Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Voluntary Qualified Importer Program (VQIP)

Gönüllü Nitelikli İthalatçı Programı (VQIP) olarak dilimize çevrilmiştir. İlgili programın katılımcısı olan tüm ithalatçıların hayvan gıdaları ve insan gıdaları için Amerika´ya hızlı bir şekilde ithal işlemlerinin sağlanması, hızlıca ürünlerin gözden geçirilmesine dayalıdır. Gönüllü ve ücrete dayalı olan VQIP programı için danışmanlık hizmetlerini Aşan olarak sizlere sunmaktayız. VQIP için hem ithalatçı firmalar hemde tüketiciler fayda sağlayabilirler. Katılım sahibi firmalar, ithalatlarında giriş noktalarında beklenmeyen sebeplerden ötürü gecikmelerden kaçınmak için bu sistemi tercih etmektedir. Ülkemizden Amerika´ya gidecek olan ürünleirn daha hızlı ve daha öngörülebilir bir biçimde ABD´ye ithal edileiblmesi için Aşan Danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır.

Gönüllü Nitelikli İthalatçı Programı (VQIP)VQIP´de tüketicilerinde aynı zamanda ithalatçı firmaların tedarik zincirlerinin güvenilir olduğu, gerekli emniyet sistemlerine yönetlik sağlam yönetiminden de faydalanabilmektedir. Katılabilmek için ABD´ye ithalat uygunluk kriterlerini karşılıyor olmanız ve FDA´nın programına dahil olmanız gerekir. Bu programdaki maliyet ithalatçıyı kapsar. En uygun fiyatlardan VQIP danışmanlığı hizmetini firmamızdan alabilirsiniz. Sisteme başvurabilmek için FDA´nın internet sitesindeki ilgili bölümden bir hesap oluşturmalı ve katılma niyetinizi iletmelisiniz. Bu hesabınızın onaylanması ile FSMA seçenekleri arasından VQUP´i seçmek ve başvurunuzun tüm aşamalarının yer aldığı ekrana geçmeniz gerekir.

Voluntary Qualified Importer Program (VQIP) için uzmanlarımızdan bilgi talep edebilirsiniz. İncelemekte olduğunuz Aşan Danışmanlık web sitesinde yer alan whatsapp hattı yada canlı destek hattından hemen bilgi alabilirsiniz.

VQIP´e Katılmanın Faydaları* Ülkeye daha kolay ve hızlı ürün girişi için bu programa katılmak önemlidir.
* Programda Abd´ye ithal edilen bir gıda ürünü ülkenin limanına vardığında bekleme süresi ve beklenmeyen durumlar oluşabilir. Gıdanın zarar görmemesi ve beklemeden muaf olması, sürecin daha hızlı işlemesi için VQIP gerekir.
* FDA ithal edilen gıdaların VQIP uygulamasında yer alıp olmadığını belirlemek adına PREDICT ithalat tarafma aracını kullanmaktadır. Bu araç ürünlerin halk sağlığıyla ilgili numune alması, incelemesi gerekmediği durumlarda tanıma ve serbest bırakabilmesi için tasarlanmıştır.
* VQIP´e katılarak sınırlı örnekleme ve inceleme detaylarına sahip olunur.
* VQIP programı kapsamına giren ithal gıdaların hızlı bir ülkeye giriş sürecinden geçmesi sağlanır.

Fda´nın kontrolinde olan ve ilgili ülke ithalatçıları için önemli bir belge olan Voluntary Qualified Importer Program (VQIP) için doğru adrestesiniz. Hemen incelediğiniz web sitesindeki Aşan Danışmanlık müşteri temsilcileri numaralarını arayın ve uzmanlardan konu ile alakalı merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alın.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Tedarik Zinciri Nedir?
  ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında Tedarik Zinciri Nedir? konusunu ele aldığımız bu içeriğimizde bir çok detay sizlerle paylaşıldı.
  5.9.2022 13:51:32
 • Emar Cihazı CE Belgesi
  Emar Cihazı CE Belgesi ihtiyacı olan sağlık alanında faaliyet gösteren üreticiler için uzmanlarımız ile en hızlı belgelendirme süreçlerini, en uygun teklifler ile sağlıyoruz.
  21.11.2022 11:03:55
 • PAS 220 Gıda Kalite Belgesi
  Dünya üzerinde G4 olarak tanınan ve bilinen 4 markanın ( Kraft, Danona, Unilever, Nestle ) bir araya gelmesi ve bir çok belgelendirme kurumu ile ortak çalışmalarının yürütülmesi sayesinde 2008 senesinde PAS 220 Gıda Kalite Belgesi ortaya ç?
  29.7.2022 12:35:24
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?