Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Vegan Ürün Belgesi

Aşan Danışmanlık ile kısa süre içerisinde Vegan Ürün Belgesi edinebileceğinizi biliyor muydunuz? Sitemizde yer alan irtibat numaralarından hemen bilgi ve destek alabilirsiniz.Özellikle son dönemlerde oldukça geniş bir yer kaplayan vegan ürün belgesi yiyecekten kozmetiğe varana kadar dünya genelinde birçok kültürün gereklerine uygun üretilip üretilmediğini tespit etmek için kullanılan belgelerden biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Bu noktada firmamız gibi görevli olan firmalar sizlere vegan sürecin doğru işleyip işlemediğini bildirir ve buna bağlı olarak kurum ya da kuruluşlarında eksiksiz bir şekilde denetler. Kurumumuz tarafından yapılmış olan denetim ve tescil faaliyetleri sonucunda üreticilere verilen sertifikaya ise vejetaryen sertifikası ismi verilmektedir. bu süreçlerin buna bağlı olarak işlemesiyle beraber son dönemlerde vegan beslenme kültürü çok fazla artmış ve çeşitlenmiş durumdadır.

Bu Sertifikaların Nasıl Alınması Gerekir?

Bu sertifikayı almak için firmamızdan gerekli desteği alarak siz de kolay bir şekilde süreci başlatabilirsiniz. Özellikle firmamız bu konuda büyük bir hassasiyet göstererek sizlere destek vermekte değerlendirme ve araştırma sürecine en kısa sürede yapmaya sizlere bu sertifikayı uygun görmeye dikkat etmektedir. Eğer bu standartlar kapsamında uygunsuzluk tespit edilmişse bu durum firmaya bildirilir ve düzeltme için belli bir süre zarfı tanınır.

Aşan Danışmanlık sayesinde başarılı bir süreç geçirebilirsiniz.

Sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla birlikte denetim raporu sunumuyla denetim sonuçlandırılır ve gerekli kuruluşa bilgilendirme yapılır. Bu konuda prosedürlere uygun olarak tamamlayan kuruluşun denetim departmanı arasında sağlanan anlaşmayı belirterek firmanın ürün çeşitliliğine bağlı kalarak denetimleri gerçekleştirilmektedir.

Vegan Belgesine Uygun Değilse Ne Yapılmalıdır?


Bu sertifikayı alabilmek için kurum ya da kuruluşların belgeye uygun bir şekilde taahhüt etmeleri ve buna bağlı olarak görevlerini yerine getirmeleri sağlamaktadır. Eğer bu durumda prosedürler ihlal edilirse ve yanıltıcı bilgiler verilirse vegan üreticilere öncelikli olarak vegan belgesinin iptali için bu noktada harekete geçerler.

Vegan Ürün Belgesi

Özellikle de vegan belgesinin iptalinin sorunuyla karşı karşıya kalmak oldukça önemli noktalardan biri olup kuruluşların ya da kurumların saygınlığını da büyük ölçüde engellemektedir. Aynı zamanda bu tarz bir sertifikanın İptal edilmesi durumu ile karşılaşılırsa bu durum tüketicilere net bir şekilde ilan edilmeli ve bu konudaki bilgilendirmeler verilmelidir.
 

Vegan Belgesi Denetimlerinin Eksiksiz Yapılması?


Bu noktada belgeyi vermek için denetimlerin eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde yapılması oldukça önem arz etmektedir. Özellikle de bu raporların denetçi tarafından çevre ve mamul test raporları olarak iyi bir şekilde incelenmesi ve buna bağlı kalarak da uygunsuzlukların tespit edilmesi gerekmektedir.

Durum net ve açık bir şekilde üretici firmayla kuruluşudur ve en fazla 3 ay içerisinde bu hatanın giderilmesi gerektiği firmaya bildirilir. Bu süreçte denetim raporu sunumuyla birlikte süreçler işlerindeki vegan ürün belgesi için hak tanınır ve buna bağlı olarak süreç pratik bir şekilde sürdürülmeye devam eder. Bu noktada inceleme ve değerlendirmelerin yerine getirilmesi eksiksiz bir şekilde tamamlanması da gerekir.

Türkiye´nin önde gelen belgelendirme firmaları arasında gösterilen Aşan Danışmanlık firmasına sitedeki numarasından, email adresinden veya kurumsal INSTAGRAM adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Helal Belgesi Nedir?
  Aşan Danışmanlık ile belge sahibi olmak çok kolay! Uzman danışmanlarımız ile size bu alanda uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Helal Belgesi Nedir? sorusunun yanıtı sitemizde sizlerle.
  19.1.2024 16:18:15
 • Modül B Sertifikası
  Aşan Danışmanlık ile Modül B Sertifikası ihtiyaçlarınıza anında çözüm bulabilirsiniz, ihtiyacınız olan tüm belgelendirme işleri için firmamızdan hemen hizmet alın.
  20.3.2023 14:01:29
 • Kapasite Raporu Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık´tan alacağınzı Kapasite Raporu Danışmanlığı sayesinde kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan belgelere sahip olur ve daha hızlı işinize adapte olabilirsiniz.
  10.4.2023 16:03:18
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp