Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Yara Bandı Ce Belgesi

Aşan Danışmanlık´ta ihtiyacınız olan her sağlık ekipmanlı, sağlık ürünü için hizmet var. Yara Bandı Ce Belgesi ihtiyaçlarınız için uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Yara bandı Ce belgesi nedir CE belgeleri ile araştırma yapan kişilerin en sık sordukları soruların arasında bulunmaktadır. CE belgesi, Avrupa Ekonomik Bölgesi´nde serbest dolaşımda olan birçok üründe bulunabilir. Bu Avrupa uygunluk işareti, topluluk içinde satılan ürünlerin güvenlik, sağlık ve çevre koruma için minimum gerekliliklere göre test edildiğini/değerlendirildiğini gösterir. Avrupa Topluluğu içinde satın alınan tüm yeni telefonlar, mutfak robotları, televizyonlar veya boya kalemleri CE işaretini taşıyacaktır. CE işareti aynı zamanda tüm üreticilerin aynı sorumlu kurallara uymasını zorunlu kılarak adil rekabetin bir koşulunu temsil eder. Yara bantları için CE belgesi ise, yara bantlarının CE yönetmeliklerine uygun olduğunu göstermektedir.

Yara Bandı İçin CE Belgesi Ne İşe Yarar?


Zorunlu gereksinimler, elde edilecek sonuçları veya ortadan kaldırılacak tehlikeleri belirtir, ancak bu tehlikelerle başa çıkmak için teknik çözümler veya yollar sağlamaz. İlgili uyumlaştırılmış standartlar veya spesifikasyonlar, üreticilerin temel gereksinimleri karşılayan kesin çözümler ve uygulama ayrıntıları sağlamasına olanak tanır. CE belgesi, ürünlerin Avrupa Birliği sınırları içinde serbest dolaşımını garanti eden bir anlaşmadır. Bu sertifikayı alan ürünler belirli kriterleri karşılar ve kategorisine göre direktiflerin gerekliliklerini karşılar. CE, Conformité Européenne´nin (Avrupa Uygunluğu) Fransızca kısaltmasıdır ve bir ürün bir AB üye ülkesine girdiğinde kontrol edilen ilk belgelerden biridir. CE belgeleriyle ilgili en büyük yanılgılardan biri, belgenin kalite standartlarını temsil ettiği sanılmasıdır. Ancak CE belgesi ürünün kalitesini göstermez, insan, hayvan, çevre ve güvenlik gibi konulara zararlı herhangi bir içerik içermediğini belirtir, malzeme ve imalat ile ilgili gerekli şartları sağlar. Bu aşamada yara bandı CE belgesi ne işe yarar sorusu da cevaplanmaktadır.

Yara Bandı İçin CE belgesini Nasıl Alınır?

Yara bandı da dahil olmak üzere bir ürünün piyasaya arz edilmeden önce test, muayene ve/veya CE belgelendirme çalışmalarını içeren ürün uygunluk değerlendirme prosedürleri takip edilmeli ve bu süreçler tamamlanmalıdır. CE belgesi hakkında yetkili kişilerin, ürünlerinin bir parçası olarak düzenlemeleri gözden geçirmek ve gerekirse bu alanda uygunluk değerlendirmeleri sağlamak için lisanslı Onaylanmış Kuruluşlarla iletişime geçmeleri gerekmektedir.

AB düzenlemelerinin önemli bir özelliği, CE işaretli ürünlerin yüksek sağlık ve güvenlik gereklilikleri getiren temel gerekliliklerle sınırlı olmasıdır. Zorunlu gereklilikler, ürüne özgü tehlikeleri temsil eder ve üretici tarafından bir risk analizi yapılarak kullanılan uyumlaştırılmış standartlar tarafından kapsanmıyorsa, teknik belgelerde belgelenmelidir. Bu gibi sebepler dolayısıyla yara bandı CE belgesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Yara Bandı Ce Belgesi Nedir?


CE belgesi almak isteyen kuruluşlar akredite kuruluşların yara bandı CE belgesi danışmanlık hizmetinden yararlanabilirler. Yara bantlarının da tıpkı diğer üretimler gibi CE işareti alabilmesi için belirli bir sürecin izlenmesi gerekmektedir. Bu işlemin zorluğu ve süresi ürünün özelliklerine bağlıdır. Ürün için gerekli olan tüm test, analiz, dokümantasyon ve dokümantasyon üretici firma tarafından bizzat yapılmaktadır. Ancak yüksek risk sınıfındaki ürünler için AB tarafından onaylanmış ve gerekli akreditasyon sürecini tamamlamış olan CE belgelendirme kuruluşları ile iletişime geçilmelidir.

Üretici CE belgelendirmesini kendisi yapsa bile yine de ürün üzerinde gerekli tüm testleri yaptırmak ve kanunda yer alan belgeleri yapmak zorundadır. İhracat, satış, dağıtım, depolama gibi işlemler sırasında ürünle ilgili bir sorun olması veya bu işlemlerde yer alan herhangi bir kişi veya kuruluş tarafından bilgi talep edilmesi durumunda, üretici bu bilgiyi en kısa sürede verebilmelidir. Bu nedenle CE belgelendirme sürecinin en önemli kısımlarından biri, ürün piyasaya arz edilmeden önce hazırlanması gereken teknik dokümantasyonun hazırlanmasıdır. İlgili kimlik doğrulama hizmetini kullanmasanız bile, bu dosyayı oluşturmak ve çeşitli prosedürler için bir yara bandı CE belgesi danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık Türkiye´nin her yerinde hizmetinizdedir.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Karbon Ayak İzi Raporu Nedir?
  Aşan Danışmanlık ile ihtiyacınız olan sürdürülebilirlik belgelendirme süreçleri kısa süre içerisinde hizmetinizde oluyor. Karbon Ayak İzi Raporu Nedir? sorusunun yanıtını bu içerikten hemen inceleyiniz.
  20.5.2024 10:55:59
 • Dijital Dönüşüm Yol Haritası Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık sizlere bir çok alanda destek olmaktadır. Dijital Dönüşüm Yol Haritası Danışmanlığı için aradığınız firmalar arasında en tecrübeli ekip ile sizlerin hizmetinde olan firmamızı arayabilirsiniz.
  18.3.2022 10:27:01
 • ISO 16949 Nedir?
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere hazırladığımız bu blog yazımızda, ISO 16949 Nedir? sorusunu ele aldık ve önemli hap bilgiler ile yanıtladık, hemen sitemizden inceleyebilirsiniz.
  26.4.2024 14:05:39
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp