha geniş pazarlara yayabilirsiniz.

En uygun teklifleri almak adına bize sitemizdeki numaramızdan ulaşabilirsiniz. Aşan Danışmanlık 1 telefon kadar sizlere yakındır.

Neden Biz?

Firmamız uzun yıllardır CE belgesi ile ilgili olarak pek çok farklı alanda kaliteli hizmet sunmaktadır. Bu anlamda yarım maskeler ile ilgili olarak hizmet sunan firmalar için de aynı hizmeti titizlikle veren ekiplerimiz ile kalite ve profesyonellik içerisinde belgenin temin süreçlerini sağlamaktayız.

Yarım Maske CE Belgesi Fiyatlandırmalarımız


Genel olarak piyasa kapsamında sunulan fiyatlandırmalar dışında firmamız sizlerin memnuniyeti kapsamında yüksek kalite ve uygun fiyatlandırma ile hizmet sunmaktadır. Bu kapsamda sizler de Yarım Maskeler CE Belgesi hakkında fiyat ve içerik bilgisi almak isterseniz firmamıza ulaşarak hem bilgi hem de hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

En uygun fiyatlarımız için sitemizdeki numaramızdan bilgi alabilirsiniz. Aşan Danışmanlık firmasının numarasından ulaşım sağlayarak en iyi teklifleri işletmeniz için alabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp